Khoiba - Album Mellow Drama od Koiby bude pokřtěno v Roxy

  • Khoiba - Album Mellow Drama od Koiby bude pokřtěno v Roxy Fotogalerie (8)
    • 23.08.2007
    • Tisk

    Elektronická formace Khoiba, za níž stojí Filip Míšek (kytara, klávesy), Ema Brabcová (zpěv, klávesy), Petr Šámal (basová kytara) a Drumkid (bicí), dokončuje své druhé studiové album. To se bude jmenovat Mellow Drama a pod hlavičkou Globus Music vyjde 1. října. Křest této novinky pak proběhne poslední říjnový den v Roxy.

    Sdílejte článek:

Khoiba – myšlenka světí prostředek

Seskupení Khoiba dokazuje, že technologie je dochucení a ne účel. Čtyřčlenná parta vydává znepokojivé elektronické vibrace vystlané zvuky akustických nástrojů stojí. Jejich skladby jsou společným dílem Filipa a Emy, nápady pak Filip obohatí aranžemi a Ema doplní texty.

 

Pár ohlédnutí zpět

Filip s Petrem se setkali v roce 1999 v kapele Hummingbird, tvůrčí spojení s Emou pak Filip navázal v kapele Roe-Deer, kde oba nějaký čas působili. První épéčko Khoiba nahrála v únoru 2002 a ještě v témže roce zvítězila v soutěži talentů Jim Beam Music.

Debutovou skladbu Nice Traps pak kapela vypustila v roce 2004 pod hlavičkou labelu Globus Music. „Zdá se, že podivnost je dnes cestou k tomu, stát se pop-star. Album Nice Traps je sice plné podivných a legračních zvuků, zároveň se ale nestydí za svou důslednou produkci. Nice Traps z vás vykřeše okamžitou emocionální ozvěnu, ale je téměř nemožné tuhle zkušenost spoutat slovy. Žádnou ze skladeb nemůžete označit jednoduchou nálepkou, spektrum pocitů, které ve vás vyvolávají, je na to příliš složité,“ napsal ve své recenzi debutu Mike Meginnis z magazínu Splendid.

 

Čilá produkce

V roce 2004 kapela vydala také EP sestavené z remixů singlu That Reason, za kterým o rok později následovalo EP It Is All Recorded. Rok 2005 znamenal pro kapelu zároveň přesun pod křídla německého labelu Mole Listening Pearls, který jejich debut Nice Traps postupně vydal po celém světě.

Vloni pak Khoiba vylezla na svět s prvním DVD se záznamem koncertu, vybranými klipy a „domácími“ videi jednotlivých členů, která originálním způsobem zachycují výseky jejich pohledu na realitu. Hudba Khoiby se také objevila na soundtracku k celovečernímu filmu Restart, který v roce 2005 natočil v česko-finské produkci režisér Julius Ševčík a původní hudbu k filmu složil Filip Míšek.

 

Bohaté cesty

Khoiba tvoří nejen soustředěna a ve studiu. Se stejným zápalem přistupuje i k vytváření koncertní podoby svých skladeb, která je na kilometry vzdálená reprodukci. Každá písnička vystupuje na pódium zahalená do speciální koncertní aranže.

Kromě koncertování v Česku a na Slovensku se Khoiba představila také v Rakousku, Německu, Finsku, Polsku, Francii a Nizozemí. Pro berlínský koncert The Cure na podzim 2005 si ji jako předkapelu vybral zpěvák Robert Smith.

Debutové album, které, jak už jsme řekli, u nás vydá v říjnu Globus Music, bude v zahraničí naopak vydáno pod labelem Mole Listening Pearls.

 

Vstupenky na říjnový křest do Roxy jsou k zakoupení v předprodejích sítí Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 160,– Kč.

 

Více info na:

 

www.myspace.com/khoibamusic

www.khoiba.org

www.roxy.cz

www.dsmacku.com

www.globusmusic.cz

 
Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.