Alternativa 2006 - již počtrnácté v Praze

  • Alternativa 2006 - již počtrnácté v Praze
    • 30.11.2006
    • Tisk

    Již 14. ročník festivalu alternativního umění Alternativa 06pořádá Unijazzve spolupráci s hl. m. Prahou a Městskou částí Praha 1, za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a pod záštitou primátora hl. m. Prahy MUDr. Pavla Béma ve dnech 1. až 9. prosince. Devět večerů budete moci strávit postupně ve třech prostorách – v Divadle Archa, paláci Akropolis a v Kaštanu, scéně Unijazzu.

    Sdílejte článek:

Divadlo Archa
1. prosince vystoupí poprvé v České republice Universe Zero. Tato formace patřila mezi čelní představitele hnutí Rock in Opposition a vznikla vpolovině 70. let na bázi jazzové formace pod vedením kytaristy Rogera Trigauxe a bubeníka Daniela Denise (ex Magma) a od té doby prošla postupně vývojem přes jazz a rock až k rockovým experimentům se soudobou vážnou hudbou. Koncert v Divadle Archa začne ve 20 hodin, vstupné bude stát 390, resp. 450 Kč.
Druhý den budete můžete navštívit koncet hned tří formací: francouzské Soixante Étages, australských Paterasa americké zpěvačky Sandy Dillon. Francouzská kapela Soixante Étages vznikla v roce 1982 a vede ji avantgardní kytarista Dominique Répécaud. Připravte se na zajímavý zážitek, neboť některé skladby kapely jsou skutečnými rockovými nářezy, jiné působí naopak jako abstraktní hudební koláže. Pateras je australské seskupení tří nejrespektova­nějších hudebních experimentátorů inspirovaných společnou touhou skutečně do detailů prozkoumat možnosti a způsoby hry na obvyklé akustické nástroje. Na posledním ze tří vystoupení zazní avantgardní zpěvačka Sandy Diplom, které velká vydavatelství natolik šokovala, že se zdráhala vydat její nahrávky. Večer bude zahájen také ve 20 hodin, vstupné 190, resp. 220 Kč.
V neděli 3. prosince se představí česká Kora et le Mechanix + Irena a Vojtěch Havlovi se svou křehkou akustickou hudbou, pronikající do světa experimentální elektroniky jejich projektu Kora e tle Mechanix, a dále Američan Eric Ross, přední světový hráč na teremin, který již dvacet let se svou ženou pracují na multimediálních představeních kombinujících video, hudbu, tanec, film a computer art. Začátek i vstupné budou stejné jako v sobotu.

Palác Akropolis
Poté se scéna přesune do žižkovské Akropole. Zde proběhne 4.12. od 19 hodin přehled japonské alternativní hudby. Se svým sólovým projektem spojujícím bicí a video art vystoupí Yoshimitsu Ichiraku, Satoru Wono– „reckylátor hudebního materiálu" a tanečnice Chikanari Shukuka. Za vstup zaplatíte 190 nebo 220 Kč, stejně jako o den později, kdy se na stejném místě představí švýcarsko-francouzské duo Hug/Blondy, dvojice, která dokáže vyloudit na běžné nástroje neuvěřitelně pestrou škálu zvuků.

Kaštan – scéna Unijazzu
V Praze 6 bude festival zakončen posledními třemi dny, v rámci kterých se představí 6. prosince od 20 hodin české kapely Dřevěné pytlí v jutových uhlích –vlastní produkce, zhudebňovaná poezie a coveverze – a Vítrholc, nejradikálnější literární sdružení české poezie, které zde předvede několik performancí.
Ve čtvrtek 7. prosince vystoupí slovenští představitelé alternativní produkce – Urbsoundsa Pink Big Pig. Předposlední den festivalu bude patřit programu Malá alternativa, kde se seznámíte se zajímavými projekty současné hudební scény.
Poslední večer festivalu bude zahájen už v 17 hodin a bude věnován 5. výročí Guerilla Records, nekompromisně nezávislého hudebního vydavatelství.

Festival Alternativa 06 bude doprovázet celá řada akcí, 3. prosince bude uspořádána od 17.00 hodin v Divadle Archa beseda ve spolupráci s týdeníkem Respektpod názvem Haló, tady rádio. V čítárně Unijazzu bude probíhat výstava fotografií Karla Šustera Alternativa 2005 a v Kaštanu výstava Sen o českém Woodstocku II., kterou připravilo Popmuseum.

Předprodej a rezervace vstupenek: divadlo Archa, síť Ticketpro, čítárna Unijazzu, Palác Akropolis, www. kastan.cz
Více informací najdete na www.alternativa-festival.czwww.unijazz.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.