Poprockoví „seveřani z pláží“ The Thrills – stálí teenageři? | ABradio.cz

Poprockoví „seveřani z pláží“ The Thrills – stálí teenageři?

  • Poprockoví „seveřani z pláží“ The Thrills – stálí teenageři? Fotogalerie (18)
    • 29.07.2007
    • Tisk

    Irové The Thrills – pětičlenná kytarová partička – vydali 23. července své nové album s názvem Teenager.Jedná se již o třetí album této skupiny, kterou mnozí považují díky jejich uvolněné nenáročné hudbě za kapelku pocházející z Kalifornie. Pětice z Dublinu dala v posledních dvou letech společně dohromady dvě alba – So Much For The City(2003) and Let’s Bottle Bohemia(2004), jichž se prodalo jen ve Velké Británii více než milion kopií. Někdo to chápe, jiný jen kroutí hlavou…

    Sdílejte článek:

**So Much…ale čeho?

**

Celosvětový věhlas partička získala již svou zmíněnou prvotinou So Much For The City, díky níž byla mimo jiné nominována na prestižní Mercury Prize. Jen ve Velké Británii opustilo sklady přes půl milionu kopií, což z desky učinilo druhý nejprodávanější debut na ostrovech v roce 2003.

Album není nikterak hudebně náročné, nevyžaduje žádnou soustředěnou vzornost, je ideální do auta nebo jen pro navození pohody.

Přesto mají jeho skladby *Big Sur, Santa Cruz nebo Don´t Steal The Sun*dar vepsat se vám hluboko do srdce a pod kůži…
**Druhá deska lepší, ale…

**

Druhá deska Let's Bottle Bohemia, jíž produkoval Dave Sardy (Marilyn Manson, Jet), měla od prvotiny zcela odlišný zvuk – vznikl zde příjemný kytarový rock s občasnými úlety k jiným zvukovým obzorům. Přesto ani tato deska není tou, ze které byste měli dojem, že posloucháte „opravdovou pecku“.
The Thrillsi zde hrají na kytary a přitom cituplně pějí o tom, jaké je přestěhovat se z Irska do L.A. Hudebně je deska v pořádku, nejde jí nic vytknout, stejně jako prvotině. Typické „thrillovské“ vokály znějí v refrénech trochu jako od ostatních partiček hezounků, kteří díky svým tvářičkám myslí, že rozbíjí žebříčky hitparád… na pár týdnů, možná měsíců. I druhé album potvrdilo, že The Thrills jsou typickou mladou poprockovou kapelou, ale ani tato deska nepřinesla nic zvláštního…
**Stále stejní, ale oblíbení

**

The Thrills se již pár let mluví jako o nadějné, mladé, originální poprockové kapele. Jak ale ukazují, chybějí jim nápady. Kapela si ale postupně, a nutno říci, že poměrně rychle, vydobyla své místo na výsluní a vpisovala se do povědomí lidí, a to nejen díky svým nahrávkám, ale především i díky nepřetržité čtyři a půl roku trvající šňůře, která ji dopomohla k získání dnešního poměrně vysokého kreditu. The Thrills se objevili i po boku takových veleslavných kapel, jako jsou U2, Oasis a mnoho dalších.
**Seveřané opěvují slunné kalifornské pláže

**

Podle zvuku kapely a jejího vystupování se mnozí mylně domnívají, že Irové nejsou „seveřani“, ale že pocházejí s Kalifornie. Proč se tento názor objevil? Především díky stylu, jenž kapela razí – styl á Beach Boys či Byrds by skutečně nikdo nespojoval s Irskem! V písničkách The Thrills najdete klasické dvojhlasy typické pro šedesátá léta, banjo, harmoniku… dýchne na vás atmosféra prosluněných kalifornských plá­ží.
**Novinka? Trochu jiná…

**

Skupina se v loňském roce usadila ve Vancouveru, kde natáčela své nové album Teenager s producentem Tonym Hofferem. A právě na tomto albu zúročila všechny své zkušenosti nabyté z předchozích dvou desek, jež vznikaly v Los Angeles, tedy v atmosféře slunné Kalifornie.
Partička zatoužila po změně prostředí a proto se přemístila do – jak sama uvádí – „nejhoršího sousedství v celé Kanadě“. Změna scény inspirovala The Thrills k jiné notě, dodala jí novou energii a nové čerstvé nápady. Jejich hudba tak získala zcela jinou podobu, a to jak v textech, aranžmá i samotné muzice.
Vzniklé album, které si můžete také poslechnout, je daleko neflexivnější, osobitější a uzavřenější než předchozí dvě nahrávky. Kapela se v něm opravdu dokázala podělit se svými fanoušky o něco ze sebe.
**Problémy tennagerů

**

Jak název novinky říká, album Teenager hovoří o problémech dospívání, ztrátě nevinnosti, opuštění rodiny a začátku nového, samostatného života plného nejrůznějších, ale vždy nových a důležitých osobnost formujících zkušeností.
Tři nejdůležitější témata alba – dospívání, ztráta nevinnosti a nový život se odrazila ve zvuku a celkovém vyznění alba – kapela se znovu semkla, našla novou tvář a novou podobu vyjádření.
 
The Thrills vystoupí letošní léto na mnoha koncertech a festivalech, po nichž se vydají na podzimní turné po celé Anglii.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.