Iva Frühlingová a její sešívaný křest

  • Iva Frühlingová a její sešívaný křest Fotogalerie (4)
    • 29.11.2007
    • Tisk

    Iva Frühlingová vydala v půlce listopadu své třetí album s názvem Strip Twist. S „pestrobarevnou“ novinkou už mladá zpěvačka „nedolluje“ Baby a přibližuje se spíše svému úspěšnému debutu Litvínov. Slavnostní křest proběhl toto pondělí v baru Solidní nejistota.

    Sdílejte článek:

Role kmotra se chopil slavný hokejista pražské Slavie a nevlastní bratr Ivy, Josef Beránek. A jak že si zpěvaččina novinka povede? Už pár ochutnávek z desky naznačuje, že půjde o úspěšný samostatný nájezd…
Nové album vznikalo po dobu několika letních týdnů v pařížském studiu producentaJeroma Degey. S tímhle šikovným chlapíkem Iva spolupracovala už na svém debutu Litvínov a nutno podotknout, že jim to spolu ve studiu opravdu „moc sluší“. Už na první poslech je cítit, že spíš než na panenky****vzpo­míná mladá zpěvačka na své rodné město… Hudební přiblížení se ke svým začátkům je asi to nejlepší, co mohla Iva Frühlingová udělat.
Se vší úctou k bratrům Orrfům nebo Johanu Czerneskimu, Baby Doll

měl k označení dobrá deska až příliš daleko. Zatímco francouzští producenti dokázali na Ivě najít a následně i dokonale vyzdvihnout její hudební krásu a šmrnc, čeští tvůrci se ji za každou cenu snažili násilně předělat a zaškatulkovat do přihrádky alternativní český pop. A tam křehká černovláska opravdu nepatří…

Stejně jako z Litvínova, dýchá z desky Strip Twist působivá tajemná atmosféra.Iva Frühlingová dokáže svým písním až s neskutečnou lehkostí vtisknout umocňující emotivnost a boduje samozřejmě i svým neodolatelným francouzským šarmem. Už pilotní singl Waterbednazna­čuje, že má zpěvačka stále čím překvapit.

Roli křehké a zranitelné dívky vystřídalo vzezření sebejisté dračice. Naopak ve stopách něžnosti a úžasné „babydollovky“ Věřím křehce našlapuje píseň Struny. Ve druhé české písni Animální hlavolam Iva naopak trochu přitvrdila. Příjemné zpestření přináší duet Chanson De Pierre, který zpěvačka nahrála s legendárním francouzským hercem Pierrem Richardem.

AlbumStrip Twistje nadějnou francouzskou vlaštovkou hudebního podzimu. Iva Frühlingová se s ní vrací na cestu osobité moderní písničkářky, a na té jí to zaručeně šlape nejlépe…

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.