Zajímavé fesťáky třetího červencového víkendu (19. – 22. července)

  • Zajímavé fesťáky třetího červencového víkendu (19. – 22. července) Fotogalerie (77)
    • 17.07.2007
    • Tisk

    Léto konečně vypadá jako léto (i když čeho je moc…). Počasí nás sice někdy dokáže zklamat. Ne však pořadatelé českých festivalů. I na třetí týden v červenci a hlavně víkend si připravili slušnou nabídku kvalitní zábavy. Kromě dalšího kola Českých hradů (více ZDE) si například Jihočeši užijí pohodové Přeštěnice, undergroundový nadšenci se pobaví v Boskovicích, koná se i obří slovenský festival Bažant Pohoda nebo elektronický fest Cosmic Trip.

    Sdílejte článek:

Open Air Musicfest Přešťěnice, 19. – 21. července
Přeštěnice u Milevska, Přírodní areál Mavl, Jihočeský kraj

To že je v Jihočeském kraji na festivaly pěkné sucho, již nějaký ten rok vůbec neplatí. Mezi partou fesťáků, které se o to přičinily je ten Přeštický mezi prvními ve frontě. Jako mnoho dalších začínal několika odehranými vystoupeními pár známějších kapel a letos se, stejně jako loni, může chlubit docela slušnou bandou českých i zahraničních špiček.

Na první ročník se v roce 2001 přišlo podívat necelých tři sta posluchačů. Letos jich pořadatelé očekávají o několik tisícovek více. A jsou na ně připraveni. Nebude chybět stanové městečko, kyvadlová doprava mezi Milevskem a Přeštěnicemi nebo hlídané parkoviště. Fajnovou záležitostí také budou dvě navzájem se střídající pódia, takže nikdo nemůže o nic přijít.

Na těchto pódiích se vám předvede asi největší tahoun festivalu, německá neopunková grupa Donots. Nikdo ale dopředu neví, kdo posluchače oslní nejvíce. Loni se to podařilo živelnému Jiřímu Macháčkovi a jeho Migu 21, kteří mají tento rok opět příležitost zazářit. Šanci dostanou ale ještě také další borci v čele s neuvěřitelným zvířetem Xavierem Baumaxou, baladickou a melodickou Znouzectností, skáčkovým Švihadlem, místními rodáky Ticho de pre Cupé Band, Jaksi Taksi, Lety Mimo nebo hardcoreovými tvrďáky X-Core. Těmi však seznam v žádném případě nekončí.

Kompletní program si můžete prohlédnou na oficiálních stránkáchZDE.

Vstup:
Předprodej:
Na celý festival 550 Kč včetně poplatků
Parta vstupenka 2500 Kč + poštovné

Na místě:
Na celý festival – čtvrtek-sobota 630 Kč
Dvoudenní – pátek – sobota 600 Kč
Jednodenní – čtvrtek 150 Kč, sobota 350 Kč

Vstupenka na pátek se neprodává

Vstupenky si můžete zakoupit v síti www.ticketstream.cz

Web:
http://www.prestenice.cz/


Boskovice 2007, 19. – 22. července
Boskovice, město Boskovice, Jihomoravský kraj

Festival Boskovice má za sebou již úctyhodnou řádku opakování. Letos koná jeho již patnáctý ročník. Každý rok, stejně jako letos, neskýtá festival jen hudební, filmové a další pobavení, ale jeho zdařilá prestiž se skrývá za propagací a záchranou židovské čtvrti – jedinečné urbanistické památky města.

Kromě řady hudebních umělců se návštěvníci Boskovic budou moci pobavit širokou škálou divadelních scén, filmovou tvorbou (A bude hůřa jiné), množstvím výstav, autorských čtení a jiných doprovodných programů.

Hudební nadšence jistě potěší přítomnost velkých undergroundových kapel jako například Plastic People of The Universe nebo dnes již také klasických UJD(Už jsme doma). Všechny jistě zaujme také alternativní Budoár staré dámy, Denverova chyba, staří pankáči Visací zámek, pohodovíTata Bojs, ska –123 minut nebo uhrančiví Priessnitza mnoho dalších.

Do programu celého festivalu můžete nahlédnoutZDE

Vstup:
Předprodej 350Kč + servisní poplatky

Předprodej bude ukončen 18. července

Na místě 450,– Kč

Vstupenky můžete zakoupit v sítích www.ticketportal.czwww.ticketpro.cz

Web:
http://www.unijazz.cz


Bažant Pohoda 2007, 20. – 21. července
Trenčín, Letiště, Slovensko

Naši slovenští sousedé se nám v obřích festivalech přinejmenším vyrovnají. Mezi ty největší rozhodně lze zařadit třenčínský Bažant Pohoda. Ten se může chlubit až devíti scénami rozdělenými na dvě velké open air stage, taneční halu, dvě arény, literární kavárnu, kino stan, kinematograf, a taneční dům. Festival tak poskytuje potěšení nejen z mnoha rozdílných druhů muziky, ale také z dalších nehudebních záležitostí.

Jako každý velký festival i Bažant bude mít na svém seznamu docela slušnou partu zahraničních umělců. Mezi těmi by jsme rozhodně mohli jmenovat švédské indie šílenceThe Hives, americké ostré rappery Wu-Tang Clan, Funkie XL, Basement Jaxx, Mari Boine, Air nebo Plan B. Z české scény se na festivalu objeví jen to nejlepší. Například David Koller, Sunshine, Gaia Mesiah, Moimir Papalescu se svými The Nihilists, Tata Bojs, Gipsy.cz nebo WWW. To ostatní však samozřejmě bude stát na slovenských hvězdách. Uvidíte Janu Kirschner,Mariána Vargu a Moyzesovo kvarteto, Živé kvety, nebo Ďuďovce.

Kompletní program festivalu si můžete projetZDE

Vstup:
Předprodej:
Permanentka 1299,–Sk, Jednodenní vstup 1099,–Sk

Na místě:
Permanentka 1499,–Sk, Jednodenní vstup 1299,–Sk

Web:
„http://www.po­hodafestival.sk/
“:[http://www.pohodafestival.sk/]


Cosmic Trip open air electronic music festival, 21. července
Roudnice nad Labem, areál Aero Klubu Roudnice nad Labem, Ústecký kraj¨

Jako poslední bych se tento týden chtěl zmínit o slušně nabušeném festivalu v Roudnici na Labem, který se bude věnovat výhradně fanouškům elektronické a clubové scény.

Tentokrát se Cosmic Trip bude odehrávat na letišti v Roudnici na Labem, jenž poskytuje kapacitu prostor pro patnáct tisíc lidí. To je poměrně dost. Nedivil bych se ale, kdyby bylo docela plno. Na letišti budou postavena dvě obří pódia. Jedno pro techno DJs a druhé pro breakbeatové nebo drum´n´bassové tvorby. Vedle těchto pódií budou ještě také tři další pařící místa – house pódium, Studio 54 a Red Zone.

Pořadatelé lákají návštěvníky na slušnou partu zvučných jmen jako jsou Mauro Picotto, Dave Clarke, Dave Angel, Eddie Amador. Z těch komerčnějších pak The Freestylers nebo na scénu se navracející Goldie. Nebudou však také chybět ani hluboko zapsaní čeští DJs. UvidímeLoutku, Trávu,krásnou Laddidu, Pavla Krejdla nebo Orbitha.

Kompletní program můžete omrknoutZDE

Vstup:
Předprodej 650 Kč
Na místě do 22.00 h. 790 Kč, po 22.00 h. 890 Kč

Web:
http://www.cosmictrip.cz/

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.