Kryštof maká až se z něj kouří, čeká nás bestofka a netradiční turné

  • Kryštof maká až se z něj kouří, čeká nás bestofka a netradiční turné Fotogalerie (33)
    • 24.08.2007
    • Tisk

    Jedna z nejúspěšnějších českých kapel současnosti se rozhodně nefláká. Kromě toho že objíždí jeden festival a koncert za druhým, vyhlásili Kryštofové výběrové řízení na písně, jež budou na jejich bestovce, natočili tři novinky a aby toho nebylo málo chystají velice netradiční turné, přesně odpovídající jejich přátelské nátuře.

    Sdílejte článek:

A na výběru bude…?
Kluci z Kryštofa prostě nemohou dělat nic standardním způsobem a nejspíš také proto se nám tolik libí. Místo toho, aby Krajčo a spol. jednoduše sami vybrali pár písní, které považují za nejlepší, vypsali na své webové stránky www.krystof.net dvacet songů ze všech dosud vydaných alb a nechávají své fanoušky jednoduše vybrat. V nabídce jsou samozřejmě ty největší pecky jako z posledního alba – Jízda v protisměru, Lampion, Rubikon nebo staré, srdce rvoucí hitovky Lolita, Ženy, Obchodník s deštěm, Svědomí, Srdce a další. Prozatím stejným dílem vítězí starší klasiky – Obchodník s deštěm, Lolita a Zrcadlení. Za nimi následují Ženy, Srdce a Rubikon. Hlasovat můžete ZDE.

Dohromady by album mělo obsahovat až dvanáct starých songů plus tři fungl nové – Plán, Iluze a Atentát, jenž byly natočeny před prázdninami. Nové songy mají také jasné definice – Plán bude klasická hitovka, Iluze rychlejší a plná energie a Atentát nám zase rozbrečí přítelkyně. Best of by mělo vyjít 19. října a nějaký ten pátek před tím nás již budou rádia masírovat chytlavým singlem v podobě Plánu.

Turné trochu jinak
Buldozer dívčích srdcí Richard Krajčoa jeho banda přemýšleli po úspěšném roce, úspěšném albu a vele úspěšném turné, co dál. Jak by se ještě dál sblížili svými chlebodárci – fanoušky. Jak všichni, kdo někdy viděli koncert Kryštofa, jistě vědí, Richard si velmi rád povídá s publikem a nejen díky tomu jej jistě nemálo fandů považuje za jednoho z nejpřátelštějších českých muzikantů a celebrit. Vůbec nás tedy nemůže překvapit, ze následující turné, nebude vůbec o velkých halách, ale naopak o atmosférou nasáklých divadlech. V těch není naplánovaná mega show, ale komorní akustický koncert, jenž má Richard v plánu prokládat historkami o Kryštofovi i jeho sedmi představitelích a improvizovanou konverzací jak s publikem, tak se svými kolegy.

Vzhledem k nátuře Kryštofácké muziky dokáže jistě unpluggedové podání doprovázené smyčcovým kvartetem, ještě o několik úrovní intenzivněji vyjádřit ducha a kouzlo jejich smutných, veselých i poeticky zamotaných písní, jenž v sobě skrývají stejné množství krásy jako inteligence.

Turné, předběžně naplánované na patnáct koncertů, by se mělo jet od 1. listopadu do 15. prosince a i když seznam vystoupení ještě není sestaven, prozatím je jasné, že tato konverzačně-hudební show zasáhne všechna velká města, v nichž Kryštof většinou koncertují. Měla by začít v jejich rodném městě Havířově a poslední vystoupení před vánoci se bude konat ve Stavovském divadle.

Kluci z Kryštofa se tento rok definitivně vyhoupli na špičku české hudební scény. Jejich příjemná a někdy zasmušilá muzika plná básní je blízká srdcím mnoha lidí různých věků i pohlaví a každý si v Krajčových jinotajích dokáže najít to své. Svými plány do budoucna a hlavně koncertem, kterým se chtějí ještě více spřátelit se svým publikem, jen dokazují to, co o nich již mnozí víme dávno – že je to prostě baví. A tak by to také mělo být.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.