Www: Neurobeat naživo

  • Www: Neurobeat naživo Fotogalerie (4)
    • 16.07.2007
    • Tisk

    Pražský Střelecký ostrov zažil dvanáctého července šťavnatou hudební svačinku. Pod širým nebem zde koncertovala kapela WWW, spolek, který okolo sebe už v polovině devadesátých let vytvořil auru výjimečnosti.

    Sdílejte článek:

Karamel je cukr, co už se neuzdraví, notoval tehdy Sifon, hlavní postava WWW. Pak nastala odmlka, která trvala až do konce loňského roku, kdy se recenzentům všech možných i nemožných médií zježily všechny chlupy na těle – blahem.

Skupina vydala u firmyBigg Bossdesku Neurobeat, která po verbální i hudební stránce poslala celou českou hiphopovou scénu do školky (a vybrané jedince do jeslí). Drahé čtenáře upozorňuji na fakt, že slovo hiphop používám z čiré nouze a díky tomu, že WWW kdysi hiphop dělali. Jaká hudba tedy zazněla na Střeleckém ostrově?

To je život, řekne potom změna
Pokud styl WWW popíšeme jako temné, niterné básnické výpovědi, které geniálním způsobem dobarvuje frenetická, temně nervozní až vyšinutá elektronická hudba, bude to poměrně přesné, ale vyvolá to pocit, že tady kráčí o samoúčelnou pseudointelektuální onanii. Ve skutečnosti jde ale o živou, nařvanou a chytrou muziku.

Naživo sálá z pódia neuvěřitelná energie, která ze Sifonadoslova stříká a je ještě podtržena trhavými pohyby, kopírující jeho osobitý trhaný slovní projev. Předpřipravený podklad je naprosto organicky doprovázen scratchujícím DJem Brainy Thuggem a rapperkou Milesou.

Protože je kapela zařazována do hiphopu, čekal jsem, že obecenstvo se bude sestávat z placatých kšiltů. Náctileté pozery, kteří bez uzardění používají pro osobu ženského pohlaví slovo děvka, však asi kvalitní hudba neláká. Věkový průměr publika odhaduji nad dvacet let, spíše možná až ke třiceti.

Život si vzal tužku, a pěkně se na nás podepsal…
Tato tříčlenná skupinka zahrála na koncertě prakticky všechny skladby z alba Neurobeat a ještě přidala nějaké nevydané kousky. Hned jako druhý zazněl Lexikon, jeden z vrcholů desky, což ve mne vzbudilo očekávání, jakým způsobem bude koncert gradovat. Pokud jsem měl obavy, byly rychle rozptýleny, protože WWW sice hráli skladby z desky, ale v několika případech s totálně překopanými aranžemi. A naživo jim to šlapalo.

Po slibném začátku slibný konec
Přestože Sifon prakticky ani jednou nepohlédl do publika, komunikaci s posluchači suploval DJ a nálada stoupala a kapela si obecenstvo získávala čím dál víc až do finálního jamu, kde Sifon spustil parádní beatbox s Djem scratchujícím jak o život. Předtím ale zazněl také Tikající muž, temná a tvrdá věc, která byla předznamenána tím, že si DJ nasadil hokejovou masku ála Texas Chainsaw Massacre.

Celý koncík byl jednou velkou energickou bombou, která posluchače spolehlivě nabila. Ve srovnání s deskou, která, pokud vás zastihne nepřipravené, vás může hodit do slušné depky, to byl zajímavý hudební zážitek. Pokud jste WWW ještě nezažili, přišli jste o výjimečnou událost, která na domácí hudební scéně trčí minimálně o hlavu a je na hony vzdálena stylovému zařazení – ano, mluví se tam do rytmu elektronicky produkovaného podkladu, ale není to hiphop. Je to Hudba.

WWW na MySpace:http://www.myspace.com/neurobeat

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.