To byl zase jednou Punk – Against Me! - Lucerna Music Bar

  • To byl zase jednou Punk – Against Me! - Lucerna Music Bar Fotogalerie (3)
    • 18.10.2007
    • Tisk

    Tak jak to bude? Která kapela vyhraje titul „největší podzimní rokec v Čechách“? Podle mě vyhrávají Pro-Pain, ale to není tak úplně rokec, že…? Takže zde máme jiné kandidáty a mezi ty rozhodně patří floridští cápci Against Me! A verdikt? Ten je zatím jednoznačný.

    Sdílejte článek:

Poloprázdná Lucerna, docela dobrá Plzeň a první prohrábnutí kytary s pěkným zvukem. Tak to vypadalo v úterý v 9 večer na místě činu. Docela mě překvapilo, že se na mě nelepí masa zpocených lidí. Když jsem to ale po chvíli viděl před vchodem, nadšeně jsem si poslední chvilky bez uzurpace přátelskou masou fanoušků užíval.

První to rozbalili novozélandští „zahřívači“ Steriogram. Ze začátku zněli slibně. Po pár písničkách se stali více méně kulisou pomalu plnícího se klubu. Ti chytráci nahoře věděli, moc dobře, proč si v petkách namixované chlasty vypít v klidu v pasáži.

Steriogram si dali slabou půlhodinku a s decentním potleskem se odporoučeli. „Future of the Left budou lepčí“, mumlal jeden zkérovanec někde za mnou jinému zkérovanci. Future of the Leftměli větší publikum, větší postor, ale lepší ani tak moc nebyli. I když zase musím uznat, že nějaký ten rífek byl zajímavý a celkový koncept nepostrádal dynamiku. Takže taková lepší zvuková kulisa. Zklamaně jsem se na zkérovance podíval. Už mu nevěřím ani slovo.

Pak tedy konečně bylo půl desáté a já se rval do prvních lajn, lokty si dělal prostor a opravdu upřímně litoval, že jsem si vzal bílé kecky a ne černé marteny. Pak bylo třičtvrtě, mne bolel jazyk z pískání, ale floriďani furt nikde. Bílé boty byly zapomenuty, zrak soustředěn na vrata z backstage.

Trvalo jim to dlouho, ale nakonec tedy přišli. O to větší byl úvodní aplaus.

Asi jen na zmiňovaných Pro-Pain jsem viděl, že by kapela jela opravdu v kuse. Jen mi postupně víc a víc padala brada, jak jsem na to čučel. Hned úvodní rozsekávačka – myslím, že to dokonce byla New Wave (nebo American Abroads? Nevím, byl jsem v transu), naprosto jasně ukázala, o co tady tenhle večer půjde. Když říkám, že jeli v kuse, tak myslím opravdu v kuse, jediné co frontman Tom Gabel (kterého nyní považuji jako slušného maniaka) řekl, bylo závěrečné „Thanks, you`r awsome“. Nebo tak něco. Už jsem sotva slyšel. Vzhledem k tomu, že ti psychopati takovýmto způsobem hrají každý den v jiné zemi, je to celkem nářez.

Kotel pod pódiem vařil a občas vybublal nějakou tu totálně upařenou ingredienci. Against Me! jsou punkáči. To vím. Ale že bude jejich koncert znít až TAKHLE punkově, to jsem tedy nečekal. Atmosféra tak hustá, že adrenalin stříkal až na Václavák, nutila lidi pařit, běhat po pódiu a skákat do davu. Zkrátka vše vypadalo přesně tak, jak má vypadat koncert kapely s momentálně nejnabušenějším rockovým albem a neskutečně chytlavou, energickou muzikou. O tom, jak profesionálně vše zahráli není ani třeba mluvit. Zkérovanec mumlal něco jako „vole, tak to není jak plejbek na nově“.

Hodina a něco uběhla jako nic a Against Me zahráli spoustu starých věcí (téměř celé Searching For Formel Charity) a z New Wave snad vše. Tedy vše až na Up the Cuts a já již věděl, jak bude vypadat přídavek. A taky že si jí hned jako první z bonusu střihli. Tím jsem měl naprosto splněno a rozhodně jsem nebyl sám.

Už mi bylo jedno, že se mačkám s haldou zpocených lidí, že mě pálí lýtka, jako bych snad celou hodinu skákal a na bílé (černé) boty již také již nezbyla myšlenka. Against Me úplně jasně ukázali, že si chválu, táhnoucí se jim od vydáníNew Wave za patami, naprosto plnou měrou zaslouží, jelikož euforické pocity, jenž ve mne vyvolávaly ty největší pecky jako New Wave, Borne On The FM Waves Of The Heart, Mediocrity Gets You Pears, American Abroadnebo nakonec Up the Cuts – ty jen tak na chodníku nenajdete. A o tom skvělý koncert je.

Uvidíme co za dva týdny předvedou The Beatsteaks, ale můj favorit je zatím jasný.

„Are you restless like them?“ –„Up the Cuts“

Web:
www.againstme.net
www.steriogram.com
www.futureoftheleft.com

POSLECHNI SI :
www.myspace.com/againstme
www.myspace.com/futureoftheleft
www.myspace.com/steriogram

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.