Support Lesbiens – patnáct let dobře odvedené práce | ABradio.cz

Support Lesbiens – patnáct let dobře odvedené práce

  • Support Lesbiens – patnáct let dobře odvedené práce Fotogalerie (6)
    • 27.09.2007
    • Tisk

    Rok 1992. Komančové to měli tři roky za sebou, Kurtu Cobainovi zbývaly ještě dvě hektické sezóny a Kryštof Michal a pár dalších kluků mělo celkem fajn nápad založit takovou malou, bezvýznamnou kapelku. Malá a bezvýznamná však na dlouho nezůstala. Dnes má za sebou patnáct let práce, která ji vynesla mezi českou špičku.

    Sdílejte článek:

Support Lesbiens začali hned pěkně zostra a nedají se zrovna zařadit mezi typ kapel, které na svůj úspěch musely spoustu a spoustu let dřít. Šlo jim to zkrátka hned od začátku. Těžká noha na pedálu se projevila a Supporti opravdu jeli. Již rok po vzniku nahrávali debutové album a odehrávali první úspěšná představení. Premiérovou show měli s amíky Nova Mobv pražském klubu U zoufalců.

Hned na prvních koncertech se ukázalo, že pokud U zoufalcůbudou hrát Support Lesbiens, chudák majitel bude muset změnit název na Našlapáno, nebo tak něco. Že se kluci líbí se dalo poznat i na akci pro Drop-In v Lucerně, kde jim plácalo okolo třech a půl tisíce lidí a poté, co representovali pražskou hudební scénu na MTV, řekl „wow“ i Koller a vzal je na turné s Koller Bandem a Alicí.

Debut So What? byl venku a Supporti, místo aby hodili na chvíli nohy na stůl, se pustili do příprav čísla dvě. To jejich ultra rychlá výrobní linka vyplivla hned v devadesátém čtvrtém a kapela celkem schopně předvedla, že i když dokáže makat fakt rychle, jejich muzika neztrácí na kvalitě ani svižnosti. Netrvalo tedy ani dva roky a Kryštof Michal se svou partou měli mezi českým publikem již docela širokou a hodně stabilní základnu.

Další album na sebe ale dalo chvilku čekat. Skupina se totiž v roce 1996 lehce porafala a na nějaký čas to zabalila. Po dvouleté pauze se ale motor Support Lesbiens opět nastartoval. Měl nový zvuk, trochu nový vzhled a pobulával si celkem spolehlivě. Nová produkce od Sony Music byla celkem vidět a Support Lesbiens z televize téměř nevylezli. Hlavně poté co natočili píseň Bet My Soul, z níž nejednomu (ne)milovníkovi rádií zvonilo v uších hned při prvních tónech. Ale jak to tak bývá komerčností nejdál dojdeš (hraj alternativu a nejdřív pojdeš).

Muzika Support Lesbiens se stala poslouchatelnější, popověší, melodičtější a masovější. Songy Bet My Soul a Tune Da Radio vystřelily chlapce mezi mraky nahnaly lidi na koncerty, Anděly do natažených rukou a penízky do kapes. Dokonce i pěti (nyní již ostříleným) muzikantům jistě také něco káplo. A od oné „Velké změny“ v roce 1999 Supporti již z obláčků slávy nesestoupili.

AlbumRegeneration? plné těch nejznámějších pecek vyšlo v roce 2001 a po níěm šlo všechno již pěkně hladce. Další hity nabušená deska Tune da Radio vyrazila do boje hned o rok později a i když se poté tvorba malinko zpomalila, každou chvíli přicházelo něco nového. Jednou DVDčko, jednou reedice a pak zase nějaké to album. Do letošního roku, kdy Supporti slaví své patnácté narozeniny (gratulace) vyšlo dohromady šest regulérních řadových alb a koncertů jsme zažili již opravdu nepočítaně. A pokud by jsme počítali i ty na fesťácích, ani kalkulačka by nepomohla.

Na oslavu svých „sweet fifteen“ chlapci uspořádali turné a zároveň také vydali kompilaci Greatest hits 1993–2007. Takže pěkně zrekapitulovat a šup na koncert.

Seznam všech vystoupení v rámci tour najdete na oficiálních stránkách Support Lesbiens ZDE.

Web:www.supportlesbiens.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.