Bow Wave vypustí do světa Spotřebič

  • Bow Wave vypustí do světa Spotřebič Fotogalerie (2)
    • 02.09.2007
    • Tisk

    Český hip hop je v této době již slušně zamotaná záležitost. Vlivy tekoucí přes hranice jej formují stejnou měrou, jako domácí interpreti, dodávající české kšiltové scéně stále nové a nové rozměry. Jako jedna z těchto nejzásadněji působících partiček se dají právě Bow Wave jmenovat naprosto bez pardonu a se smeknutím čapky. Kluci poslední dva roky nelenili a již v září přihodí další želízko do rozfoukaného ohníčku.

    Sdílejte článek:

Dokonce i slušná parta ne-hiphoperů si ráda pustí pár notiček od této originální bandičky. Však také kdo by zapomněl na houpavý styl a živé nástroje, kterými tito Karlovarští borci vybočují z dráhy českého hip hopu. Kdo by zapomněl na vtipnou Pašeráckouo dvou kilíčkách hůla, parádně nafrázovanou Sám dodám a mnoho dalších songů.

Bow Wave se neřadí mezi dlouhé fronty raperů, kérujících do všeho, co se hýbe (snad kromě svých matek). Sedm týpků sice sází jeden přemýšlivý verš za druhým, ale místo aby ryli, pokládají svou muziku spíše do pohodovějších rovin. Hulení nechybí, občas střihnou něco o chlastu a vůbec tak o životě. Pohodové nejsou jen texty, ale i živá, klidně se pohupující muzika se slušně propracovanou basou, vinilem a nějakými těmi samply. Tomu všemu dominují dva rapové vokály, určující muzice, v podobě kombinace funku hiphopu nebo acid jazzu, jasný směr.

Nové album pojmenované Spotřebič, pošupajdí z Bowácké dílny již 21. září a sedmičlenná banda jej vyšle vyzbrojené jedenácti novými songy prvotřídní ligy a opravdu velmi netradičním obalem v podobě bulvárního časopisu. Již ten předvádí, že Bow Wave neztratili nic ze své svěžesti a vtipálkovského ražení.

Kdo jen trochu poslouchá rádio, stoprocentně zaznamenal singl Boreczech, jenž byl již před prázdninami vypálen jako první kulka ze známé Karlovarské bouchačky. Kluci se práci na albu věnovali poctivě a od poslední desky EMIgrant vyplnili dva roky „pauzy“ tvrdou makačkou ve studiu, skládáním, nahráváním a přehráváním. Díky životosprávě a hlavně múzy nahánějícím dopingům (každému asi bude jasné jakým), trocha mozkových buněk sice asi zařvala, ale album je na světě a v plné parádě.

Aby bylo vše kompletní, Bow Wave se ještě strojí na příští týden, kdy se bude na Karlovarské burze natáčet klip k singlu Boreczech.

Track list alba:
1. Kočár
2. America (host bootCzech)
3. Dál nech se…
4. Koření
5. První
6. Boreczech
7. Ak47 (host Monika)
8. Paparatzzi
9. Nácek
10. Spo3bitch
11. Čajík (host Sun Yan)

Web:www.bowwave.cz

zdroj – tisková zpráva

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.