Therapy sessions: Drum’n’bassový zámek hrůzy poprvé v České republice

  • Therapy sessions: Drum’n’bassový zámek hrůzy poprvé v České republice Fotogalerie (28)
    • 06.10.2007
    • Tisk

    „Jásejte, řvěte, servěte si hadry z těla, svlíkněte se z kůže a připravte se na masovou hysterii! Nejostřejší, nejkrutější, nejdrsnější a jasně nejžádanější d´n´b párty na světě, živoucí tornádo, zvuková smršť, terapie noční můrou, se blíží do České Republiky! Možná přijde i Paroubek, protože tohle Čechy ještě nezažily, CzechTek byl diskotékou pro náctileté, tohle je akce pro vyvolené, tedy jen pro ty nejsilnější povahy!“

    Sdílejte článek:

Tak takhle začíná tisková zpráva, informující o nadcházející d'n'b akci roku. Slavná party série Therapy Sessions se bude 19. října poprvé konat na českém území. Fandové drsnějšího (nebo spíš nejdrsnějšího) drum’n‘bass určitě ví o co jde, ostatní se dozví více právě z tohoto článku.

Terapie šokem
Therapy Sessions je výplodem chorých myslí dvou umělců z Velké Británie, kteří se motají okolo labelu Freak Recordings. Jmenovitě jsou to producent a DJ Dylan a Robyn Chaos, jedna z mála zástupkyň něžného pohlaví v hudebním odvětví, které rozhodně něhou neoplývá.

Nápad rozjet celosvětovou sérii akcí, kde by se hrály ty největší nářezy, vypalovačky, šílenosti a výsmahy postavené na rytmu brambor sypaných do sklepa po plechových schodech (pozor, tentokrát se nejedná o metaforu), spatřil světlo světa v roce 2003. První vlaštovky se slétly na domácí půdě (Londýn, Bornmouth, Bristol), ale projekt se zakrátko stal celosvětovou záležitostí.

Akce proběhly po celé Evropě (Vídeň, Drážďany, Štětín, Sofie, Budapešť, Tallin, Kyjev, Sankt Peterburg, Moskva), zasáhly západní (San Francisco) i východní (Filadelfie, Raleigh) pobřeží USA. Kromě Českých Budějovic se další pokračování série připravuje také na Novém Zélandu, v USA i v Asii.

Možná přijde i klaun
Kdo všechno na tomto pojízdném cirkusu vystoupí? V první řadě to budou oba zakladatelé Therapy Sessions, Dylan a Robyn Chaos. Ti jsou známí se svými palbami, které vychází na labelech jako Freak, Tech Freak (spolupráce se známým diktátorem Technical Itchem) nebo Obscene. Očekávejte od nich ten nejtvrdší drum’n’bass laděný velmi blízko hardcorovým hlukům a mraky samplů z hororových filmů.

Což o to, tito dva na žádné z Therapy Sessions chybět nesmějí, ale budějovičtí si vymysleli, že trochu pozmění pravidla. V žádném cirkuse nesmí chybět klaun, a jestliže hledáme klauna drum’n’bassového, nezpochyby dojdeme k jednomu jménu a tím je další Angličan, John B.

John B. proslul zejména svým bláznivým až komicky znějícím mixem d'n'b, tranceových vokálů, diska osmdesátých let a electra. Má za sebou spoustu mezinárodních úspěchů jako DJ i jako producent a vede svůj vlastní label Beta Recordings. Neméně proslulý je též svým ulítlým image – ovšem v tomto aspektu nejsou Dylan a zvláště Robyn Chaos žádnými ořezávátky.

Ovšem ani od Johna B. nemůžeme 19. října čekat žádnou odpolední diskotéku. Slíbil, že zahraje speciální tvrdý set, takže se bude určitě na co těšit.

Řezníci z Čech chybět nebudou
Národní (a lokální) zájmy bude hájit několik jmen. Velmi zajímavý a originální set (složený prakticky celý z vlastní produkce) předvede člověk, vystupující pod jménem Forbidden Society. Vychází z hardcorové scény, takže jeho tracky mají opravdu ten správný „groove“. Toho si všimli v zahraničí, vyšlo mu již několik vinylů na francouzském labelu Jungle Therapy (shoda jmen s názvem akce je čistě náhodná, i když není od věci), v USA se k vydání připravují dvě placky a na beatportu od něj můžete také něco nakoupit. Naživo si Forbidden Society kromě této akce brzy zahraje například v Belgii po boku Limewaxe. A navíc, samotný Dylan se přiznal, že písničky od tohoto budějičáka rád zařazuje do svých setů.

Další zástupci českobudějovického podhoubí budou lidé, kteří tuto monstr akci zorganizovali a kteří vůbec organizují spoustu aktivit, kterými doslova a do písmene vydupali d’n’b scénu na jihu Čech: Hanzall, Chito a Kloc. Malebnou Třeboň zastoupí parta s ještě malebnějším názvem Fruta Kru.

Souřadnice a další nutné údaje
Takže si to shrneme a zapíšeme červeným fixem do diáře: 19. 10. 2007, KD Vltava v Českých Budějovicích se koná první česká Therapy Session. Kapacita sálu něco přes tisíc lidí, nařvaná aparatura a výpravné dekorace včetně projekce budou samozřejmostí. Vstupné na místě 190Kč, v předprodeji za stopade.

Předprodej:www.ticketstream.cz

Stránky organizátorů:www.bubblebeatz.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.