Sunflower Caravan jako předskokani velkých The Ark

  • Sunflower Caravan jako předskokani velkých The Ark Fotogalerie (3)
    • 07.10.2007
    • Tisk

    O švédských glam rockových borcíchThe Ark jsme si na DanMusicjiž psali. To, že již dnes koncertují v Rock Café, je zkrátka stará záležitost. Je potřeba si ale také připomenout ještě další hvězdu, jež bude The Ark předskakovat – Sunflowet Caravan.

    Sdílejte článek:

Sunflower Caravan nejsou žádní jelimánci ze zaflusané spodiny lokálních pražských klubíků. Poslední dobou je tato vcelku čerstvá kapela označována jako „největší domácí objev roku, nová míza alternativního rocku a skupinka plná nápadů“. Všechna tato označení jsou také zatraceně opodstatněná.

Čerství a plní energie
Karavánci do toho začali bušit teprve v roce 2001 a sestava – Michellna basu, Andys klávesami a Vítna bicí zůstává do dnes. Hned ze začátku se chlapci zapsali jako velmi silná formace s velkou kopicí inovačních nápadů. Právě těmito zpestřeními na sebe celkem jasně ukázali. Nejzajímavější je asi Andyho hra na Hammondku a kromě toho je zde další netradiční zvláštnost – Sunflower Caravan hrají zkrátka bez zpěváka – tedy bez zpěvu.

A jak je vidět, zpěv ani není potřeba. Tři kloučci jsou tak šikovní, že si vystačí jen se svým osobitým originálním zvukem a citem pro melodický instrumentální rokec s prvky alternativy a jemným nádechem chytlavého popíku.

Právě díky těmto zvláštnostem, které osobnost dělají osobností a kapelu kapelou si je tento rok nejen vybrali The Ark jako privilegováného special guesta (jedou takto spolu celé evropské turné), ale také byli Sunflowet Caravan jmenováni na pár hudebních cen a vyzdvihováni jako nejlepší nováček a překvapení roku.

Pár let známosti a turné je tu
Samozřejmě že celá záležitost hostování takovým borcům jako The Ark neproběhla náhodou. I když….Sunflower Caravan se se švédy setkali již v roce 2004 na svém koncertě, na který The Arka zabloudili. Dobrá, to je tak trochu náhoda. Oslnění přišlo záhy a dva členové Ark Jepsin s Martinem Axénem se už už rvali do šatny pražských nováčků a lákali je na tour po Švédsku.

Turné nakonec byla tři, Sunflower Caravan se neuvěřitelně rozehráli a své schopnosti a zkušenosti upgradeovali nejméně o desítku levelů. Podle toho také dnešní koncert bude i vypadat.

Koncert The Ark proběhne v Rock Café od 20:30 hodin.

Vstup na místě 300,– Kč

Web:
www.thearkworld.com
www.rockcafe.cz
www.dsmacku.com

POSLECHNI SI-
www.myspace.com/…lowercaravan
www.myspace.com/theark
„www.myspace.com/sun­flowercaravan “:[http:­// www.myspace.com/…lowercaravan ]

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.