Nejprodávanější světový týdeník „kytarové“ hudby vyhlásil své Awards | ABradio.cz

Nejprodávanější světový týdeník „kytarové“ hudby vyhlásil své Awards

  • Nejprodávanější světový týdeník „kytarové“ hudby vyhlásil své Awards Fotogalerie (26)
    • 31.08.2007
    • Tisk

    …a verdikt je – nejlepší mezinárodní kapela – My Chemical Romance. Jak překvapivé. Ale co si budeme povídat. Díky tomu, že kytarová muzika v posledních pár letech opět těžce našlápla dopředu, neslýchali jsme v rádiích nebo televizích skoro nic jiného. „Chemici“ však samozřejmě nejsou jediní výherci.

    Sdílejte článek:

Kerrang od metalu k emu
Nejprve něco o slavném časopisu. Kerrangzačal v Británii vycházet během osmdesátých let. Tehdy byly jeho hlavní tváře rostoucí hvězdy jako Metallica, Slayer, Nirvana atd…. Asi největší úpěch Kerrang zaznamenal díky tomu, že dokázal patřičně sledovat hudební trendy, na přelomu století se flexibilně přizpůsobil a postupem času se zaměřil na ještě trochu ostřejší styly v čele s nu-metalem (opravdu nesnáším tento název) a hlavními hrdiny jako Limb Bizkitnebo Linkin Park. Samozřejmě nezapomněl na staré klasiky v podobě Metallici a jiných a jeho náklad velice rychle rostl. Díky zmíněnému vzestupu kytar a všeho okolo nich, si dnes tento časopis o nákladu 12 tisícvýtisků za týden opravdu může pogratulovat k vhodnému výběru žánru.

Ceny, které Kerrang pořádá již 26 let, jsou tedy díky jeho progresivnímu prodeji velmi uznávané a chlubit se jimi není vůbec žádná ostuda.

A vítězi jsou…

Síň slávy
Toto velké ocenění dostali tento rok metaloví velikánové Judas Priest. Loni byli do síně slávy zapsáni Slayer.

Kerrang Icon
Jako hlavní ikona časopisu Kerrang byl čtenáři zvolen leader Nine Inch Nails, producent a vládce veškerého industriálu Trent Reznor. Díky novému albu NINa několika dalším Trentovo počinům se není opravdu čemu divit.

Nejlepší mezinárodní kapela
Jak jsem se již zmiňoval toto ocenění dostali My Chemical Romace. Kdo by se divil.

Mimochodem loni si tuto cenu odnesli také.

Nejlepší britská kapela
Britskou kapelou byli zvoleni další „emáči“, kteří, i když měli trochu hardcoreovější začátek, s posledním albem šli překvapivě komerčnější cestou. Zklamali tak mnoho svých starých příznivců, ale jak je vidět, nejspíš toho litovat nebudou – Lostprophets.

Loni vyhráli také.

Hard Rock Hero
Tuto speciální kategorii vyhráli opravdu ostří hoši. Asi nikdo to nedokáže tak mastit na podladěné kytary jako Machine Head

Nejlepší album
Stejně jako „hrdinu“, získali ocenění za nejlepší album Machine Headza opravdu povedenou, tvrdou a propracovanou deskuThe Blackening.

Loni toto ocenění získali Lostprophets za Liberation Transmission

Nejlepší singl
A emo do třetice, tentokrát v podání Jarreda Leto,jeho 30 Seconds to Mars a velmi povedeného singlu The Kill.

Loňský vítěz byli Bullet For My Valentine s písní Tears Don't Fall.

Samozřejmě byla udělena ještě další ocenění – nejlepší živou partičkou byli zvoleni Enter Shikari, kteří si odnesli ještě také ocenění Spirit of Independence. Cenu Classic Songwriter obdrželi hardcoreáři Deftonesa nejlepší video Fall Out Boy- This Ain't A Scene. Nejlepšími mezinárodními nováčky pak byli zvoleni Madina Lake a britskými nováčky Gallows.

Foto z Kerrang awards na oficiálních stránkách ZDE

Web:
www.kerrangawards.com/kerrangawards
www.kerrang.com/

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.