Benátská noc – festival v jižním stylu

  • Benátská noc – festival v jižním stylu Fotogalerie (21)
    • 15.07.2007
    • Tisk

    27. – 29. července 2007 Malá Skála, Královéhradec­ký kraj Již jen název tohoto festivalu – Benátská noc, je lákavý, voní vínem, snědými kráskami a romantikou. Skutečnost je samozřejmě trochu jiná, i když ne o moc chudší. Tento třídenní festival, umístěný v lákavé přírodě mezi Českým rájem a Jizerkami, k sobě táhne především české kapely, avšak nějaký ten slavnější zahraniční interpret se tu také najde. Tento rok jsou to holandští alternativní rockeři The Gathering vlastnící jeden z nejnádhernějších vokálů v podobě zpěvačky Anneke van Giersbergen.

    Sdílejte článek:

Benátská noc letos slaví již patnácté narozeniny, což je na český festival docela úctyhodné číslo. Její organizace a počet hvězdných jmen podle toho také vypadá. Co se týče těch domácích, budeme si moci poslechnout celou škálu českého rocku, popu i mnoha jiných žánrů. Mezi těmi nejhlasitějšími interprety by jsme mohli jmenovat například momentální hvězdy mnoha festivalů Wohnoutnebo jim velmi blízkéhoDivokého Billa. Zahraje nám také Lou Fanánek Hagen a jeho již klasická partička Tři sestry, jejich koncertní kolegové Doctor P.P., jedni ze zakladatelů českého pub punk-rocku Alkehol, metalové legendy Arakain, slávu nabírající showman Xavier Baumaxa, nejslavnější čeští rockeři Kabát, jemná Iva Fruhlingová, HC drňáciX-Core a Cocotte Minute a velké množství dalších.

Zahraniční interpreti ale také samozřejmě chybět nebudou, i když jich nebude takové množství, jako na některých jiných, českých festivalech. Asi největší „cizozemskou“ hvězdou se tento rok stane holandská skupina The Gathering (i když otázkou je, jak moc jsou u nás Holanďané cizozemci). Partička Gathering se kdysi docela naplno zabývala gothic metalem, ale od té doby co s nimi hraje půvabná Anne van Giersbergen, jejich muzika prožila pomalou transformaci v nenapodobitelný alternativní rock s decentními elektronickými vložkami. Gathering tak někdy trochu připomínají například Massive Atack nebo Radiohead a někdy…,někdy jsou to prostě jen Gathering.

Jako další nečeské kapely (kromě standardního slovenského osazenstva samozřejmě) by jsme mohli jmenovat třeba německé Edguy, angličanku Suzi Quatro nebo finské The 69 Eyes.

Předběžný line-up s časovým harmonogramem si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách ZDE.

Benátská noc tedy nebude žádný malý festiválek. Jeho areál je rozdělen do pěti scén. Black stage s největšími hvězdami, Blue stage, Green stage, G-kamion stage (s revivaly) a Domeczech. Stanovat bude možné na pěti různých místech. V centrálním kempu, kempu podél Jizery, na fotbalovém hřišti, Žluté plovárně a autokempu Malá Skála. Kempování bude pro držitele celovíkendových vstupenek zdarma.

Vstup:
Předprodej: 750,– Kč na celý festival, 400,– Kč denní
Na místě: 850,– Kčna celý festival,450,– Kč denní

Vstupenky lze zakoupit v síti www.ticketstream.cz

Web:
http://www.benatskanoc.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.