Irští HUMANZI v Roxy na Free Mondays!

  • Irští HUMANZI v Roxy na Free Mondays! Fotogalerie (2)
    • 16.08.2007
    • Tisk

    V Roxy vystoupí 24. září rock’n’rollová irská kapela Humanzi. Tato parta, která si před rokem odnesla ocenění za objev roku při předávání cen Meteor a letos je nominována na nejlepší irskou kapelu roku, vystoupí v rámci pořadu Free Mondays.

    Sdílejte článek:

Humanzi jsou čtveřicí cílevědomých jedinců po zuby ozbrojených ostrými beaty a přímými texty. Pro jejich produkci je charakteristický energií nabitý rock’n’roll a texty se smysluplným sdělením. V hudbě se protkávají úvahy o osamělosti, predátorské kultuře a izolaci, tedy nepříliš veselá témata.

Humanzi vydali své debutové album Tremors na labelu Fiction / SFR v červnu 2006, kde jsou mimo jiné i kritikou kladně hodnocené singly Fix the Cracks a Diet Pills and Magazines. Album produkoval Chris Vrenna (Nine Inch Nails) a dobrý přítel kapely Garreth Mannix. Vznikla tak odvážná, upřímná a útočná kolekce jedenácti post-punkových písní.

V uplynulých dvou letech hráli Humanzi před osobnostmi, jakými jsou Foo Fighters, The Strokes, The Pixies a jeli společné turné mimo jiné s Dirty Pretty Things, Peaches a White Rose Movement.

V minulém roce hráli v hlavním čase na pódiu New Band Stage velkého britského festivalu Oxegen, objevili se také na festivalech v Readingu a Leedsu, na Wireless Festivalu, hudebním maratonu CMJ, do New Yorku si je na koncert pozval časopis Fader a v Nizozemí hráli na festivalu Eurosonic. Ostrovní diváci mohli vidět jejich televizní vystoupení v kultovních pořadech „Other Voices“ a „The Late Late Show,“ vídat je mohou i na stanicích T4 a MTV2 Gonzo.

Letos chystá kapelka druhé album, jež by mělo být nahráno v Berlíně.

Více info na: www.myspace.com/humanzi www.roxy.cz www.dsmacku.com

  

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.