United Flavour vypráví o multikulturnosti a o Unity | ABradio.cz

United Flavour vypráví o multikulturnosti a o Unity

  • United Flavour vypráví o multikulturnosti a o Unity Fotogalerie (4)
    • 22.08.2007
    • Tisk

    Poslední dobou se na české scéně čím dál častěji objevuje nové jméno. Jméno, v sobě zahrnující širokou škálu hudebních směrů i kulturních vlivů. United Flavour povyprávěli DanMusic o sobě, o plánech, urban music, různých kulturách a o všem možném.

    Sdílejte článek:

Krátce na úvod
Bylo, nebylo, zavál vítr do Čech španělskou krásku Carmen Morejón a Afričana Djee. To United Flavour uvádějí jako prvotní jiskru vzniku jejich nynější partičky. Po pár letech „poflakování“ po různých projektech se tito dva spojili ještě s několika dalšími muzikanty – Vítem Benešem (klávesy, zpěv), Jánem Ilavským (klávesy), Jaromírem Telenským (bicí) a Stanislavem Vítem (perkuse) a kapela se slibnou budoucností byla na světě. To se psal rok 2004. United Flavour to rozjeli rovnou do plných a již o rok později měli natočené osmitrackové EPcko, u něhož se samozřejmě nezastavili. Před prázdninami tak konečně vyrostlo ovoce dvouleté práce a United Flavour vydali debutové album, jež záhy následoval živák koncertu v Lucerně. O albu a nejen o něm nám Djei a jeho partička povyprávěli pár vět.

DM: Název United Flavour bych celkem jasně chápal jako parafrázi na rozdílnost národností některých interpretů kapely. Co ale vlastně United Flavour jsou a co chtějí říci?

UF:Název United Flavour vystihuje jak personální složení, tak i naší hudbu, ve které se mísí mnoho hudebních stylů. Svým působením bychom chtěli dokázat, že i lidé jiné národnosti a z jiné části světa spolu mohou bez problémů pracovat.

DM: United Flavour je na české poměry opravdu multikulturní kapela, Španělsko, Pobřeží slonoviny, Česko… Projevuje se nějak tento národnostní vějíř ve vašich kompromisech, které jako kapela – celek musíte činit. Myslím, jestli je někdo temperamentnější někdo méně…

UF:Multikulturnost chápeme jako přínos. Nejsem si vědom, že bychom dělali kvůli odlišnému původu nějaké kompromisy…

DM: Jak byste definovali styl, který nám UF předvádí? Lze to vůbec? Ve vaší hudbě se dá najít kromě reggae nebo latiny i mnoho dalších, různých příměsí. Kde berete inspiraci? V oblíbených kapelách nebo prostě jen tak…?

UF:Vycházíme z filosofie, že existují jen dva druhy hudby – dobrá a špatná. V současné světové hudbě se prolínají styly a vlivy z různých koutů světa a takoví jsou i United Flavour. Pracujeme se stylem, který si myslíme, že je dobrý pro vyjádření textu a nálady určité písně a neohlížíme se na to, jestli je to ten či onen žánr. Samozřejmě, že je naše tvorba ovlivněna hudbou, kterou je každý z nás obklopen, což je povětšinou reggae, hip hop, r'n'b apod. Ve zkratce se dá naše hudba charakterizovat jako „urban music“.

DM: Jako zakladatele kapely uvádíte Djeie, je zároveň tím pádem také váš Šéf?

UF:Djei udává směr kapely, přichází s novými nápady a spolu s Carmen jsou autory repertoáru a textů.

DM: Celkem nedávno – v letošním červnu vám vyšlo debutové album Unity. Jak probíhalo skládání materiálu a nahrávání? Jelo všechno podle představ, nebo jste sbírali klacky z trnité cesty?

UF:Nahrávali jsme víceméně náš kompletní repertoár. Jak starší písně, jež jsme hrávali před tím na koncertech, tak i nové skladby, na kterých jsme pracovali celý podzim minulého roku. Nahrávání desky asi nikdy nemůže jít úplně podle představ. Celý proces je závislý na mnoha technických i lidských faktorech a je téměř vyloučeno, aby se všechno uskutečnilo tak, jak si člověk představuje. Unity jsme nahrávali od ledna do března v Čechách, mix pak probíhal částečně v Paříži, kde se celé album i masterovalo. Jako „doprovod“ Unity jsme ještě vydali United Flavour Extras, což je balíček třech písní, které se na CD nevešly a které se ditribuují na serverech obchodujících s digitální hudbou.

DM: Na albu jste spolupracovali s mnoha zahraničními i českými muzikanty. S kým se makalo nejlépe? Naučil vás někdo něco nového, co se bude hodit?

UF:Na desce hostují King Kalabash, Baron Black, Henry D, El Condorsito, Tina a další. Obzvláště nám pomohli Kalabash s Blackem, v jejichž pařížském studiu Black House Music jsme skoro celou desku míchali. Oslovili jsme i několik domácích rapperů, ale nic z toho nevyšlo. Buď měli moc práce, anebo by jim to trvalo příliš dlouho a to jsme si nemohli dovolit. To nás trošku mrzí.

DM: Takže debut je hotov, co teď? Šnůra na podporu alba…?

UF:Momentálně objíždíme domácí festivaly, na podzim chystáme klubové turné po Čechách a občasné výpady za hranice.

DM: Pracujete již na novém materiálu nebo si teď dáte trochu „oraz“?

UF:Momentálně se soustředíme na živá vystoupení, takže není moc času na tvorbu nového materiálu. Pracujeme však na desce Henryho D, která se bude dělat během podzimu v našem studiu.

DM: United Flavour bývají často vidět v programech různých festivalů, kde si vás budou moci vaši fanoušci v brzké budoucnosti poslechnout? Na co se nejvíce těšíte?

UF: Nejlepší bude, když fanoušci navštíví webové stránky www.unitedflavour.com, kde najdou informace o veškerých koncertech.

DM: A něco pro mužské čtenáře. Máte mezi sebou v kapele jednu krásnou ženu, jak to chlapi sakra zvládáte? Neperete se o ní? :)

UF:Snadno. Všichni máme přirozeně vyvinutý vysoký stupeň sebekontroly. :)

Web:
www.unitedflavour.com
MySpace

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.