Michal Hrůza pokřtil svého Willyho | ABradio.cz

Michal Hrůza pokřtil svého Willyho

  • Michal Hrůza pokřtil svého Willyho Fotogalerie (8)
    • 16.11.2007
    • Tisk

    Hrůzova velryba vyplula na hudební scénu 22. října. Od té doby se jí skvěle daří. Pochvalné kritiky a dobrá prodejnost jsou toho důkazem. Jeho sólový debut se tohle úterý v Lucerna Music Baru dočkal svého slavnostního křtu.

    Sdílejte článek:

Po promítnutí velrybího klipu na pódium krátce po deváté připlul Michal Hrůza se svou kapelou. Na kytaru ho doprovázel „langerovský“ a. m. almela, na klávesy chinasák Karel Heřman, za bubny usedl Stanislav Matoušek a od Mira Žbirky si odskočil baskytarista Aleš Zenkl.

Michal Hrůza odstartoval koncert novinkou Magnetická energie. Úvodní píseň Bílé Velryby ale přítomné fanoušky moc nerozhýbala. To se povedlo až dalšímu songu. Našlapaný kousek Poslední dobou*poprvé provětral přítomné kytary a přinesl první zavzpomínání na Krasohled. O tom, jak vydařenou záležitostí třetí deska Ready Kirken je, diváky přesvědčily i následující pecky Winston Smith a Mínusy a plusy. Na tempu neubrala ani velrybí *Baletka co tančí, při které se na pódiu objevil a pořádně zatroubil i Radek Němec.

První zpomalení a chvilka romantiky přišla se skladbou Neboj. Díky své působivé atmosféře a nádherným partům kláves tato píseň zapadla do šuplíku těch nejvydařenějších. Potom Michal Hrůza vytáhl jeden z největších trumfů. Společně s pilotní písní alba Krasohledpřed­stavil své slunce štěstí a vysloužil si do té doby asi největší aplaus.

Slavnostní chvíle v podobě křtu prvního debutu Michala Hrůzy na sebe nenechala dlouho čekat. Na scénu naklusaly hned tři kmotřičky. Kromě Hrůzovy manželky Lindy přišla Bílou velrybu živou vodou pokropit i Aneta Langerová. Ve skvělé atmosféře si pak společně střihli duet Stopy zahladím. To, že zpěvačce v půli textu došla slova, přešli všichni s úsměvem, a v dobré atmosféře se pokračovalo dál. Bílá velryba znovu připlula v podobě písní Nic v Chemnitz a Sbohem a šáteček. Nutno dodat, že se okolo točilo úplně všechno.

Následně Hrůzapředstavil „jeho malou“ a připomněl tak druhé kirkení album …čekal jsem víc. Michal Hrůza se naštěstí nepřepočítal a zavelel k hodině matematiky v podobě 1 + 1. Bez vyrušování žáka Veškrny sklidila popová hitovka s výraznou melodií už po prvních tónech obrovský aplaus a dokonale provětrala hlasivky všech návštěvníků. Pilotní singl z desky Asi se něco děje byl jako obvykle korunován vrcholem večera. Další skvělá píseň Nevyslovuj to mu však statečně šlapala na noty.

Bez Lenky Dusilové, zato s kytaristou Jirkou Janouchem, docválala i chvíle pro milovníky country a fazolí. Píseň kovbojská masíruje ušní bubínky rádiových posluchačů a stejně tak tomu bylo i v Lucerně. Nutno dodat, že hudební úlet Michala Hrůzy zní naživo snad ještě líp než na desce. První a zároveň poslední zavzpomínání na debutové album Vlny přišlo se skladbou Je v mý hlavě. Trošku slabší popík s nepříliš vydařeným textem a ústředním partem kytar však naštěstí netrval moc dlouho.

Přes nedostatek sluníčka si pak Hrůza nasadil Černý brejle. Publikum zůstalo spíš u těch růžových a vytvořilo dokonalý kotel pro největší hit kapely Ready Kirken. Přestože je provařený skrz naskrz, má velkou výhodu v tom, že se jen tak neoposlouchá a neomrzí. S rozdováděnými fanoušky se Michal Hrůza rozloučil úvodním singlem Bílé velryby.

Po krátké pauze si návštěvníci kapelu vytleskali zpátky. Po Stopařce, kterou Hrůza nabral společně s Magdalénou ŠalamounovouPhotolab, přišel čas i na skvělou hudební chvilku v podobě provařeného hitu Zejtra mám. Do úplného konce s hvězdami večera doletěla Kometa. Závěrečná píseň z alba Asi se něco děje byla skvělým zakončením vydařeného večera.

Je to už více než rok, co členové populární kapely Ready Kirken vyhodili svého frontmana, zpěváka a skladatele. Zatímco o nich přes nově vycházející desku neštěkne ani velryba, Michal Hrůza slaví větší a větší úspěchy. Svědčí o tom i skvělý koncert v natřísknutém Lucerna Music Baru.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.