Apocalyptica v Čechách a rovnou dvakrát | ABradio.cz

Apocalyptica v Čechách a rovnou dvakrát

  • Apocalyptica v Čechách a rovnou dvakrát Fotogalerie (20)
    • 13.09.2007
    • Tisk

    Asi neexistuje moc lidí, kteří by neslyšeli o třech profesionálních čelistech s hlasy i energií severských démonických válečníků. Nevím koho napadlo, vzít tak klasický nástroj, jako je čelo a rozběsnit se na něm s nějakou skladbou od Metallicynebo třeba Sepultury, ale ono je to vlastně tak nějak jedno, jelikož to funguje na tisíc procent. Ti, kteří ještě nezažili šíleně nabitou atmosféru koncertu této helsinské partičky, mají v listopadu hned dvě příležitosti. Jednu v Praze a druhou v Plzni.

    Sdílejte článek:

Na koncertech Apocalypticy se opravdu dá nudit jen těžko. Není až tak potřeba nějak výrazně znát jejich songy (i když to samozřejmě nikdy není na škodu), ani nemusíte mít v přílišné oblibě písně, jež občas coverují. Koncert by vás asi nebavil jen za předpokladu, že jste hluší. Nebo posloucháte dechovku. Což se občas věrně doplňuje.

I když poslední dobou nebylo o Apocalyptice slyšet, přesto na ni asi jen tak někdo nezapomněl. Posledním počinem seveřanů s nevyslovitelnými jmény (Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Perttu Kivilaaksoa bubeník Mikko Sirén) byla bestovka Amplified – A Decade of Reinventing the Cello (2006) a posledním místem, kde se řádně předvedli, byl koncert v rámci Eurovision Song Contest. Při této akci na ně podle všech informací koukalo až sto miliónů diváků. Slušné číslo. To by neznázornily ani novácké koláče

Důvodem nedlouhého odmlčení Apocalypticy byla usilovná práce na novém albu s názvem Worlds Collide, jehož vydání je ohlášeno již na17. září!

Takže kromě toho, že Apocalyptica přiveze do Čech své klasiky v podobě ať již převzatých a předělaných písní, ve kterých poznáme Metallicu, Slayer, Sepulturu a mnoho dalších metalových kapel, nebo vlastních songů, na které se poslední dobou zaměřují hlavně, tak také jistě uslyšíme mnoho z fungl nového alba.

Apocalyptica si také na svá alba zvykla zvát mnohé osobnosti metalové i jiné scény. Worlds Collide nebude výjimkou. Měli bychom slyšet samé perly jako například Corey Tailora – zpěváka a kytaristu Slipknot, Till Lindemanna z Rammsteinůnebo zpěvačku s podmanivým hlasem známým z Lacuna Coil – Kristinu Scabbiu. Na bicí si v jedné písni tradičně zahostuje Dave Lombardoze Slayer.

České koncerty bude Apocalyptica pořádat v pondělí5. listopaduvpražském Kongresovém centrua v úterý4. listopaduvPlzni v domu kultury Invest. Oba koncerty začnou ve 20:00 hodin.

Vstupenky na koncert jsou v předprodeji sítě Ticketpro za 770,– Kč.

Web:
www.apocalyptica.com
www.ticketpro.cz

POSLECHNI SI-www.myspace.com/apocalyptica
VIDEO-  -http://www.youtube.com/

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.