…And You Will Know Us By Trail of Dead dají ochutnat České republice něco ze svého netradičního experimentu

  • …And You Will Know Us By Trail of Dead dají ochutnat České republice něco ze svého netradičního experimentu Fotogalerie (17)
    • 08.07.2007
    • Tisk

    …And You Will Know Us By Trail of Dead Českou republiku do svého letošního zimního turné sice nezařadili, ale již v srpnu jí to chtějí vynahradit. Vcelku neznámá indie rocková kapelka neposkytuje svou tvorbou standardní zážitek, na jaký jsme zvyklí u jiných profláknutých bandiček a také právě díky tomu je jejich hudba zvláštní, neobvyklá a svým vlastním způsobem přitažlivá.

    Sdílejte článek:

Přemýšlel jsem, jestli jsem již viděl kapelu s tak dlouhým názvem. Nevím, ale řekl bych, že ne. Nicméně dlouhý název není zdaleka jediná originalita, táhnoucí se této bandičce za nohu pevně jako vězeňská koule a přesto jí dávající křídla, více než red bull. Muzika, kterou se Trail of Dead pyšní, je zvláštní na poslech, stejně jako historií.

Parta kluků Conrad Keely, Jason Reece, Kevin Allen, Danny Wood a Doni Schroader pochází z malého městečka Planoe, kde patřili do jedné z typických amerických křesťanských komunit. Dojili krávy, vozili hnůj, respektovali starší lidi, chodili se modlit do kostela a hlavně zpívali v křesťanském zboru. Zkrátka pár mladíků, kteří by v dnešní době byli moderní civilizací považováni za naprosto nepoužitelné. V těchto pěti však bylo něco, co nikdo neočekával. Zvláštní pohled na svět a mysl dopřávající pochopení pro věci mystické i historické, je zavedla na vysoké školy – do výzkumů antropologie a historie starých civilizací. S hudebním talentem, který v nich byl pilován od raného věku se také zajímaly o zvuk a práci s ním.

To vše je vedlo k velkému projektu …And You Will Know Us By Trail of Dead, v němž propojili hudbu a zvyky staré Májské civilizace, řecké i egyptské mytologie, špetku křesťanství, moderní independent rock a skvělou práci ze zvukovými vložkami. Co z toho nakonec vznikne bylo otázkou.

Ukázalo se, že díky schopnostem, jež jim (možná modlením) byly naděleny od někudy shůry, je finální výsledek více než dobrý a vznikla muzika z níž čiší originalita na každém rohu, ale přesto není žádným způsobem zvláštní nebo muzikálně „nevzhledná“. Zatím poslední deskaSo Divided, kterou nám Trail of Dead nadělili minulý rok působí velmi přitažlivě, chytlavě a pěkně svižně (hlavně songy Stand in Silence nebo Wasted State of Mind). Mnohé její pasáže jsou neuvěřitelně zpěvavé a vyšperkované do maličkostí takovým způsobem, že se Trail of Dead téměř vyrovnají jak velkým indie kapelám jako například Muse, tak možná i předčí mnohé britpopové bandy. Záleží na tom, jakou píseň právě posloucháte. Navíc je jejich tvorba posunuta ještě o jeden level výš díky jejich neobvyklému pohledu na svět a osobitosti v práci s některými zvukovými stopami, jenž jakoby vás přenášely do jižní ameriky mezi partu indiánů.

Opravdu netradiční show kapely, jež si zvolila za svůj název význam mayského piktogramu, můžete zažít na vlastní kůži 14. srpna v Roxy.

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 300,– Kč+ poplatky, na místě za 400,– Kč

Web:
http://www.trailofdead.com/
http://www.myspace.com/trailofdead

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.