Závěrečná festivalová tečka bude 8. září – Semtex Culture festival | ABradio.cz

Závěrečná festivalová tečka bude 8. září – Semtex Culture festival

  • Závěrečná festivalová tečka bude 8. září – Semtex Culture festival Fotogalerie (16)
    • 29.08.2007
    • Tisk

    7. – 8. září Brno, Mariánské údolí, Jihomoravský kraj Je to sice smutné, ale bohužel je to tak. Semtex Culre festival 2007 se opravdu dá považovat za poslední větší festivalovou akci letošního roku. Sice nás ještě bude čekat pár zajímavých opozdilců, jako třeba festival Piva a hudby nebo Havířovské hornické slavnosti, ale festivalové sezóně zkrátka příští víkend odzvoní. Toto odzvonění ale bude v celkem slušném stylu.

    Sdílejte článek:

Semtex Culture se sice nedá zařadit mezi ty nejmasitější české fesťáky, ale rozhodně se také nebude jednat o sraz padesáti lidí. Celý jeho průběh je rozdělen do dvou dnů. Již v pátek 7. září návštěvníky zdarma zahřeje více méně jen clubovou muzikou Warm Up party. Hlavní den ale bude sobota. Oproti pátku, kdy budou otevřeny jen tři stage, v sobotu to bude vřít až na pěti pódiích – z toho třech jenž se budou věnovat čistě elektronické muzice, jedné live stage a pódiu zaměřenému na hiphopové rytmy.

I když je Semtex Culture festival spíše zaměřený na elektronickou hudbu, bez větších výčitek se dá považovat za multižánrový. Zatímco se na třech stanovištích – Metru Electra stage, Tic Tac Tentua Red Zone stage, se budou točit desky jako o život, v Semtex live stage se budou předvádět kapely různých žánrů počínaje alternativou, přes pop-rock, až po reggae smíchané s dancehalem a junglem a nakonec ještě, co o by to bylo za multižánrový festival, kdyby na něm chyběl styl mající v dnešních dobách obrovskou mainstreamovou pozici – hiphop, ten bude znít z Erektus Stage.

Tyto styly nám nebudou servírovat žádní amatéři. Z elektronické scény na Semtex Culture budete moci vidět například Chrise Sadlera nebo Orbitha. Z Francie přijede například Maximea z Německa Oliver Koletzki. Svou netradiční muzikální kombinaci předvede také kytarista Michal Pavlíček s Načevou a Djem Five.

Hiphopová scéna bude také plná českých i slovenských, známých jmen v čele s Dj Wichemspolupra­cující s Nitronicem, Tafrobem a Dj Maztahem nebo slovenskými špičekami Kontrafakta Moja řeč. Samozřejmě nebudou chybět breakdancové a freestyleové vystoupení.

Poslední, ale pro mnoho návštěvníků zásadní, bude hlavní Semtex live stage. Hedliner tohoto stage stoprocentně bude britská originální elektro-reggae-dubová partička Asian Dub Foudation. Se svou muzikou však také nebudou zaostávat například Tata Bojs, Dan Bárta & Illustratosphere, Skylinenebo třeba českobudějovičtí šílenci, vracející se do discoscény 80. let – Love Gangsters.

Kromě této spousty muziky se na Semtex Culture festivalu budou moci všichni odregovat a pobavit v tzv. Summer cinema, při vysílání filmů s Jimem Carym nebo třeba při hraní plážového volejbalu, vodního fotbalu, stolního fotbálku či při exhibici beatboxu, graffity a snowboardingu.

V Marjánském údolí je toho na nás nachystáno docela dost a určitě nejen já Semtex Culture festival vidím jako slušnou tečku za festivalovým létem.

Program Semtex Culture festivaluZDE.

Vstup:
Předprodej: Pátek – ZDARMA Sobota 330,– Kč

Předprodej vstupenek v sítích www.ticketpro.cz, www.ticketstream.czwww.ticketportal.cz

Web: www.semtexculturefestival.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.