Róisín Murphy a její číslo dvě - Overpowered

  • Róisín Murphy a její číslo dvě - Overpowered Fotogalerie (17)
    • 17.10.2007
    • Tisk

    Zpěvačku Róisín Murphy jistě mnozí z vás znají jako krásný vokál, již neexistující dvoučlenné skupiny Moloko. To je však již několik let historie a Róisín nyní vydává své již druhé sólové album Overpowered.

    Sdílejte článek:

Jako druhá polovina Moloka nahrála Róisín čtyři alba, dvě kompilace a jeden živák. Pak dostal Mark Bryndon kopačky a s ním šlo do kopru i celé Moloko. Někomu to tehdy jistě bylo líto. O něco jsme přišli a něco dostali navíc. Krátce po rozpadu Moloka totiž Róisín začala makat na své vlastní kariéře a již v roce 2005 vyšla první deska Ruby Blue.

Tím to bylo jasné. Za Molokem se objevila tlustá čára a Róisín začala psát stránky nové knihy. Nedalo to ani až takový problém, což není po tréninku, jaký měla, až tak překvapující. Kromě trochy elektroniky a svého úžasného hlasu zdrsněného rodnou irštinou, vyšperkovala svou novou muziku ještě nádechy další stylů (například jazzu). Hlavně se ale Róisín začala jistými kroky ubírat spolehlivou cestou popu.

To se ukázalo jako dobrý nápad a jeden z nejzajímavějších hlasů byl opět využit v celé své síle. Ruby Blue na sebe lepilo chválu jak hudebních kritiků, tak posluchačů, ale jelikož – i když bylo popové – ne tak popové, jak jsme všichni zvyklí, přímo závratný úspěch nemělo.

O to více se všichni zajímali, jak bude vypadat číslo dvě – dlouho očekávaná deska Overpowered. Róisín trochu ubrala na elektronice a přidala na popu. Funkové a jazzové vlivy i jiné anomálie do „obyčejného“ popu nepatřící však zůstávají. A to také dělá Róisín Murphy takovou, jaká je.

I když si většinou do své tvorby moc kecat nenechá, aby své album co nejvíce okořenila, si Róisín tentokrát přizvala ke konzultaci a na pomoc slušně zkušené borce. Mezi ně patřili například Andy Catoa z Groove Armady, Jimmy Doufglass neboRichard X.

Róisín zní jako pop. Na prví poslech jistě. Pak ale začíná jít o něco úplně jiného. I když má Overpowered opravdu velký potenciál, nemyslím, že se bude jednat o typ písní, jenž v rádiích omílají tak, že se vám na ně vytvoří kožní alergická reakce. A to je podle mne jedině dobře, jelikož Róisín nedělá hudbu pro masy lidí vnímající ji znuděně při ranní cestě do práce, ale hudbu na přemýšlení v leže na gauči se skleničkou slabšího alkoholu v ruce.

Album Overpowered vyšlo v pondělí – 15. října. Za Róisín však pár týdnů bojují již dva singly Overpowereda Let Me Know. A celkem jim to jde.

Web:
www.roisinmurphy.com
www.moloko.co.uk

POSLECHNI SI -www.myspace.com/roisinmurphy

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.