Stín Kelly Family padne i na Českou republiku – Angelo je zpět

  • Stín Kelly Family padne i na Českou republiku – Angelo je zpět
    • 08.09.2007
    • Tisk

    14. října se v Brně odehraje koncert, o kterém si nejsem jistý, že bude mít návštěvníky. Omlouvám se, to samozřejmě přeháním. Angelo Kelly je schopný muzikant, mající své slušně velké publikum a velmi se snažící odpoutat od minulosti, jenž jej proslavila. Přeci jen je to ale stále Angelo Kelly. Je-li to skutečnost dobrá, nebo špatná – to je na vás.

    Sdílejte článek:

Znám opravdu mnoho, MNOHO lidí, kteří Kelly Family – jednu z nejslavnějších „srdce rvoucích“ kapel devadesátých let bytostně nenávidí. Po pravdě, vlastně ani neznám nikoho, kdo by je měl rád. Nicméně vše je věc vkusu. Kelly Family jsou pryč, přesto, jak je vidět, i z drobků se člověk nají. To Angelo svou tvorbou postavenou na slávě kapely, složené z potomků dvou rodičů neznajících antikoncepci, předvádí přímo ukázkově.

I když o něm nebylo slyšet, zlatovlasý chlapec se po roce 2000 činil. Zatímco my jsme úspěšně zapomínali, Angelo se znovu chystal do boje. Když trochu přibral a vyboulily se mu tvářičky, řekl si, že je připraven a vydal své debutové album I`m Ready (2006). Album zřejmě mělo úspěch (kdo jej má doma, přihlaste se, pošlu k vám doktora) a Angelo toho měl naškrábáno ještě kvanta, jelikož, jak sám píše na svých stránkách – spousta autorů si nechá písně psát. Angelo si k naší neskonalé radosti dělá muziku i texty sám. A tak tedy necelý rok po debutu vyšlo číslo dvě Rejoice and Be Glad. Nyní Angelo vyjíždí na turné – Live 2007.

Abych mu ale nekřivdil, ne vše, co vzejde z jeho rukou, je špatné a většina lidí jej zatracuje kvůli odporu, jenž jsme si vypěstovali k jeho rodinné kapele. Angelo hraje takový ten popík splácaný s rockem a trochu akčnějšími melodiemi. Už to zkrátka není žádný An Angel. Občas mu někdo z „Bandu“ do písničky foukne na flétnu nebo zahraje na jiné nástroje, jenž mají navazovat zpěvnou atmosféru irského folku. Dohromady to všechno celkem i dává smysl. Asi se za těch pár let bubnování v Kellys něco naučil. Mimochodem Angelo, i když by jste to do něj neřekli, patří mezi nejvíce uznávané bubeníky Evropy. A svou muziku si opravdu píše sám. Čehož bych si cenil ještě o něco více, kdyby se tím velkohubě nevychloubal.

Kromě toho, že Angelo rozjíždí svou vlastní sólovou kariéru, dělá producenta zbytkům Kelly Family a dělá to naprosto skvěle. Od jejich úpadku jsme o nich neslyšeli. Jediný, kdo se od staré skupiny trhl úplně (proto se také v podstatě rozpadli), byl buldozer čtrnáctiletých dívčích srdcí Paddy. Ten jede se svým sličným vzhledem svou vlastní dráhu asi stejně úspěšně, jako Angelo – měl klip na MTV.

Přiznávám se, že jsem vůči jménu Kelly neprofesionálně předpojatý. Bohužel si nemohu pomoc. Pokud ale touto předpojatostí netrpíte a máte rádi více méně pěkné písničky úrovně například takových superstárs (těch co nevyhrály, upozorňuji!), je koncert Angela Kelly přesně to, co hledáte.

Koncert Angelo Kelly & Band se bude konat 14. 10. 2007 v Faval Music Cirkus, Brno.

Vstupenky pořídíte v předprodeji sítě Ticketstream za 400,– Kč

Web:www.angelokelly.com

poslechni si – www.myspace.com/angelokelly

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.