Time On Earth – Crowded House vzdávají poctu

  • Time On Earth – Crowded House vzdávají poctu
    • 12.08.2007
    • Tisk

    Nové album legendární a znovuobnovení australské rockové kapely Crowded House se objevilo v srpnu na našich pultech a rozhodně stojí za poslech. Jmenuje se *Time On Earth*a kapela jím vzdává poctu svému někdejšímu bubeníkovi – zakládajícímu členovi kapely, Paulu Hesterovi, který zemřel v roce 2005. Nyní, po dvou letech od jeho smrti, plánuje kapela, která už jednou ze scény odešla, turné, ze kterého zatím potvrdila jen jediné vystoupení na americkém festivalu Coachella.

    Sdílejte článek:

Hudba zmizela ze srdce…

Australská rocková partička Crowded House vznikla už v roce 1985. Aktivně se na scéně držela jen 11 let, a za tu dobu dokázala vydat čtyři alba. Poslední vyšlo v roce 1996 a po něm banda vyrazila na evropské turné, po němž se nechal frontman kapely, Novozélanďan Neil Finn, slyšet, že už nemá hudbu v srdci a odešel. Jeho odchod byl okamžitým rozpadem kapely.

 

… aby se do něj se stejnou intenzitou vrátila

Neil Finn sice tvrdil, že nemá v hudbě srdce, ale určitě muselo jít jen o hudbu Crowded House – vydal se totiž na sólovou dráhu. Všichni brali tento krok jako konec kapely, o to větší pak bylo překvapení, když se formace nechala slyšet, že se dá zase znovu dohromady.

Album Time on Earth vyšlo po dlouhých 11 letech a znamená pro členy skupiny obnovení společné práce.

 

Ze samostatného díla najednou obnovení kapely

Frontman Neil Finn začal album původně nahrávat jako sólovou desku, a až u její finalizace si uvědomil, že by nebylo špatné se díky ní „navrátit“ k Crowded House. Celé nahrávání s producentem Ethanem Johnsem a s baskytaristou Nickem Seymourem měl bývalý frontman pocit, jako nahrával s kapelou.

 

Čtrnáct skladeb v nové sestavě

Na albu je 14 písniček a je k dostání i ve speciální edici s DVD, kde jsou zaznamenány momenty z jeho nahrávání. Protože jde o reunion kapely, i CD je vzpomínkovou kompilaci a je nahráno v nové sestavě – po smrti Paula Hestera v březnu roku 2005 se na jeho místě po dlouhém hledání objevil Matt Sherrod, který obstál díky své výjimečnosti mezi dalšími skoro pěti desítkami bubeníků z celého světa.

Nový je také kytarista, Mark Hart, jehož produkce dává kapele rozmanitost. Paul Hesterbyl Finnovým největším přítelem a jak sám zpěvák uvedl, jeho přítomnost je na novém albu velmi silná, dokonce klíčová.

Písničky jsou poznamenány smutkem nad jeho ztrátou, zároveň jsou ale i jistou reakcí na ní, ale především by měly být poctou jeho osobě.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.