O2 SázavaFest 2007 - malý festiválek již opravdu vyrostl

  • O2 SázavaFest 2007 - malý festiválek již opravdu vyrostl Fotogalerie (7)
    • 24.07.2007
    • Tisk

    SázavaFest 2007, 1. – 5. srpna Kácov, podzámčí města Kácov, Středočeský kraj SázavaFest měl od svého prvního ročníku v roce 2001 pověst lehce alternativní a nekomerční akce. Časy se však mění a jelikož kapely, které se jej před těmi šesti lety účastnily se díky postupné změně celkového hudebního vkusu a posunutí mainstreamu do alternativnějších stránek muziky staly poměrně komerčními, i ze SázavaFestu se stala obří akce, na které sice stále vidíte podobnou sortu kapel (v řádně rozšířeném spektru), ale okolo vás již není necelých dva tisíce lidí, ale deset tisíc. Je jen na jednotlivci, jakou z těchto možností preferuje.

    Sdílejte článek:

Od druhého ročníku festival zakotvil v útulné krajině města Sázava. Tentokrát však ale, pokračuje ještě o něco dál. Samozřejmě stále dodržuje svou tradici a drží se malebných vod řeky Sázavy. Svá fidlátka tento rok kapely vybalí ve městě Kácověnedaleko Kutné Hory.

(klikni pro zvětšení)
Stejně jako loni se bude SázavaFest rozléhat na šesti scénách – čtyřech hlavních a dvou tanečních stage`s. Hlavní z hlavních pak bude tzv. O2 stage (O2 ještě přihodili pár balíků na sponzoring), žánrová scéna plná zajímavostí ponese název Mentos stage, alternativní bude Radio 1 stage a akustická Mattoni stage. Taneční scéna bude známa jako jako Red Zone. Na té se předvedou české DJské špičky. Tzv. Houser stage budena umístěna na Kácovském zámku a vstup na ni bude dobrovolný. Jeho výtěžek pak půjde do oprav této památky.

Jako největší „lidolapka“ se tento rok považují angličtí trip-hopoví Kosheen. Tato britská kapela, jenž má Českou republiku ve velké oblibě, by nám měla ukázat své schopnosti v pátek večer. Kosheen ovšem nebudou jediná „nečeská“ perla festivalu. Pozvání také přijali Skye(ex-zpěvačka ex-kapely Morcheeba), Fernando Saunders, Psycho Key a další.

Tak jako vždy ale bude SázavaFest viset na svých klasických českých partičkách. Mezi ty bez pochyby na Sázavu patří kapely, které ji provázejí od jejích zrodu. Bandy jako Tata Bojs, Monkey Business, Dan Bártaa Illustratosphere, Priessnitz, Vypsaná fixa, Wohnout, Plexis…. Seznam je opravdu dlouhý. Pokračuje například Kryštofem, J.A.R., Support Lesbiens, Pehou, Penery Strýčka Homeboye, Pražským výběrem II, Bow Wave, Gaia Mesiah, Xavierem Baumaxou a desítkami dalších. Mimo tato jednotlivá vystoupení se chystá i pár namlsaných perliček. Tak například Dan Bárta má spolu s kolegy z J.A.R. a kámoši z Monkey Bussines naplánovaný společný jam. SázavaFest je známý tím, že své návštěvníky baví uznávanými kapelami, stejně jako dává prostor předvést se mladým, začínajícím partám.

Kompletní program Sázavafestu najdete ZDE

Hlavní dvě hesla SázavaFestu zní: „multižánrovost“ a „multikulturnost“. Festival svou rozlohou dokáže pojmout mnoho různých druhů muziky od rocku, přes pop, jazz, underground, až po taneční styly nebo hiphop. Mezi poslechem oblíbených kapel vás také dokáže pobavit i jinak. Například divadlem, filmem, autorským čtením nebo různými, kulturními výstavami.

Stanové městečko bude navazovat na festivalové parkoviště a nacházet se nedaleko areálu fesťáku. Bude samozřejmě oploceno, osvětleno a hlídáno a najdete na něm vše pro své hygienické i občerstvovací potřeby.

Vstup:
Předprodej: Celý festival 820,– Kč + poplatky, jednotlivé dny 590,–Kč + poplatky

Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketpro

Na místě: Celý festival 900.- Kč, jednotlivé dny 650,– Kč

Web: www.sazavafest.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.