Budou Against Me! ta největší senzace podzimního rockového nášupu?

  • Budou Against Me! ta největší senzace podzimního rockového nášupu? Fotogalerie (8)
    • 16.10.2007
    • Tisk

    Budou to šílení němečtí post punkáči The Beatsteaks nebo floridští punkrockeři Against Me!? To se někteří z nás dozví již dnes večer v Lucerna Music Baru. Against Me opět pořádají jednu ze svých obrovsky dlouhých tour a tak se po dvou letech zase dostanou i do Čech. Tentokrát však přijedou se zatím nejvíce nabitou bouchačkou – novým albem New Wave. A to vám povím, jde o zatraceně hustou ráži.

    Sdílejte článek:

Against Me to do nás perou již dobrých deset let a jen to, že fungují pod vydavatelstvími jako je například Fat Wreck Records, jež vede sám velký syn nejvyššího – Mike Fat – frontmen ó velkých NOFX, celkem nasvědčuje, že se nejedná o žádné obyčejné trumpety, ale sakra silné lesní rohy.

Přestože jsou Against Me již celkem dlouho uznávaní a respektovaní, nejsou velebení. I když uměli dělat zajímavou punk-rockovou muziku s mírnými nádechy folku, nikdy nepatřili mezi kapely, které vás posadí na zadek (teď mluvím jen o poslechu alba – kocert je něco úplně jiného) Nepatřili. Ale až do alba New Wave. Tam se něco změnilo.

Změnilo se to natolik, že z nadprůměrných melodických písní se stala božská mana opravdových mistrů, kteří vám nakopají zadek již při prvním kontaktu a aniž by se o to nějak příliž snažili. A vy jim za to ve finále ještě poděkujete. Against Me! zkrátka konečně chytli směr. Písně, které dříve bývaly vcelku všezastiňující výjimkou jsou dnes samozřejmostí. Jestli je nasměroval producent Butch Vig(Garbage, Nirvana – Nevermind, Smashing Pumpins) nebo to zvládli sami, to je tak nějak jedno. Hlavně že to funguje a zní tak, jak zní.

Kromě toho, že celé album New Wave je naprostá pecka, kterou lze poslouchat dokola a dokola, mohou se Against Me chlubit ještě další věcí – koncerty, jenž jsou extrémně zábavné a, alespoň co já vím, Against je hrají hlavně pro lidi pod pódiem a to tak, že s nadšením. Čímž se (bohužel) často stávají výjimkou mezi některými jinými kolegy nejen ze zámoří.

S nálepkou trochu bláznivých týpků dokáží zaujmout, rozesmát a zahrnout vás hudbou, která se vám bude vesele mlátit v mozku ještě další tři dny poté. Mohu říci, že již velmi dlouho jsem se netěšil na koncert tak, jako nyní na Against Me! Ani se neodvažuji přemýšlet o tom, že by mne zklamali, tak jako se to povedlo například Incubus, kteří sice hráli perfektně a s rypáky tak nahoře, až to bylo překvapivé i na Kaliforňany. Takže hoši, držím palce a běda vám.

Jako support si Against Me! přizvali Němce Future of the Left a Novozélanďany Steriogram. Koncert začíná ve 21:00 v pražském Lucerna Music Baru.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.