Music in the Park – tentokrát v bluesových rytmech

  • Music in the Park – tentokrát v bluesových rytmech Fotogalerie (14)
    • 13.07.2007
    • Tisk

    27. – 28. července 2007 Praha, park Stromovka „Blues and more music“. Tak zní podtitul letošního, druhého ročníku festivalu Music in the Park. Agentuře InnerVisions, jež se snaží tento festival tlačit více a více do Evropy, se již minulý ročník podařilo z něj vytvořit festival světový. Stejně jako loni uvidíme na pódiích jedny z nejlepších českých i světových hvězd, tentokrát ale převážně bluesové a funk-rockové scény.

    Sdílejte článek:

Podobně jako minulý rok se bude festival konat v prostranství Královské obory – tedy pražského parku Stromovka. Tentokrát však bude ještě o něco rozlehlejší a také přibude navíc další stage. Kromě toho i program bude oproti loňskému roku rozšířenější a pestřejší. Uznávaní interpreti nejsou vše, na co se pořadatelé tento rok zaměřili. Jejích cíl byl vytvořit festival pro celou rodinu, proto byl kladen důraz i na vedlejší doprovodné programy.

K těm bude patřit ekologicky zaměřený dětský koutek, filmový stan a množství dalších zábavných programů, kterých se návštěvníci budou moci zúčastnit jak aktivně, tak pasivně. Asi nejzajímavější z nich bude tzv. Jam Session stage. Tam si bude moci každý účastník festivalu podle svých schopností „zajamovat“ s některými interprety na festivalu vystupujícími. Zajímavý nápad.

Nejslavnější jméno z ne příliš dlouhého – ale zajímavého seznamu účinkujících je bezesporu charismatická zpěvačka kapely The Fugees – Lauryn Hill. Ta předvede své rapové, R&B a soulové schopnosti v sobotu 28. na MF Dnes Stage. Mezi další zahraničí interprety patří například jazz-rockoví Blood, Sweet & Tears. Nebo New Orleanský klasik Dr. John alias Mac Rebennack.

Česko ale bude mít na festivalu také několik horkých želízek v ohni. Těm bude jistě velet jeden z nejkvalitnějších českých zpěváků Dan Bárta a jeho skupina Illustratosphere. Jako další se nám na Music in the Park představí například Gulo Čar, Lenka Dusilová, –123 minutnebo slovenský poklad Jana Kirschner.

Kompletní program obou dnů hledejte na oficiální stránkách ZDE

Kromě Jam Stage, kde ke každému svému zajamování dostanete mimo nástrojů navíc ještě zdarma drink, na vás čekají ještě další zajímavé, zábavné koutky. Jeden z opravdu netradičních je tzv. „Živá knihovna“. V ní si budou moci zaregistrovaní návštěvníci vypůjčit jednu z deseti až patnácti živých knih, v podobě jako emigrant, vozíčkář, bezdomovec nebo Róm a „přečíst si jí“. Jestli je tento pokus o obohacení znalostí a pohledu na svět „čtenářů“ lehce bizarní nebo zajímavý, to už rozhodnete jen vy.

Ubytování na Music in the Park bude možné v nedalekém kempu nabízející 100 míst, sprchy, toalety a dokonce i kavárnu.

Vstup:
V předprodeji600,– Kč na oba dva dny
Na místě: 850,– Kč na oba dva dny,650,– Kč na jeden

Vstupenky je možné zakoupit přes sít www.ticketpro.cz

Web:
www.innervisions.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.