Festivalový nášup prvního srpnového víkendu (3. – 5. srpna)

  • Festivalový nášup prvního srpnového víkendu (3. – 5. srpna) Fotogalerie (44)
    • 30.07.2007
    • Tisk

    Srpen, alespoň co se týče festivalových pochoutek, plynule naváže na parádní červencové akce. První víkend tohoto druhého prázdninového měsíce pobaví jak hudební příznivce s číry, tak také okšiltované hiphopové nadšence. Radost budou mít ovšem i milovníci pohodové české nejen-rockové muziky jak na Moravě, tak v Čechách.

    Sdílejte článek:

Samozřejmě nesmíme zapomenout na poslední kolo Českých hradů na Bezdězu(více o Českých hradech hledejte na DanMusicZDE) a také na velký a dnes již velmi uznávaný SázavaFest (více o SázavaFestuZ­DE).

Antifest XIII. – 3. – 5. srpna
Svojšice u Přelouče, Pardubický kraj

Již název tohoto festu celkem napovídá o co asi tak pujde. Antifest se bude tento rok konat již po 13. a jako každý rok to nebude žádný odvárek. Ve Svojšicích nám bude naservírována parta parádních punkových nářezů.

I když Antifest nepatří do skupiny obřích festivalů (punkáčů již tady přeci jen tolik není), přesto skrz hustý les čír jen těžko dohlédnete k pódiu.

Každý rok Antifest poskytne menší seznam několika zahraničních hvězd. Tento rok jsou na něm například napsáni Halm 69, The Casualities, Cocney Rejects. Do ostřejšího hardcorepunku zavítáme s Dischargea rocknrollovou stránku nám ukážíThe Carburators.

Českých pecek si však užijeme také slušnou řádku. Old school nám předvedou například E!E, Čertůf Punk, nebo N.V.Ú. Uvidíme také Riot Company, Dreardrot, Volant, Znouzectnost a další….

Vstup:
Předprodej – do 31. 7. 500,– Kč
Na místě – 600,– Kč

Vstupenky si můžete zakoupit v síti www.ticketstream.cz

Web:
http://antifest.cz/indexcz.html


Hip Hop Jam – 3. – 4. srpna
Hradčany u Mimoně, letiště, Liberecký kraj

O víkendu na nás bude čekat ještě další okázalá akce, tentokrát v hiphopových rytmech.

Oproti například HipHop kempu na Jamu neuvidíte zástupy zahraničních hvězd, které jsou sice hvězdné, ale na našem nebi zrovna moc nesvítí. Hip Hop Jam bude plný hlavně jmen jež znáte z české scény, českých televizí a rádií. Což je, alespoň podle mě asi nejsilnější stránka festivalu.

Samozřejmě se zde objeví i někteří zahraniční interpreti jako David Banner nebo The Game. Z české i slovenské scény si budeme poslechnout téměř všechno nejlepší. PSH, Indy & Wich, Supercrooo, Věc, Kontrafakt a mnoho dalších.

Muzika však nebude jediná náplň zábavy, jež bude na návštěvníky Jamu čekat. Na letní snowboardové rampě bude lítat elita české snowboardové školy, nebude chybět turnaj v breakdance a jiných stylech, rapový batle ring nebo exhibice čekých writerů v podobě tzv. Grafitti Jamu. Tím však seznam zdaleka nekončí.

Kompletní program a seznam všech doprovodných akcí můžete zkouknout ZDE

Vstup:
Předprodej – dvoudenní 700,– Kč (do 2.8.)
Na místě – dvoudenní 750,– Kč, jednodenní 600,– Kč

Web:
http://www.hiphopjam.cz


Lipno Fest 2007 – 3. – 5. srpna
Černá v Pošumaví, letní kino, Jihočeský kraj

Festivalové zábavy si tento víkend užijí i Jihočeši a to rovnou v pohodové oblasti Lipenské vodní nádrže plné té správné letní atmosféry.

Lipno Fest se bude konat teprve podruhé, přesto ale je jeho program více než lákavý. Festival bude rozdělen na tři tématické dny. V pátek a v neděli si návštěvníci budou moci užít promítání zajímavých filmů jako Tajemství od Alice Nellys nebo záznamu koncertu Beastie Boys v Madison Square Garden a dalších. Sobota však bude patřit hudebním nadšencům, jenž si budou moci poslechnout slušnou škálu mladých, českých kapel lehce alternativnějších scén. Jako ty neznámější by se dali jmenovat Fast Food Orchestra, 100° C, Suffer a další.

Do kompletního programu můžete nahlédnoutZDE

Vstup:
Pátek 90,– Kč
Sobota 100,– Kč
Neděle 70,– Kč

Web:
http://www.lipnofest.com/


Štěrkovna open music 2007 – 3. – 4. srpna
Hlučín, Štěrkovna u Hlučínského jezera, Moravskoslezský kraj

Poslední akce, na níž bych chtěl tento týden upozornit, se koná také u další rekreační oblasti, ale tentokrát na druhé straně republiky mezi Ostravou a Opavou – u Hlučínského jezera.

Štěrkovna se sice nepyšní obrovskou rozlohou a návštěvností ani několika pódii naplněnými všemožnými kapelami, přesto se dá považovat za vcelku kvalitní akci. Za dva dny se Moravákům představí české kapely jako Kryštof, Vypsaná fixa, Peha, November 2nd s Janet Robin, Pražský výběr II a celá řádka dalších.

Kompletní program si můžete prohlédnout ZDE

Vstup:
Dvoudenní 490,– Kč
Jednodenní – pátek –280,– Kč, sobota – 350,– Kč

Web:
http://www.sterkovnamusic.com/

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.