Světe, třes se, „spajsky“ jsou zpět!

  • Světe, třes se, „spajsky“ jsou zpět! Fotogalerie (49)
    • 15.08.2007
    • Tisk

    Kritik si rve vlasy, fanoušek jásá, široká veřejnost jen kroutí hlavou. Nejslavnější britská dívčí kapela Spice Girls se po sedmi letech opět dala dohromady a v zimě dokonce vyráží na světové turné. A to by nebyly „spajsky“, kdyby nenaplánovaly návrat ve velkém stylu. Ne ve velkém hudebním stylu, ten jim nešel nikdy, ale ve velké stylu, pokud jde o peníze, skandály a pomluvy ještě dávno předtím, než opravdu vyrazí.

    Sdílejte článek:

Spice Girls byla velmi úspěšnou hudební skupinou, na dokonce jednou z nejúspěšnějších skupin v 90. letech 20. století. Pětici sestavil v roce 1994 producent Simon Fuller jako odpověď na chlapecké kapely typu Take That či New Kids On The Block. Na „spajsky“ – Victoria Adams(dnes Beckham), Emma Bunton,Melanie Chisholm,Melanie Brown, a Geri Halliwell– by se dalo jistě uplatnit trochu upravené přísloví – „každá jiná, všechny jedinečně stejné“. Pětice si poprvé veřejnost všimla o dva roky později, když vydala singl Wannabe, který hned po vydání zbořil britský hudební žebříček – sedm týdnů se držel na jeho špici, a otevřel tak skupině cestu na vrchol. Je to až k nevíře, ale od té doby vydaly holky tři úspěšná alba a deset singlů, za které jejich fanoušci zaplatili více než padesát milionů liber, holky dokonce získaly i prestižní hudební cenu Brit Award.

 

Dávno avizovaný návrat

Geri Halliwell v roce 1998 skupinu opustila a vydala se na sólovou kariéru. Zbytek skupiny se nikdy oficiálně nerozpadl, nicméně členky spolu přestaly vystupovat od roku 2000. Už tehdy ale nevyloučily možnost, že by spolu ještě někdy v budoucnosti vystupovaly. Ano, my jsme tváří v tvář tomuto významnému mezníku! J

Kdysi nejslavnější kapela byla pod hledáčkem paparazziů a bulváru vlastně pořád. Některé členky více (Victoria Backham), jiné méně. Vlastně nikdy nepřestaly lidi zajímat, ale myslím – nebo doufám – že tento zájem byl spojený spíš s úsměvem na tváři, než aby někdo nostalgicky štkal nad starými nahrávkami těchto pseudohvězd.

 

Světem hýbou prachy

Dnes musíme ale potvrdit slova Donatelly Versace, jedné z nejslavnějších módních návrhářek, která bude pětici na jejich turné oblékat, že členky Spice Girls vypadají mnohem lépe, než většina dívčích skupin, jejichž členky jsou o polovinu mladší. Jak by také ne. Nemusíme ani koukat za hranice naší země, abychom věděly, že tam, kde jsou peníze, se můžou stát zázraky. Ale jen pokud jde o tělo. V hlavách se většinou nic nezmění…

Donatella Versace patřila kdysi mezi velké fanynky kapely a hned, jak zaslechla zprávu o jejich návratu, vytočila číslo a sama nabídla navržení a ušití kostýmů. Každá spajska samozřejmě nemůže vystoupit v jednom kostýmu několikrát, proto slavná návrhářka navrhne každé z pětice kostýmů hned několik a celkově si tak přijde na více než dvě stě tisíc liber, což je v přepočtu více než osm milionů korun.

 

Holky jsou nadšeny

„Budeme mít šaty, které podtrhnou osobnost každé z nás. Už se ale nebudeme lišit tak nápadně jako dříve,“ shodují se členky skupiny při pohledu na návrhy kostýmů, v nichž budou vystupovat.

No, musíme se nechat překvapit, jakou že to osobnost holky vlastně mají… Mel C už prý nebude k vidění v přiléhavém sportovním oblečení, ale oblékne se do nesmírně sexy šatů. Možná právě v nich vynikne její osobnost: O své nedávné tajné svatbě (6. června) totiž „zapomněla“ tahle spajska informovat nejen své příbuzné, ale ani holky z kapely… A to už bylo jasné, že se jejich spolupráce zase obnoví. Emma Buntonová bude mít zase elegantní obleček s nádechem hravosti.

 

Neváhejte a nečekejte s rezervací****J

Spice Girls odstartují turné v prosinci, nacvičovat ale začnou již za pár týdnů v Los Angeles.

„Ahoj! Jsme zpět! Můžete tomu věřit!“ objevilo se na oficiálních stránkách www.thespicegirls.com, kde spajsky s přezdívkami Ginger, Sporty, Posh, Scary a Baby potvrdily dohady, které se kolem jejich návratu už několik týdnů šířily. V devadesátých letech měly holky dar – nebo si aspoň až překvapivě moc lidí myslelo, že ho mají.

V rámci turné se staronové holky, teda spíš staré holky v novém, představí v jedenácti městech po celém světě, přičemž první vlnu chytne 7. prosince Los Angeles. Pravda, tam jsou na podobné hvězdné orgie a překvapivé návraty jistě zvyklí. Následovat budou prosincová vystoupení v Las Vegas, New Yorku, Londýně, Kolíně nad Rýnem a Madridu a v lednu Spice Girls zazpívají v Pekingu, Hongkongu, Sydney, Kapském Městě. Šňůra bude korunována měsíc po štědrém dnu posledním jistě štědrým koncertem 24. ledna v Buenos Aires. Už v tuto chvíli si mohou fanoušci prostřednictvím stránek skupiny rezervovat vstupenky.

 

Správný čas na come back?

Návrat Spice Girls zase vrátil na titulky bulvárů všechny „holky“ společně. Turné ještě ani neodstartovalo a už se proslýchá, že se kámošky začínají hádat. Lépe řečeno: začínají se mezi nimi objevovat neshody… Ale na jednom se shodly: „Myslím, že všechny máme strach a obavy, ale nadešel ten správný čas,“ řekla na první tiskovce Melanie „Sporty Spice“ Chisholmová, které se přitom do come backu chtělo údajně nejméně, protože *„Minulost po­važovala sice za krásnou, ale neopakovatelnou.“… „Dívky ale přeci mají právo měnit názor,“*podotkla později.

Ale jak se zdá, holky se moc „nezměnily“. Neshody, které se podle bulvárních deníků objevily asi týden po oznámení come-backu, jsou prý natolik intenzivní, že jednotlivé manažeři dohlížejí dokonce na to, aby se bývalé kámošky na život a na smrt potkávaly jen v nejnutnějších případech, a jsou stále ve střehu, aby si vzájemně nevjely do vlasů a některá z nich ještě před plánovaným světovým turné ze skupiny neodešla. Důvodem vzájemné zloby je – světe, div se ještě jednou – prý přebujelé ego každé z nich: Před kamerami se sice chovají jako nejlepší přítelkyně, ale v zákulisí by se navzájem utopily na lžičce vody.

Jedna paní povídala…
… že Victoria Beckhamová je rozzlobená na Geri Halliwellovou, protože se neustále snaží prodrat do popředí. Není týmovou hráčkou a z comebacku celé skupiny chce dělat svou vlastní show.

… že Melanie Brownová jde ostatním na nervy svými hvězdnými manýrami – všude chodí pozdě a odmítá ubytování v hotelu, který všechny ostatní svými kvalitami zcela uspokojuje.

… že se Emma Buntonová podle mínění zbývající čtyřky věnuje společnému projektu jen velmi málo.

… a že Melanie Chrisholmová trvá na tom, aby byla při rozhovorech s reportéry sama, a ani v pozadí se náhodně nemihla žádná z kolegyň.

Shodly se prý zatím jen jednou. Když se Mel svěřila, že ji její přítel Tom Starr konečně požádal o ruku. Holky asi zamáčkly slzu (vzteku), všechny ji objaly a popřály hodně štěstí do manželského života. A co si za to vysloužily? Ani na svatbu je nepozvala!

 

V létě nahrávají „koledy“

Už v polovině května se na veřejnosti objevila informace, že se spajsky tajně scházejí ve studiu, kde připravují písničku, z níž by se měl před vánocemi stát hit číslo jedna! Samozřejmě by nešlo o ojedinělý počin – holky jsou mladé a zase krásné, navíc jistě vědí, co chtějí, nejsou chudé, takže se chystá i jejich best of kompilace s originálním názvem Greatest Hits 2007. Aholky se fakt neflákají, protože už prý dokonce vznikly fotky pro obal a booklet jejich výběrové desky. Na konci října bychom se tedy měly těšit na „to nejlepší ze spajsek“, k čemuž, holky pracovité, přidají hned dvě novinky! Jedna z nich by měla být nasazena do rádií v průběhu září a jako singl by vyšla koncem téhož měsíce.

 

Šestatřicetkrát a (snad už) dost!

A je to fakt neskutečné, protože to vypadá, jako by část světa opravdu na comeback dívčí skupiny čekala! Britský deník Mirror uvedl, že poptávka po lístcích na jejich ohlášené koncerty překonává všechna očekávání, ba dokonce že prodej vstupenek probíhá formou losování z řad zájemců, který bude mít mimo jiné za dopad i prodloužení tur­né.

Podle informací Mirroru plánuje Simon Fuller přidání dalších pětadvaceti koncertů, celkem by tedy holky vystoupily minimálně třicetšestkrát, a ani to nemusí výt jejich poslední číslo (koncertníJ)!

 

Spajsky mají své Spice City! 

A jak je vidět, Spice Girls se opravdu umějí postarat o adrenalin, jelikož o jednom místě konání koncertu mohli rozhodnout i sami fanoušci: na internetové stránky mohli psát svá osobní přání, kam by holky měly během svého turné zajet.

Před pár dny spajsky ohlásily, že Spice City se stalo kanadské Toronto. Právě zde bude připravena pro skalní fanoušky speciální koncertní show. Kromě Toronta byly ve hře Rio, Chicago, Paris, Melbourne, Manchester, Bagdad a Alice Springs. Kanadská metropole získala s převahou většinu hlasů. I samotná děvčata mají z Toronta radost (cože, že by další shoda???): „Jsme potěšeny, že budeme moci vystoupit v Torontu. Máme tam fantastické fanoušky a jsme naprosto ohromené jejich pozitivní reakcí. Je to nádherné místo a nemůžeme se dočkat , až se tam vrátíme.“

 

No, uvidíme, že by přijely třeba do jižních Čech? Ale ne, ony radši zůstanou u nudné Argentiny…


Poslechni si popík ze zlaté éry Spice Girls

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.