Against Me! – New Wave vlna parádní muziky, která vás spláchne

  • Against Me! – New Wave vlna parádní muziky, která vás spláchne Fotogalerie (4)
    • 11.09.2007
    • Tisk

    Zatímco předchozími třemi alby, jenž Against Me! za dobu svého působení stačili vydat, se zařazovali mezi lepší průměr punk rocku, lehce střihnutého některými alternativami, nová deska New Wave tuto kapelu posunuje o mnoho výše – mezi nejnadějnější a zároveň nejvymakanější rockové kapely, originalitou tvořící svůj vlastní styl.

    Sdílejte článek:

Opravdu nepřeháním. New Wave je rozhodně nejpovedenější album této floridské partičky, jenž na kytarové scéně působí již přes deset let. Hlavní změnu nejspíš způsobilou (neúplné) opuštění punkové syrovosti, jenž ze starých alb čišela. Nová deska, i když se v ní staré móresy (naštěstí) nezapřou, je posazená více do rockových hloubek a je na ní až neuvěřitelně vidět vyhranost a hlavně vyspělost kapely, jenž dříve možná tak úplně nevěděla, kterou cestou se dát.

Čtveřice amíků sice měla talent, uměla hrát, dokázala vytvořit hit stejně jako kvalitně zaplnit album. Dokonce si za těch pár let dokázala obstarat velkou fanouškovskou základnu, jelikož koncerty, jenž pořádali měly náboj i náplň. Všechno bylo v pořádku, muzika byla parádní, ale ještě to zkrátka nebylo to pravé. Pak se zjevil Butch Vig, týpek který vytáhl nahoru kapely jako Nirvana(albem Nevermind) nebo Smashing Pumpkins (Gish, Siamse Dream), a říká : „klucí takhle teda ne. Je třeba ještě trochu přitlačit.“ A klucí přitlačili. Jelikož měli vše, co bylo potřeba, stačilo je jen trochu popostrčit a motor s názvem Agains Me se rozeřval jako regulérní dvanácti válec. Je podle toho také slyšet.

Kdybych měl někde vyšťourat přirovnání k nějaké jiné kapele, šťoural bych asi dlouho. Jediné co mě napadá (i když s nimi tedy nic moc společného nemají), jsou Pearl Jam. Stejně jako tito klasici, dokáží Against Me vytvořit opravdu pěknou píseň, chytlavou a dynamickou, s prvky rocku, lehkým folkovým ražením a punkovým nábojem. Skvělá kombinace.

Co mě u Against Me dostalo asi nejvíce, jsou náhlé změny melodie – např. z lehké brnkačky do nařvaného akčního rifu a hned zase zpět. Jako třeba u songu Up the Cuts. Tyto změny dělají z velmi pěkné písně s chytlavým refrénem, píseň netradiční a skvěle znázorňující originálnost této bandy.

Up the Cuts není jediná píseň, jenž na albu zaujme. Titulní trackNew Wave je dynamická startovačka, říkající celkem jasně o čem zbytek alba bude, singl Trash Unreal je melodická, chytlavá pecka, American Abroadzase masakrální sypačka, úderná a energická, Borne on the FM Waves of the Heart, na níž hostuje Tenan Quin se svým hladivým a přesto jemně nakřáplým vokálem, je další obrovská hitovka – pomalá píseň, jenž díky decentním kytarovým vyhrávkám trochu připomínajícím Smashing ve svých nejlepších letech, graduje a graduje, až vygraduje do řevem vyzpívanému refrénu. Opravdu paráda.

Tyto čtyři písně zdaleka nejsou to jediné skvělé na celém albu. To je složené buď z absolutních pecek, na jejichž chytlavost přijdete u některých hned a u jiných později, nebo z písní, jenž sice nejsou hity, jenž vám honí mráz po zádech, ale přesto jsou to songy na poslech velmi pěkné a v žádném případě se kvůli nim nemusíte natahovat po čudlíku na přehrávači, aby jste je přeskočili.

Against Me! se zkrátka vyšvihli a vyplivli ze sebe to nejlepší. Věřím tomu, že ten kdo si poslechne album New Wave, si v žádném případě nenechá ujít brzký koncert v Lucerně.

Navíc jsou to prý neskuteční pohodáři. To by k muzice mělo patřit také, ne…?

Hodnocení: 9/10

Celkový čas: 36:45, 10 skladeb

Web:http://www.againstme.net/

POSLECHNI SI -www.myspace.com/againstme
VIDEO -http://www.againstme.net/…/video/index


Kup si Agains Me!

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.