Dave Gahan vydává sólovku číslo dvě

  • Dave Gahan vydává sólovku číslo dvě Fotogalerie (12)
    • 31.07.2007
    • Tisk

    Asi všichni známe chlapíka s hlubokým podmanivým hlasem jménem Dave Gahanjako tvář dnes již legendárních Depeche Mode. Jeho sólová dráha sice nezaznamenala takovou obrovskou míru slávy, přesto jeho první deska Paper Monsters neupadla v úplné zapomnění a Gahan na ní potvrdil své nemalé muzikantské schopnosti. V říjnu se nám pochlubí se svým novým sólovým počinem pojmenovaným Hourglass.

    Sdílejte článek:

Gahan se do toho posledních pár let řádně obul a tvoří texty i muziku. Dokonce i na poslední desce Depeche Mode – Plaing the Angel (2005) se poprvé zapojil také do tvorby songů.

S „Depešáky“ Gahan hraje již od jejich zrodu v roce 1980. Ušel s nimi velmi dlouhou cestu plnou úspěchů, alkoholu, celkem slušného spektra různých drog a následných nepovedených pokusů o sebevraždu. Život muzikantské ikony je holt těžký. Gahan i celí Depeche Mode se z žumpy, do níž zapadli až po bradu , vcelku vyhrabali a zatím se nad ní i drží. Gahan poznal, že něco tvořit je trochu lepší cesta než si vyšňupávat mozek z hlavy a možná i díky tomuto poznání k nám dorazí jeho nový počin.

Deska Hourglass by měla vyjít někdy ke konci řína. Dave Gahan k ní uvádí: „Byli jsme si velice vědomi důležitosti udržení si naléhavosti zvuku a spontánnosti. Nechtěli jsme se nechat stáhnout dolů snahou mít zvuk i vše ostatní perfektní a uhlazené a radši jsme tam zanechali pěkně ostré hrany.“

Gahan své nové albu nejen celé napsal, ale také si je sám produkoval. S tvorbou písní mu však byla poskytnuta pomoc z rukou dvou spoluhráčů z tour Depeche Mode – bubeníka Christiana Eignera a kytaristy Andrew Phillpotta. Album nahrával starý depešák ve svém studiu 11th Floor Studios, kde mu je v červenci zmixoval Tony Hoffer, jenž má na triku práci s kapelami jako Air, Beck nebo The Kooks and The Fratellis.

„Bude tam mnohem více elektroniky než na prvním albu Paper Monsters“ Dodává ještě okrajově Gahan k nové desce. „Christian hraje bicí a Andrew lehce dokázal propojit cestu mezi basou a kytarou a pak jsme to vlastně jen vše splácávali dohromady a srali se s používáním těch všech možných profi mašinek, efektů a takových těch věcí. Nehody se stávají a nakonec to i vyšlo.“

Album Paper Monster, i když jeho úspěch nebyl až tak obrovský jako u jiných depešáckých alb, se zapsalo převážně u fanoušků kapely Depeche Mode, mělo ale úspěch i na několika dalších frontách. Gahan od svého sólového debutu, trénoval, jak jen to šlo a nová deska slibuje nový, propracovanější a zajímavější zážitek.

Předpokládaný track list alba Hourglass:
1 Saw Something
2 Use You
3 Endless
4 21 Days
5 A Little Lie
6 Deeper and Deeper
7 Love Will Leave
8 Down
9 Miracles
10 Tomorrow
11 Kingdom

web:
www.davegahan.com
www.depechemode.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.