Třetí srpnový víkend a jeho festivalová zásoba

  • Třetí srpnový víkend a jeho festivalová zásoba Fotogalerie (16)
    • 13.08.2007
    • Tisk

    Srpen se nám žene do své druhé poloviny a téměř tři čtvrtě festivalového léta máme odehráno. Přesto na nás čeká ještě cekem slušná fronta různých festivalů. Tento víkend se na nás například chystá mnoho let zaběhlý festival Trutnov, punkovýFest Pod Parou nebo jednodenní zajímavý fesťáček Natruc. Pro ty, kdo by si chtěli vyjet za hranice České republiky na něco opravdu MEGA, mohou vyrazit na festival Frequencydo Salzburgringu.

    Sdílejte článek:

Samozřejmě také nelze zapomenout na čtyřicetiletou stařešinu mezi českými fesťáky Vizovické TRNKOBRANÍ. Více o Trnkobraní hledejte na DanMusic ZDE.

FREQUENCY 2007, 15. – 17. srpna
Salzburgring, Rakousko

Čechy dokáží uspořádat veliký festival se seznamem našlapaným hvězdami, o tom žádná. Ale co předvádí naši o něco západnější sousedi, to je o něco silnější káva.

Takovýmto obřím festivalem, vybaveným opravdu HODNE dlouhým seznamem jmen z nichž ani jedno nepostrádá šťávu je také festival Frequency.

Na třech pódiích a dvou party zónách budou moci návštěvníci tohoto festu shlédnou za tři dny až šedesát kapel, z nichž asi největší bomby budou například Tool, Nine Inch Nails, Kaiser Chiefs, The Beatsteaks, Die Arzte, Chris Cornel, Billy Talent, Millencolin, …And You Know Us by the Trail of Dead a mnoho, mnoho dlaších.

Kompletní Line-up festivalu Frequency najdeteZDE

Vstup:
3 dny – 93 E (ve vstupence je i parkování a kempování)

Web:
www.frequency.at


TRUTNOV, 16. – 19. srpna
Trutnov, areál „na Bojišti“, Královéhradec­ký kraj

Czech Woodstock. Tak je nazývaný tento Trutnovský festival s dlouhou tradicí, jenž je tento rok věnován „náčelníku Václavu Havlovi“.

I když má do Woodstocku celkem daleko, není festival v Trutnově žádné párátko a za dvacet let, co je pořádán si získal již slušný respekt a širokou fanouškovskou základnu.

Trutnovu se, kromě klasických undergroundových, českých kapel jako Plastic People, Psí vojáci, Hudba Praha, Už jsme doma, Echt!nebo Pražský výběr II, zúčastní některé velmi netradiční, alternativní cizozemské kapely. Mezi ty budou například patřit The Yong Gods, Billy Gould & Harmfull nebo New York Ska Jazz Ensemble.

Kromě těchto zvučných jmen však také nebudou chybět ani jména tradiční, na český festival rozhodně patřící. Uvidíme tříhodinovou show Buty, Skyline, Švihadlo, Vypsanou fixu, Jablkoň, Polemic, Xaviera Baumaxu, Prohrála v kartách a velkou řádku dalších.

Kompletní Line-up TrutnovaZDE.

Vstup:
Předprodej – 620,– Kč (předprodejní místa ZDE)

Na místě – 720,– Kč

Web:
www.festivaltrutnov.cz


FEST POD PAROU, 17. – 18. srpna
Moravská Třebová, areál za městem, Pardubický kraj

Jako téměř každý víkend tu máme něco i pro punkové nadšence.

Problémy ohledně hledání nové lokace, kam tento fest umístit, byly nakonec vyřešeny a číra mohou být postavena do hrdých poloh. Nové místo najdete na mapě ZDE.

Na těchto dvoudenních punkových hrátkách si budeme moci poslechnout ty nejvybranější masakry z Čech a Slovenska. Dokonce do Moravské Třebové zavítá jeden z nejrespekto­vanějších punkových bandů The Exploited, kteří mají české publikum velice rádi. Z české špičky uvidíme E!E, SPS, Visací Zámek, Kohout Plaší smrt, Vyčurat a spáta další. Samozřejmě zavítají také slovenštíN.V.Ú.

Kompletní program Festu pod parouZDE

Vstup:
Předprodej – 300,– Kč

Na místě – oba dny 370,– Kč, na sobotu 240,– Kč

Web:
www.podparou.cz


Natruc 2007, 18. srpna
Kolín, Kmochův ostrov, Středočeský kraj

Natruc sice patří mezi ty menší, jednodenní festiválky, přesto však díky záštitě velkého festu Rock for People, se může pyšnit dvěma pódii a opravdu zajímavou a lákavou sestavou účinkující.

V sobotu se nám v Kolíně předvede klasická sestava – Wohnouti, Divokej Bill, Vypsaná Fixa, Horkýže Slíže, Xavier Baumaxa, UDG, Tleskač, Medved 009 a několik dalších českých kapelek.

Program festivalu Natruc 2007 ZDE

Vstup:
Předprodej 270,– Kč

Web:
www.rockforpeople.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.