ROCK FOR CHURCH(ill) – trocha hudby pro kostel | ABradio.cz

ROCK FOR CHURCH(ill) – trocha hudby pro kostel

  • ROCK FOR CHURCH(ill) – trocha hudby pro kostel
    • 17.08.2007
    • Tisk

    24. – 25. srpna Vroutek, Ústecký kraj Velkým festivalů nám tento rok pomaloučku odzvání, ale to neznamená, že se nebudeme mít čím bavit. Mezi ty menší a přesto lákavé akcičky, jenž se na nás ještě chystají patří také například Rock for Church. Ne úplně malý fesťák s docela velkými kapelami. A ještě ke všemu to je pro dobrou věc. Co více dodat….

    Sdílejte článek:

Třeba to, že s „rokem pro kostel“ to tak dříve zdaleka nebylo a jak píšou sami pořadatelé na vlastních webových stránkách, bylo to pěkné trápení, po němž, místo aby vytěžili trochu peněz, alespoň na novou svěcenou vodu, akorát padali na hubu a nula od nuly pošla. Pak ale, při čtvrtém ročníku, došlo k zásadní změně (nejspíš po určité finanční náplasti) a z malého festivalu se najednou stala profesionální akce s profesionálním vybavením a profesionálními kapelami. To už se konal i v zimě a kostel Svatého Jakuba ve Vroutku, kvůli kterému byl celý ten humbuk způsoben si mohl vesele začít bimbat.

Tento rok se úroveň sestavy, jenž ve dvou dnech ve Vroutku vystoupí opět o nějaký ten levelík zlepší, i když stále stylově zůstane v podobném, neúplně komerčním duchu. Pátek bude ve stylu slušné žánrové škály českých hvězd. Představí se nám ska borci Tleskač, drsní metaláci Krucipüsk, pohodáři Mig 21, se svojí originální muzikou přijedou živlové z Wohnoutu, klasikové Tata Bojs nebo energičtí Skyline. Den uzavře také německá funky kapela Sorgente.

Další dvě cizozemské partičky se ukáží v sobotu – američtí Red Lotus a drsné punkerky McQueen. Česká scéna ovšem, také nezůstane pozadu. Uvidíme hiphopové PSH, slovenské ska krále Polemic, buránka regionálního charakteru Xaviera Baumaxu nebo tvrďáky Sunshine, či Gaiu Mesiah.

Kompletní program Rock for Church najdeteZDE.

Kromě hudební pohody si mohou návštěvníci festivalu užít také potěšení z krásné přírody okolních Doupovských hor nebo si prohlédnout jeden z nejstarších českých kostelů – kostel Svatého Jakuba Většího, jehož dlouhá historie sahá až do třináctého století.

Vstup:
Předprodej – oba dny 330,– Kč
Na místě – oba dny 400,– Kč, jeden den 280,–

Vstupenky lze zakoupit v sítích www.ticketstream.cz a www.ticketportal.cz

Web:
www.rfch.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.