Jana Lota - nová krev českého popu | ABradio.cz

Jana Lota - nová krev českého popu

  • Jana Lota - nová krev českého popu Fotogalerie (3)
    • 15.09.2007
    • Tisk

    Někdo na to má, někdo ne. Dvacetiletá černovláska Jana Lota právě prokázala, že nechce patřit do skupiny obyčejných přicmrdávačů, ale k těm co ve skutečnosti NĚCO dělají. Kickboxerským umem, neokoukanou tvářičkou a slušnou dávkou schopností, koučována Matějem Homolou se probila z druhořadých rolí „obyčejné“ zpěvačky do první lajny. Natočila album a její první singl se právě chystá pustit se do rádiové konkurence ohraných bárbín českého i světového popu.

    Sdílejte článek:

Jana „Lota“ Španělová, i přes své mládí, není žádná vykulená prvnička. Nejenže na sobě makala na profesionální dráze – v Pražské konzervatoři s oborem pop zpěv (a úspěšně zakončila), má za sebou zkušenosti ze spolupráce s největšími českými špičkami. A to myslím ty špičky, které opravdu letí, ne ty zaprášené stařešiny.

Jako frontmanku skupin Boanebo později La Grupa si ji všimli momentálně jedni z nejúspěšnějších českých kapelek – Kryštofa přizvali ji na hostování na svém druhém albu V siločárách. V roce 2003 ji draftovali další mistři ve výrobě muziky „pro mladé“ – Divokej Bill. Janča si s nimi zazpívala na albu Mezi nima. Někdy v tutéž dobu si ji také vyhlédl Dan Landa a angažoval ji jako vokalistku ve svém dlouho očekávaném turné Vltava tour. Kdo by se chtěl podívat, na DVD Vltava tour je Jana jedna ze tří atmosféru vybrušujících zpěvaček až tááám vzádu.

Po Vltavě už šlo vše trochu lehčeji publicista a muzikant Ondřej Konrád ji angažoval do projektu České televize Na kloboučku, kde Jana získala velmi cenné spolupracovníky jako Milana Cajze z Tata Bojs, Honzu P. Muchova z Ecstasy of Saint Theresa, Honzu Křížka nebo Michala Pavlíčka.

Nabyta zkušenostmi od těchto velkých borců dodělala konzervatoř a pustila se do své zlomové spolupráce s další kapelou – Wohnout. Hostovala na albu Polib si dědu. U této fušky si padla do oka právě s Matějem Homolou. Ten v Janě viděl onen kvetoucí potenciál a začal ji trochu směrovat k její vlastní sólové dráze.

Díky Matějovo produkci a pomoci tak vznikl první singl s názvem Lidi, jenž se právě chystá do rádií a posléze také rovnou celé album Jenž je ve fázi dokončování a na pulty by jej měla slečna Lota poslat již 12. října.

Kromě produkce se Matěj zapojil také do tvorby muziky a skládání textů. Jana však není z těch, kteří by si nechali psát slova do úst a tak byl Matějův podíl jen ve formě pomoci. Na prvním singlu Lidi také zaúřadoval Ota Klempíř zJ.A.R., který Janě sekundoval svým osobitým rapem.

Díky produkci schopného Wohnouta, Janině náboji a opravdu velké dávce talentu, vyšperkovaného pílí se opravdu máme na co těšit. I když je Lotin oblíbený sport kickbox, bude dost pravděpodobné, že pravé háky a uzemňující kopačky nebudou padat jen v ringu, ale na žebříčkách hitparád.

Křest debutového alba Jany Loty se bude konat 15. října v Lucerna Music Baru.

web:
www.janalota.cz
www.wohnout.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.