Alan Wilder 29. září v Praze

  • Alan Wilder 29. září v Praze Fotogalerie (2)
    • 25.09.2007
    • Tisk

    Nové album projektu Recoil subHuman bude představeno v Praze, navíc přímo za účasti Alana Wildera, který se se svou novinkou po šestileté odmlce vrací do hudebního businessu.

    Sdílejte článek:

Reciol party

Na konci září navštíví Alan Wilder společně se svojí družkou Hepzibah Seseku, bývalou členkou kapely Miranda Sex Garden, Českou republiku. V pražské Retro Music Hall se za účasti obou umělců uskuteční 29. září velká Recoil party, kde bude mimo jiné představeno právě nové album subHuman. Šesté studiové album projektu Recoil, jehož je Wilder duchovním otcem a v němž je jediným stálým členem, vyšlo 9. července u společnosti EMI.

Celosvětové problémy

Album je textově stavěné převážně na lidských příbězích a osudech a obsahuje mnohem více politických sdělení než předcházející alba. „My všichni jsme anti-lidé. Nedokázali jsme se poučit z minulých chyb a omylů. Naše takzvaná ‘civilizovaná společnost’ je plná osobních i globálních tragédií. Nepřátelství se vyskytuje všude kolem nás: od vraždění Židů islámskými teroristy až po jatka Muslimů v Pobaltských státech, od homofóbních prohlášení zfanatizovaných kazatelů až po likvidační aktivity západních vlád schované pod nálepku války s terorismem. Každý z nás může být pro jiného méně než člověk.“ popisuje své důvody Alan Wilder.

Cesta k Depech Mode

Alan Wilder se narodil 1. června 1959 v západním Londýně, v současnosti žije se svou družkou Hepzibah Sessou a jejich dvěma dětmi – dcerou Paris a synem Stanley Dukem v městečku Horsham. Přes méně známé kapely Daphne & The Tenderspots, The Korgis, Real To Real a The Hitmen se dostal až do Depeche Mode, kde nahradil Vince Clarka.

Své jméno spojil s touto kapelou na dlouhých 13 let, za něž vtiskl formaci její charakteristický zvuk. Kromě Depeche Mode spolupracoval Wilder jako producent s kapelami Nitzer Ebb a Curve. V roce 1986 vydal první sólové instrumentální album 1+2 pod hlavičkou vlastního projektu Recoil, a následovala alba Hydrology (1988) a Bloodline (1992), kam přizval různé umělce, aby dal vzniknout zajímavému elektronickému projektu, plnému různých hudebních vlivů a proudů.

Dárek k narozeninám

V den svých 36. narozenin opustil Alan Wilder Depeche Mode, aby se začal plně věnovat vlastní tvorbě. Výsledkem byla vysoce ceněná alba Unsound Methods (1997) a Liquid (2000).

Alan Wilder je propagátorem moderních technologií.Proto také poslední album subHuman přichází hned v několika formátech: jako klasické CD, dvojvinyl a limitovaná edice CD+DVD s pětikanálovým zvukem.

Fanoušci z České a Slovenské republiky si již mohou vstupenky na zářijový koncert objednat v on-line shopu, prodej do zahraničí bude spuštěn během několika dnů. Návštěvníci Recoil party budou mít možnost získat autogram Alana Wildera nebo vyhrát jednu z mnoha zajímavých cen věnovaných přímo gramofonovou firmou EMI. O zábavu se budou starat DJové z Dánska, Slovenské i České republiky.

www.mute.com
www.recoil.co.uk
www.myspace.com/recoil
www.recoil.cz/prague

 
Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.