Underworld se přestali flákat

  • Underworld se přestali flákat Fotogalerie (6)
    • 19.09.2007
    • Tisk

    Born Slippy. Tak se jmenuje jeden z nejslavnějších elektronických songů, co kdy byly udělány. Underworldse jmenuje kapela, která jej má na svědomí. Není to však jediná úspěšná píseň, jež vyšla ze samplové dílničky dvou chlapíků z Essexu, majících kromě mnoha singlů, remixů nebo alb na svědomí také hudbu k několika filmům. Dlouhých pět let Underworld nevypustili žádnou placku s novou tvorbou a pomalu to začínalo vypadat, že na to pěkně pečou a nás již snad ani nic nečeká. Karl Hydea Rick Smithvšak opět vykročili a nyní přináší zbrusu nové album a také nové turné, jenž mimo jiné zasáhne také Prahu.

    Sdílejte článek:

Underworld se samozřejmě neflákali zdaleka tak, jak to na první pohled vypadá. Kromě toho, že vydali výběr ze své tvorby z let 1992 až 2002, vytvořili také hudbu na dva soundtracky k filmu Breaking and Entering a napínavému sci-fi Sunshine. Občas se objevili v různých médiích a sem tam na nějakém tom koncertu venku ve světě. Pořádná práce ve formě nových alb a singlů se však více méně nekonala.

Nápady se hromadily a hromadily, až hlavy dvou borců pomalu přetékaly. Nebylo tedy nic jednoduššího, než naprat je všechny na nové album (ty nápady, ne hlavy), které nese název Oblivion with Bells. To pánové natáčeli nejen ve svém vlastním studiu, ale i ve známém nahrávacím mega studiu Abbey Road. Album bylo dokončeno na jaře 2007.

To, že si Underworld dali nějaký čas tvořící pauzu neznamená, že by se nějak odklonili od své originální cestičky. Jako na každém jiném i na albu Oblivion with Bells uslyšíme typickou Underworldovskou škálu mnoha různých odstínů elektronické muziky. Kromě největších pecek – tahounů jako Saturday Night with Sven Väth (další z DJs vybočujících z řady), Simian Mobile Disconebo Frankie Knuckles, je na Oblivionu slyšet jak dynamické novátorství, které Underworld do své tvorby pravidelně zavádějí, tak také pohodové klidné melodie dopřávající posluchačům relax a pohodu. Stejně jako dokáží Underworld uklidnit, dokáží také rozpumpovat a nejednou z nových písní dávají jasně najevo, že ještě stále patří mezi absolutní špičku elektronické taneční muziky. Underworld není techno, ani trance, ani house, ani nic prostého a obyčejného. Underworld jsou, a vždy byli, zkrátka Underworld. Nenapodobitelní a naprosto svoji.

Koncert Underworld se v Čechách odehraje v rámci festivalů Elektronic Beats– Britové budou takové velké vyvrcholení celého cyklu. Koncert bude součástí nové album prezentujícího turné, jenž Underworld rozjeli na začátku září.

Electronic Beats – UNDERWORLD se koná ve Veletržním paláci 27. října.

Kromě Underworld sedmadvacátého uvidíme také dva německé borce Alter Ego, Booka Shadenebo berlínskou partičkuTHE MAN no.9.

Vstupenky koupíte v předprodeji sítě Ticketpro za 450,– Kč

Web:
www.underworldlive.com/home.html
www.electronicbeats.cz
www.ticketpro.cz

POSLECHNI SI -www.myspace.com/underworld

Zdroj – tisková zpráva

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.