Pavel Roth a Iva Hajnová se válí na trávě

  • Pavel Roth a Iva Hajnová se válí na trávě Fotogalerie (10)
    • 09.10.2007
    • Tisk

    Kdo by neznal pravěké české hity jakoZahrada ticha, Princeznanebo Krásnější než růže? No kdo? Přiznávám, že dnes se jistě najde spousta lidí, kterým tyto songy říkají asi tolik, jako pokročilý kurz finštiny s rodilým mluvčím. Ale přesto se najde i mnoho nastražených uší, jež si tyto i mnohé jiné písně pamatují. A rádi si užijí trochu klidné hudby. Právě pro ty vydává Pavel Rothspolečně se zpěvačkouIvou Hajnovou album duetů – Lůžko z trávy.

    Sdílejte článek:

Pavel Roth se rozhodl, že na sebe nenechá dát zapomenout, opřel se o nakladatelstvíB­.M.S. Bohemian Music Service a vymyslel projekt, jehož obdoba zde opět nějakou dobu nebyla. Společně se zpěvačkou Ivou Hajnovou oplývající velice výrazným hlasem a dlouholetými zkušenostmi, kterou někteří známe podepsanou pod hitem Lhář, se pustili do práce na netradičním albu.

Po několika měsících práce vyšla deska 14. září konečně na svět a začíná sklízet slušné úspěchy na polích poklidné domácí (neteenagerské) tvorby. Stejně jako album, ani jeho křest, konající se v den vydání u příležitosti Zahrady Čech v Litoměřicích, nebyl úplně tradiční, ale tzv. předpremiérový. Za kmotra Rothovi a Hajnové na Zahradě Čech šel český písničkář Ivan Mládek. Oficiální křest se konal v pondělí 1. října v pražském klubu Matrix a místo Mládka křtili album Lůžko z trávy slovenský písničkář Peter Nagy (který má prsty i v tvorbě obalu desky), ředitel divadla na Vinohradech Jindřich Grogorini a významná osobnost české hudby, president Akademie populární hudby – textař Petr Šiška. Svou trochu šampaňského odlil také herec Michal Dlouhý.

Deska svým posluchačům nabízí mnohé kombinace odlesků rocku, popu i folku a v podstatě zobrazuje průřez a vývoj Rothovi tvorby od jeho začátků v osmdesátých letech, které by se i s trochou optimizmu daly nazvat jako rockové. Díky Ivě Hajnové však album dostává i jemnější, ženskou stránku a jemnou melodičnost.

I když Roth na albu funguje jako generální textař, na některých textech se podíleli i jiné osobnosti. S Rothem pracovali Karel Šíp, Petr Šiškanebo Dušan Hejbal. Zapojila se i Rothova manželka Eva.

CD „Lůžko z trávy“:

1/ Řekni mi jak 3 : 32
2/ Lůžko z trávy 4 : 11
3/ Formule 1 3 : 41
4/ Láska je nejkrásnější flám 4 : 08
5/ Amerika 3 : 24
6/ Potmě si tě najdu 3 : 23
7/ Já kašlu na to, co se říká 2 : 50
8/ Blíž mi stůj 3 : 50
9/ Na kolenou 3 : 35
10/ Usmívej se, když odcházím 3 : 40
11/ Muzikant 3 : 12
12/ Zůstaň se mnou 3 : 25
13/ Úspěšní 5 : 03
14/ Lůžko z trávy – radioverze 3 : 32

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.