Manipulation Night vol. 2 – elektropunkový běs nambr dvě | ABradio.cz

Manipulation Night vol. 2 – elektropunkový běs nambr dvě

  • Manipulation Night vol. 2 – elektropunkový běs nambr dvě Fotogalerie (13)
    • 19.10.2007
    • Tisk

    Komu něco říká pojem český elektropunk, celkem jistě mu není třeba představovat šílenou bandičku Mojmir Papalescu & The Nihilists. Jak asi může vypadat koncert, jenž pořádá partička takovýchto šílenců, to jste mohli poznat na vlastní kůži při prvním dílu Manipulation Nights. Nyní se na nás řítí číslo dvě s novými hosty, novými nápady a stejnými pořadateli.

    Sdílejte článek:

Manipulation Night
Tyto „večírky“ pořádá tzv. „společenství spřízněných umělců“ – Manipulation Records, které založili Sonja, Hank J Manchini a Moimir Papalescu (tedy většina Nihilists). První Manipulation Night předvedla slušnou sbírku zajímavostí. Ta druhá na tom nebude o moc hůře.

Moimir Papalescu a jeho Nihilists
Nihilists nefungují na české scéně nějak závratně dlouho. Vznikli teprve před pěti lety. Přesto si za tuto krátkou dobu dokázali vydobýt nejvyšší pozici na (malé ale o to působivější) pyramidce českého elektropunku.

Prvky, které u Nihilists uslyšíte, nelze tak zcela určitě identifikovat jako punk (to elektro je tam celkem jasné). Kromě drsných a syrových punkových částí je u Nihilists krásně postřehnutelný vliv old school rocknrollové kultury, předstíraného „garážové“ neumětelství nebo temných rytmů a psychozvuků, jako z hlavy Trenta Reznora. Často jsou slyšet pasáže, za něž by se nestyděli ani Ministry. Elektronika je zrádná čubka, ale když se s ní naučíte pracovat a ovládat ji jak digitálními, tak analogovými inštrumenty, dokáže vytvořit neskutečně hutnou atmosféru. A o to u Nihilists jde asi nejvíce. To je to, co jejich posluchače zasáhne nejvíce – ukrutně krutá energie provázející nejen jejich muziku, ale hlavně koncertní vystoupení. Z hudby se pak v inkriminovaných okamžicích stává kladivo, zarážející vás hlouběji a hlouběji do parket, přestože se neurvalým pogem jako blázni snažíte vymanit z jejích spárů. A to, co u toho předvádí zpěvačka Sonja, vás rozhodně nezklidní.

Ti ostatní
K sobě si MP & Nihilists přizvali samozřejmě slušnou partičku hostů. První z nichThe Monster Army. Ti, asi stejně jako většina osazenstva podobných stylů, nebudou patřit mezi těch pár lidí, co to mají v hlavě v pořádku. (Relativní pojem) Nic méně o Monster Army toho moc nevíme. Snad jen to, že jsou z Anglie a že jejich muziku, i když to není takový masakr jako u Nihilists, by nebylo úplně dobré pouště malým dětem po večerníčku. A nejspíš ani před ním.

Dalším seskupením, jenž si poslechneme v Rock Café jsou Magnetik. Jméno Moimir Papalescu znamená – schopnost. A to schopnost dělat zajímavou muziku a pak ji také náležitým způsobem odprezentovat. O to více to Mojmírovi jde, když se nyní při projektu Magnetik spojil s Peterem Van Krbetzem (ex- psí Vojáci a Vltava) a SM24. Magnetik nejsou zrovna nic jednoduchého, to tedy rozhodně ne.

Jako poslední Manipulation Night doplní plzeňská banda Climatizado. Když někdo tvrdí, že hraje cyber cowboy punk, už to asi něco znamená (co, to netuším…). Climatizado jsou zkrátka hudba jen pro ostřílené cyber cowboye.

Manipulation Nights se koná 25. 10. v Rock Café.

Web:
www.nihilists.cz
www.climatizado.tk

POSLECHNI SI:
www.myspace.com/monsterarmy
www.myspace.com/mpandnihilists
www.myspace.com/themagnetik

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.