ROBOTS IN DISGUISE – lehké šílenství v elektropunkovém i jiném stylu

  • ROBOTS IN DISGUISE – lehké šílenství v elektropunkovém i jiném stylu Fotogalerie (1)
    • 11.10.2007
    • Tisk

    Na koncert dvou opravdu velmi zvláštních bábovekRobots In Disguise jsme již několikrát na DanMusic upozorňovali. Rozhodně se totiž bude jednat o velice netradiční záležitost. A to tak, že slovo netradiční u Robots in Disguise nabírá docela jiné rozměry.

    Sdílejte článek:

O co jako jde??
Kdo zná alter ego Chrise Cornera – IAMXo Robots již jistě slyšel, nejen díky některým společným projektům, ale hlavně díky Chrisovo produkci, jež tvorbu Robots zaštítila. Že by na holkách byl Cornerův vliv nějak vidět, to těžko říci, ale ono zastínit originalitu a hudební „absurditu“ této dvojice je opravdu něco nelehkého.

Poslední dobou se nám roztrhl pytel s koncerty brutálních a drsných, elektronických kapel. Začalo to kultovními Nine Inch Nails, pak jsme tu měli Skinny Puppy s Otto von Schirachem, čeští Nihilist koncerty nešetří a IAMX také není zrovna žádná měkkotina. Nyní – již za měsíc – si budeme moci poslechnout další šílenost.

I když Robots in Disguise nejsou tak úplně obyčejný elektro punk. Oni jsou především šílené. Jejich huba by se možná dala definovat jako elektro-punk-instrumental s prvky popu, rocku a drsné taneční muziky. A ještě ke všemu s dvěma zajímavými vokály doprovázejícími instrumentální i elektronickou­ hudbu.

Takže. Co to je, vlastně ani nevíme. Teď jde o to, jestli je to dobré. Inu, to je (asi jako všechno) dost subjektivní záležitost (u Robots možná trochu více). Takže posouzení nechám na vás. Bez špetky subjektivity mohu říci jen, že je to rozhodně zajímavé.

Trocha historie
Dvě buchtyDee Plum a Sue Denim se setkali jednoho punkového dne na koncertěLe Tigre. Od té doby na sebe nedají dopustit a jedna pološílená mysl doplňuje tu druhou. Holky si rozdělily nástroje (Dee kytara a zpěv, Sue basa a zpěv) a pustili se do práce. Psal se rok 2000 a děvčata během roku vydala svůj debut Robots in Disguise, který pro nějakou globální většinu lidí vlastně ani moc neznamenal. Civilizace ještě nebyla připravena. A tak to znovu zopakovali o tři roky později, kdy vyšel re-realese. Ten kupodivu (nejspíš díky slušné produkci) prorazil a Robots in Disguise svým songem Boysrvali parkety na klubových dance florech. O něco později vyšla další deska Get Ridopět produkovaná Chrisem Cornerem. Ta poslala Robots in Disquise do jasných kolejí.

Přesto se však Dee a Sue nestali rádiovým hitem a to je to hlavní, co si na nich jejich fanoušci cení. Jejich vůle zůstat u toho, co je netradiční, trochu psychopatické, ale zkrátka své, je oceněna slušnou základnou fanoušků a to je to hlavní.

Originálnost Robots in Disguise se objevuje hlavně při extraordinárních vystoupení, plných šílené show, bláznivých kostýmů (Robots rozjeli docela slušnou elektropunkovou módu) a všeho možného, co by jste například na koncertu Evi a Vaška rozhodně nezažili. A kdyby ano, to by bylo srdečních kolapsů, panečku.

Robots in Disquise nám kromě koncertů konajících se 22. listopadu v Lucerna Music Baru a 24. listopadu na Brněnské Flédě přivezou také nové písně, jež vyjdou na novince We’re In The Music Biz. Tu samozřejmě produkuje Chris Corner a jen těžko se musíme obávat, že by docházelo k nějakým závratným změnám. Možná jen k těm dobrým. To prozrazuje již singl The Sex Has Made Me Stupid. Song, plný sexu, fetu, alkoholu, lásky a zkrátka všeho, co je návykové.

Vstupenky na pražský koncert jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru za 270,– Kč, na místě za 350,– Kč.

Web:
www.robotsindisguise.co.uk
www.musicbar.cz

Poslechni si – www.myspace.com/…tsindisguise

Zdroj – tisková zpráva

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.