Interpol - Our Love to Admire - hudba na příjemné odpoledne

  • Interpol - Our Love to Admire - hudba na příjemné odpoledne Fotogalerie (2)
    • 25.07.2007
    • Tisk

    Kluci z Interpolu, i přestože na scéně působí již od roku 1998, nezapadají do širšího mainstreamového podvědomí, i když jsou mezi svými fanoušky zapsáni již dvěma celkem povedenými alby. Our Love to Admire je deska číslo tři a Interpol se s ní poprvé svěřili do rukou zkušeného producenta (Rick Costey). Tento krok nebyl vůbec špatný a kapela se se svým třetím albem posunula o pár znatelných levelů výše.

    Sdílejte článek:

Partička čtyř indie mladíků Paul Banks, Daniel Kessler, Carlos Dengler a Sam Fogarino pochází z čtvrtí amerického New Yorku. Jejich první počin Turn on the Brigiht Lightsspatřil světlo světa teprve před pěti lety a i když byl vcelku uznáván, tehdejší nováčci s ním nedokázali prorazit žádné extrémní výšky světových žebříčků. Docela podobně to bylo i s dvojkou – Antics(2004), i když ta se ukázala již podstatně lepší. Chlapci nezklamali a vzestupná tendence kvality jejich muziky zůstala i u Our Love to Admire.

Na první pohled (poslech) bych nové album Interpolu nazval jako „hezké“. Celkem příjemně se poslouchá, vše pěkně odsypává a více než tři čtvrtě hodiny muziky vám uteče, ani si neuvědomíte jak. Na celém albu není píseň, která by byla vyloženě „neposlouchatelná“. Muzika není příliš přeplácená, ba naopak vcelku přímá a jasná. Stejně tak je to se stránkou zpěvu. Hlas Paula Bankse ničím výrazně nevyniká, ale rozhodně se ani nedá pohanit. K hudbě se hodí jako minisukně k létu.

Interpol se pohybují na celém albu v jednom podobném scénáři a mě se v hlavě více a více točí jméno Coldplay. Toto přirovnání opravdu není nadsazené a styl i podání Interpolu se této úspěšné kapele docela podobá. Lehké kytarové šolichy, klidný zpěv, jemná vygradovaná, vysoko položená sóla. Energická hudba střídá klidné pasáže. Z této jednolité, ale pozor – opravdu příjemně poslouchatelné linie, vybočuje snad jen singl The Heinrich Maneuver, který lehce koketuje s dynamikou typickou například Kaiser Chiefs. Do uší mě také třískla píseň Rest My Chemistry, jejíž začátek my (možná až moc) připomíná Where Is My Mind od Pixies. Jak kytara, tak podobné úvodní sólo. Píseň se však později vyvrbí trochu jinak a je z ní velice oddychová, lyrická pohodovka o fetu.

Album Our Love to Admire není nic nového ani převratného. Nedostanete se sním do záhadných hudebních zatáček jako třeba s Muse, ani nebudete zběsile poskakovat jako s Hives, ani vám nebude běhat mráz po zádech jako s Coldplay a ani si nepobrečíte jako s The Fray. Přesto všechno si ale hudbu Interpolu užijete. Chytlavost a lehkost songů vás bude provázet po celém albu a vnitřní pohodu vám navodí melodická muzika s chytře poskládanými slovy. Tato kombinace každému zaručeně dopřeje uvolnění a příjemný relax po jakkoli otravném dni.

Hodnocení: 7/10

Celkový čas: 47:05

Web:
Oficiální stránky – www.interpolnyc.com
MySpace – www.myspace.com/interpol

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.