Aneta Langerová: „Až dopočítám účty, začnu dělat na nový desce“

  • Aneta Langerová: „Až dopočítám účty, začnu dělat na nový desce“ Fotogalerie (3)
    • 02.04.2008
    • Tisk

    Aneta Langerová se řítí do finále svého klubového turné a ke všemu se stíhá „dotýkat“ jednoho metálu za druhým. Poté, co si zašplhala na „reportovém“ Žebříku, s Malou mořskou vílou doplula pro Hit roku a ochočila si stříbrného Slavíka, se nyní proletí i na jiném okřídlenci… 2. část rozhovoru + exkluzivní soutěž

    Sdílejte článek:

Ve čtvrtek večer bude s Vysokým napětím přihlížet i vyhlášení andělských cen Akademie populární hudby, konkrétně kategoriím Zpěvačka roku a Obal roku. A ještě než se začne jako pilná maturantka věnovat pověstným Desetinám a účetním fíglům, uzavře svou jarní klubovou šňůru posledními koncerty.
V pátek 18. dubna si pochutná na pověstných znojemských okurkách (18. dubna, sál hotelu Dukla) a o den později se v Břeclavi vyčvachtá s hudebně nadanou Bílou velrybou. Nejen o spolupráci s ex-kirkenem Michalem Hrůzou, ale i o dalších plánech, letních festivalech a maturitním Poplachu, si s námi ne-Němá zpěvačka popovídala na koncertě v Kolíně.
Nazpívala jste duet s Michalem Hrůzou. Zajímalo by mě, jaká je vaše vysněná spolupráce? Tedy když pominu Alanis.
Když pominu Alanis… (smích) To je pořád takový dětský sen… Ale hrozně ráda mám třeba – jestli vám něco říká jméno Damien Rice. To je můj nejoblíbenější interpret posledních dvou let. S tím kdybych mohla zpívat, tak budu úplně v sedmém nebi.
Pojďme k vašemu novému klipu, který jste točila s Janem Budařem. Zkusila jste si tam bungee jumping. Co je pro vás větší adrenalin? Stát na pódiu nebo skákat?
Nešlo přímo o bungee jumping, ale o seskok padákem. Adrenalinovější je pro mě určitě ten skok, protože ten nedělám denně… (smích) Brala jsem to jako výzvu… Koncerty jsou o něčem jiném, tam je to spíš o té euforii. Ale ta ve skoku hraje taky svou roli, je těžké tyhle dvě věci srovnávat.
 
Co kdyby vám po prvním natáčení řekli: Nepovedlo se to, pojďte znova…
Na to jsme byli připravení. Já bych do toho šla znovu… Když už jsme to vymysleli, tedy Honza to vymyslel, tak už bych to určitě neodvolala.
Blíží se léto a s ním i hudební festivaly? Kam vyrážíte a kde vás to baví nejvíc?
Jsem hrozně ráda, že budeme na Rock for People. Tam se někdy až bojím, jezdí tam spousta lidí a někdy to až vypadá, že mě úplně smetou z pódia. Přitom jsou hrozně fajn a takoví milí. Věřím, že to bude takhle úžasný i letos a moc se na to těším. Ale lákají mě všechny festivaly. Na některé jedu poprvé a čeká mě i Slovensko, takže toho bude opravdu hodně.  
**Co příprava na maturitu? Asi na ni nemáte moc času…

**
Příprava probíhá. Teď spíš není čas na muziku. Snažím se chodit do školy, někdy tam třeba musím být od půl osmé, což je pro mě naprostý smrťák.

**Zítra začínáte od sedmi, ne?

**
Nenene, já naštěstí chodím jenom jednou týdně. Víckrát bych to ani nevydržela. Hlavně obdivuju ta děcka, že chodí takhle brzo do školy.

**Z jakého předmětu máte největší obavy?

**
Největší strach jsem měla z účetnictví, ale vzhledem k tomu, jak se teď pilně učím, jsem se do toho trochu dostala… Takže už je to lepší. Ale v tom bude asi ten největší háček.

A další plány? Co nová deska?
Až dopočítám ty účty, tak začnu dělat na nový desce.  
**Vzniknou nové desetiny a pětiny.

**
Ano, budou pětiny a účty různý… (smích)  

**Jaký je váš nynější cíl?

**
Velkým cílem je pro mě… Teď možná budu trochu realista, ale hrozně ráda bych si tady vytvořila pevnou pozici s tím, že budu mít své publikum.

**A myslíte si, že ji ještě nemáte?

**
Já nevím, ale je to prostě hrozně krátká doba – tři roky. Pořád můžu někam zapadnout… A to nemyslím tím stylem, že bych byla ve všech televizích, novinách a tak. Jen bych chtěla najít ty stálé hudební fanoušky.

Vyhrajte podepsané CD a fotografie Anety Langerové na ABradiu! Více v sekci Soutěže.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.