Festivaly druhého červencového týdne (9 – 15. červenec) | ABradio.cz

Festivaly druhého červencového týdne (9 – 15. červenec)

  • Festivaly druhého červencového týdne (9 – 15. červenec) Fotogalerie (4)
    • 09.07.2007
    • Tisk

    Minulý týden i víkend to s množím akcí nebylo příliš horké, ovšem dny následující hodlají vše několikanásobně napravit. Čeká nás putovní jazzový festival, obří metalová akce, ostravský festival pro všechny, menší, ale příjemný festiválek pod hradem Točník a nebo velký festival určený jak pro fandům ska punkové muziky, milovníkům clubového soundu.

    Sdílejte článek:

Pilsner Urquell Bohemia Jazz Fest, 10. – 14. července
Praha, Plzeň, Prachatice, České Budějovice

Bohemia Jazz fest má po světě nálepku kvalitního Jazzového festivalu. Jako největší Jazzový festival v České republice své jméno rozkřiknul do mnoha různých koutů Evropy i Ameriky. Díky tomu také si na něm již loňský rok, zahrála velká řádka zahraničních i tuzemských interpretů.

Podle pořadatelů se má úroveň festivalu tento rok ještě o něco zvednout. Do Čech přijedou jazzmani z Chicaga, New Yourku, Berlína, Stockholmu, Vídně i Prahy. Chystají se na nás umělci jako Rudy Linka & Dan Fabricatore (CZ/USA), Al Foster Quintet (USA), Steve Coleman Quartet (USA), Leonel Ó Zúniga & Havana Street Band (Cuba) a mnoho jiných.

Jelikož je festival „putovní“, jeho vystoupení se bude konat na působivých historických náměstí čtyř krásných českých měst. První dva dny (10. a 11. července) budou jazzoví umělci hrát na Staroměstském náměstí v Praze. Další den (12. července) se interpreti přesunou do Plzně na nádvoří Plzeňského Prazdroje. V pátek (13. července) zazní jazzem Velké náměstí v Prachaticícha v sobotu (14. července) náměstí Přemysla Otakara II vČeských Budějovicích.

Kompletní program si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách ZDE.

Vstup:
Festival je ve všech městech ZDARMA

Web:
http://www.bohemiajazzfest.cz/


Coulours of Ostrava 2007, 12. – 15. července
Ostrava, výstaviště Černá louka a okolí Slezskoostrav­ského hradu

Tento víkend si budeme moci také užít jeden z nejpohodovějších českých festivalů, určený jak pro mladé, tak i starší generace. Colours of Ostrava se pyšní širokým spektrem účastněných umělců mnohých žánrů a o jeho kvalitě vypovídá i ocenění Anděl za Nejlepší hudební událost roku 2005 a 2006 a členství v EUROPEAN FORUM OF WORLDWIDE MUSIC FESTIVALS.

Vstup:
Předprodej: 800,– Kč
na místě: 890,– Kč

Více si o Coulours of Ostrava můžete přečíst na DanMusic ZDE

Web:
http://www.colours.cz


Masters of Rock 2007, 12. – 15. července
Vizovice, Areál likérky Rudolf Jelínek Vizovice, Zlínský kraj

Od čtvrtka si budou festivalových radovánek užívat také fanoušci ostřejší muziky.

Masters of Rock. Obrovský festival metalu, rocku, hardcoru a další tvrdých rytmů odehrávající se v prostorách likérky Rudolfa Jelínka. Více než padesát místních i zahraničních interpretů. Kapely jako Mötorhead, Children of Bodom, Sepultura, Uriah Heap, X-Core, Forth Face a mnoho dalších. Co by jsme si mohli ještě více přát.

Více se o Masters of Rock dozvíte na DanMusic ZDE

Cena:
V předprodeji- 1000,– Kč

Web:
http://www.mastersofrock.cz


České Hrady.cz 2007, 13. – 14. července
Točník, podhradí hradu Točník, Středočeský kraj

České hrady patří do mála Českých putovních festivalů a oproti jiným se koná na dost netradičních místech – v podhradích čtyř českých zřícenin. České hrady tedy nabízejí nejen příjemný hudební zážitek, jenž návštěvníkům poskytnou domácí interpreti v čele s Kryštofem, Divokým Billem nebo Anetou Lanervou, ale také pobyt v zajímavých historických oblastech Čech.

První štace Českých hradů se odehrává právě na hradu Točníkve Střední Čechách, nedaleko Berouna.

Program jednotlivých vystoupení si můžete prohlédnou na oficiálních stránkách ZDE

Vstup:
Předprodej: pátek 150,–Kč, sobota 9.6. 330,–Kč
Na místě: pátek 180,– Kč, sobota 380,– Kč

Více informací o Českých hradech hledejte na DanMusicZDE

Web:
http://www.ceskehrady.cz


Migthty Sounds 2007, 13. – 15. července
Olší u Opařan (Táborsko), areál Pod Střelnicí, Jihočeský kraj

Historie festivalu Mighty sounds nesahá příliš daleko. První ročník se konal teprve v roce 2005. Přesto však se již onen rok setkal s velmi pozitivní odezvou jak ze stran návštěvníků, tak českých i zahraničních interpretů. Celkový počet návštěvníků byl tehdy spočítán na 4500 což je na první roční docela slušná banda. Tento úspěch se další rok samozřejmě ještě umocnil.

Festival je zaměřen především na Ska-punkovou muziku a množství jí příbuzných stylů jako hardcore, crossover nebo reggae. Tento rok je však dán prostor také DJs a elektronické muzice v podobě drum n bass, jungle, breakcore, industrial a tak dále.

Vystoupení budou rozdělena do třech dnů a pěti pódií – Blue stage, Orange stage, Radio 1 DJ stage, Sado-Maso DJ stage a Metropolis divadelní stan. Za tři dny budou návštěvníci moci vidět průřez mnoha různých scén a poslechnout si desítky různých kapel, slavných i začínajících.

Kompletní program festivalu si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách ZDE

Vstup:
Předprodej: 560Kč
Na místě: 630Kčna všechny tři dny, 500Kč pouze na sobotu a neděli, 380Kč jen na neděli

Web:
http://www.mightysounds.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.