Vše o hudbě na Hudebním veletrhu Praha 2007

  • Vše o hudbě na Hudebním veletrhu Praha 2007 Fotogalerie (22)
    • 05.09.2007
    • Tisk

    Hudba se vším všudy. Tak by se pražský hudební veletrh dal nazvat také. Najdete na něm totiž opravdu vše. Od koncertů kapel, přes mnohé prezentace nahrávacích společností, studií a vydavatelství nebo možnosti dozvědět se více o nových hudebních technologiích, směrech i událostech.

    Sdílejte článek:

Již po páté společnost AC EXPO společně s nakladatelstvím Muzikusa podporou desítek hudebních medií jak tiskových, tak internetových (DanMusic samozřejmě nevyjímaje) pořádá tuto obří akci. 2000 čtverečních metrů Veletržního paláce se zaplní stánky, pódii, hudebními nástroji a muzikanty již 13. září a celá akce bude trvat ještě další dva dny do 15.. Návštěvníci veletrhu přijdou do styku až s 80 firmami, jež budou prezentovat nabídku téměř čtyřech stovek nejen českých, ale i celosvětových značek.

Pořadatelé k těmto číslům uvádí. „V uplynulých dvou letech došlo k výraznějšímu přeskupení trhu. Do České republiky vstoupily velké zahraniční firmy, které řídí obchod na našem trhu přímo a také se na veletrhu prezentují. Došlo k „zamíchání karet“ a firmy, které řadu let zastupovaly některé značky, již toto zastoupení nemají a jiné je naopak získaly. Aby tento stav vystavovatelé na veletrhu akcentovali, budou se prezentovat na více expozicích a vystavovat jednotlivé značky odděleně.“

I když samozřejmě budou k Hudebnímu veletrhu patřit živé kapely a slavné hudební osobnosti, o kterých si povíme níže, bude zejména zaměřen na sblížení návštěvníka s hudebním světem.

Dnešní pojetí hudby již, jak jistě všichni víme, neznamená jen to, že zpěvák vezme kytaru a zabrnká pár fláků. To se děje maximálně na srazu kotlíků Honzy Nedvěda. Kromě onoho hudebního nástroje, jejichž obrovská škála na veletrhu samozřejmě chybět nebude, k hudebnímu průmyslu patří dlouhé seznamy audiovizuální techniky, potřebné k nahrávání nebo velké i malé ozvučovací soustavy, jež poslouží na koncertech, festivalech atd. Kromě toho všeho se na hudební tvorbu také nabaluje reklamní bussines mnoha hudebních stylů, z nichž každý sleduje jiné trendy a mnoho a mnoho dalších záležitostí, schovávajících se v neviditelném, ale přesto velké peníze těžícím pozadí.

Veškerou techniku spojenou s hudebními vystoupeními si budou moci návštěvníci poslechnout na živo. Budou ji prezentovat jak jednotlivé firmy na svých workshopech, tak také například v kinosále, kde se každé odpoledne představí jednotlivé jevištní techniky.

Kromě několika novinek se budou na veletrhu konat staré ozkoušené programy. Mezi ty například patří blok Muzika a právo, jenž návštěvníky prostřednictvím Svazu autorů a interpretů seznámí s veškerou legislativou v oblasti autorských práv a jejími letošními novinkami. Další ze zajímavých bloků bude jistě takzvaný program Děti, pojďte si (za)hrát. Ten ty nejmenší návštěvníky seznámí s hudebními základy formou Hudebních divadélek nebo tzv. Drumcirclů, konajících se několikrát denně. Děti si také vyzkouší množství hudebních nástrojů.

Novinkou tento rok bude dvoudenní konference Světlo, zvuk a projekce v kulturních zařízeních. Ta je určena převážně pro provozovatele koncertů, kin a různých sálů a zaměří se na odborná a technická řešení mnohých akustických problémů a moderních novinek v audiovizuální technice.

Všechny semináře budou přednášeny v dohromady čtyřech seminárních místnostech z úst mnoha odborníků v oboru s jak praktickými zkušenostmi, tak teoretickými znalostmi.

Muzikantskou obec tam také nebudou zastupovat žádní začátečníci. Se svými zkušenosti a schopnostmi se s obecenstvem podělí velké osobnosti jako Steve Ray Vaughan, Zakk Wylde, Sting, Jaco Pastorius, John Paul Jones, Joe Satrianiči TM Stevens. Své umění ukáží také Jaryn Janek, Peter Pavlík, Vladimír Dvořák, Sergej Kurianov, René Lackonebo Dave Mendez.

Přednášky o hudbě povedou mistřiRalf Jung, Yarda Helešic, Roman Lomtadze, Václav Vlachý, Petr Janda, Pavel Fajt, JUDr. Petr Pečený, Zdeněk Zdeněk, Palo Chodelka, Richard Scheufler, Helena Kubelková a další.

Na pódiích zvaných Art Minus, Stana Akustická scéna se rozjedou koncerty mnoha různých stylů počínaje rockem, popem, funky až po jazz, blues, či klasickou hudbu nebo soul. Nebudou ale také chybět i méně tradiční žánry jako například keltská hudba. Uvidíme například světové interprety Mr. Don Lewis, Benny Greb, Roland Digital Project a Reggie Worty. Z domácích scény pak zahrají Energit, Arakain, – 123min., HC3, Krucipüsk, Fermatači 2Wings.

Ve Stanu se představí i mladé nadějné kapely T.O.P. Dream Company, Nightwork, Grape, Please the Trees, The Scheuflers, My3avi, The Slots, Jana Koubková Quartet, The Roads a mnoho dalších

Akustická scéna také nebude zaostávat. Na ní se letos předvedou interpreti mnoha žánrů, jmenovitě napříkladJiří Jirmal Trio, Pjeer van Eck a Pietro Zatliáni, Martina Fišerová a Milan Kramarovič, Luboš Malý, Swetja, Milota a Chrenčík.

Podrobný program všech akcí na Hudebním veletrhu hledejte ZDE.

Hudební veletrh je opravdu obří akce, kterou si užijí jak odborníci prahnoucí po něčem nové a po znalostech, které v takovém rozsahu jen těžko nastudují z informačních médií, tak také obyčejní hudební konzumenti, pro než je hudba jedním z životních stylů nebo jen „obyčejnou“ zábavou.

Hudební veletrh Praha se koná 13. – 15. 9. 2007 ve Veletržním paláci (Dukelských hrdinů 47, Praha 7).

Vstup:
Denní vstupné 120 Kč
Permanentní vstupenka 220 Kč
Děti do 15 let 60 Kč
Studenti 80 Kč
Rodinné vstupné 240 Kč

Zúčastněte se soutěže s DanMusic a ABrádiem o 10×2 vstupenky na Hudební veletrh Praha 2007 ZDE.

Web: www.huvel.cz

Zdroj – Tiskové zprávy

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.