Against Me! představí New Wave i (v) Praze

  • Against Me! představí New Wave i (v) Praze Fotogalerie (7)
    • 18.08.2007
    • Tisk

    Americká kapela Against Me! zavítá v rámci svého evropského turné po dvou letech i do Prahy, kde vystoupí 16.října v Lucerna Music Baru. Kapela pochází z floridského města Gainesville a začínala před deseti lety jako folk-punkové duo, jež tvořili zpěvák se španělkou a bubeník.

    Sdílejte článek:

 

Výstřel do šoubyznysu

**

Svou současnou podobu získala kapela až později, kdy se k dvojce zakládajících členů připojili další dva hráči, kytary dostaly šňůry a proud. A po čase vzniklo i první album, které představovalo jeden z největších zlomů v jejich historii. Po pár singlech vydali Against Me! desku Reinventing Axl Rose na labelu No Idea, který je zaměřen především na floridskou scénu a kde zakotvily například party Hot Water Music, Strike Anywhere nebo **Less Than Jake. Po vydání alba stoupla i popularita kapelky a samotné album získalo celou řadu ocenění, mnohými bylo dokonce považováno za nejlepší punkové album roku 2002.

Vzbuzený zájem přinesl samozřejmě i ovoce a po krátké době Against Me! vyzvalo ke spolupráci jedno ze dvou největších a nejlukrativnějších punkových vydavatelství – FAT WRECK CHORDS.V jeho čele stojí frontman populární partičky NOFX – Mike Fat.


**Turné, zábava a rozpoznatelná muzika

**

Spolupráci přinesla brzo ovoce – album As The Eternal Cowboy jasně ukázalo, že AM! to mají pevně v rukách. Kapela strávila více než 8 měsíců na turné, které poskytlo řadu materiálu pro natočení live-DVD – film dostal název *„We´re Never Going Home“.*DVD je sondou do jednoho měsíce trvajícího turné po USA a detailně tak představuje kapelu, která to na koncertech dokáže pěkně rozjet. Hudební mix dravého melodického punku a HC plného sborových popěvků a okořeněného folkem, country, ale i starým blues, působí na diváky a posluchače jako silná exploze.

Dlouho odolávali silným labelům

Snad díky své hudební nezařaditelnosti si Against Me! vysloužili označení kapely, která své vlivy čerpá od Bruce Springsteena, Hot Water Music, The Clash a Crass. Formaci proslavily chytré a úderné texty, jimž nechybí nadhled, humor a zároveň upřímná lyrická poetika.
Je s podivem, jak dlouho se dokázali AM! ubránit nájezdům nejrůznějších lovců objevů z major labelů, kteří v nich viděli dobrý obchod.
Až letos kapela neodolala a podepsala smlouvu se Sire Records patřící Warner Music. Důvodem byl mimo jiné úspěch vloni vydaného záznamu živého vystoupení z Londýna *nazvaný  Americans Abroad!!! Against Me!!!***
Nové album Against Me!, které již u Warner Music letos vyšlo, se jmenuje New Wave, a právě tuto novinku přijedou AM!představit do Lucerna Music Baru.
Více info na:
www.againstme.net
www.myspace.com/againstme
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
**Složení Against Me!:

**
Tom-Guitar/Vocals
Andrew-Bass
James-Guitar/Vocals
Warren-Drums

**
**
"

":[http://www.dsmacku.com/]

"":[http://www.dsmacku.com/]

„ “:[http://www.dsmacku.com/]

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.