LE PNEUMATIQ chystají na listopad debut

  • LE PNEUMATIQ chystají na listopad debut Fotogalerie (12)
    • 25.08.2007
    • Tisk

    Elektroničtí LE PNEUMATIQjsou v současnosti jednou z nejhranějších kapel na pražském Rádiu 1. Minulý týden se tato parta spojila s hudebním vydavatelstvím B.M.S., Bohemian Music Service, s. r. o., s nimiž podepsali smlouvu na debutovou desku, jejíž vydání je spolu s křtem alba naplánováno na listopad 2007.

    Sdílejte článek:

Dají jim maximum

*„Ano, mohli jsme vydat debut u nějakého majoru, ale B.M.S. nám nabídlo opravdu nadstandardní podmínky, naprostou svobodu v uměleckém vyjádření a v neposlední řadě i velmi příjemné jednání. Krom toho sehrál roli i fakt, že u majoru by jsme zatím zřejmě nepatřili mezi Top 5 vydávaných, takže tomu by asi odpovídal i servis, který kapela ze strany vydavatelství potřebuje. U B.M.S. se nějakého odstrkování na druhou kolej nebojíme a víme, že se pro nás budou snažit udělat maximum…,“*uvedl zakládající člen kapely Howska těsně po podpisu smlouvy. 

 

Krátce o Le Pneumatiq

Skupina Le Pneumatiqbyla založena na sklonku roku 2005 a dnes je jednou z nejčerstvějších a nejpokrokovějších elektronických živých kapel u nás.

Na začátku jejího zrodu byl zakladatel a producent DJ Howska, který je znám jako support DJ formací Underworld, Kosheen, N.O.H.A. nebo Lonaloop v Praze, dále známých Skyline a také jako jeden z autorů hymny fotbalové Slavie.

Když se Howska rozhodl založit živou kapelu, oslovil MC Adrenalina (Unity) a bubeníka Armyho. A na světě byla sestava, která začala pracovat na live podobě Howskovy sólové tvorby.

 

Začátek v Roxy

V červenci 2006 si společně odbyli premiéru v pražském klubu Roxy a na základě tohoto vystoupení byli dodatečně nominováni na line up festivalu Love Planet. Na konci roku 2006 rozšířila řady Le Pneumatiq zpěvačka Borůvka, která měla  již bohaté zkušenosti z úspěšných rapových a popových skupin (Rapmasters, Wohnout). Přelom roku skupina strávila v nahrávacích studiích České televize, kde nahrála pět skladeb pro film Pusinky pod vedením Jana P. Muchova, které vyšly na originálním soundtracku u Sony/BMG.

Mezi breakbeatem a drum´n´bass

Hudba Le Pneumatiq se pohybuje na hranicích žánrů breakbeat a drum'n'bass, jejich pódiová prezentace klade důraz na živou stránku a divácký zážitek, k čemuž využívají převleky, fotbalové dresy, videoprojekci a občas i najaté herce.

A právě tento důraz na pódiovou prezentaci odlišuje formaci od jiných elektronických skupin, takže je skupina žádána kluby po celé republice. A nyní mají za sebou i první koncert v zah­raničí, v Londýně, nebo předskakování legendárním Freestylers (UK).

      

Listopadový debut

V tuto chvíli pracují Le Pneumatiq na finálních úpravách debutového alba pod vedením známého producenta Ecsona Waldese, držitele hudební ceny ANDĚL, který produkoval známé české skupiny Ohm Square nebo Skyline. Jeho vydání je plánováno na začátek listopadu 2007. Současně kapela finišuje práce na videoklipu k singlu Life, který by měl být hotov již v září tohoto roku.

 

Více informací najdete na:

www.lepneumatiq.com

www.myspace.com/lepneumatiq.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.