Scorpions letos podruhé | ABradio.cz

Scorpions letos podruhé

  • Scorpions letos podruhé Fotogalerie (3)
    • 05.07.2007
    • Tisk

    Chcete vidět, jak staří metaláci brečí? Není nic lehčího, než zajít se podívat v sobotu7. července do Karlových Varů. Tam jich bude celá banda. Do Varů totiž přijedou staré německé páky Scorpions. Autoři rockových dojáků jako Still Loving You nebo No One Like You.

    Sdílejte článek:

Poslední dobou se nám z old schoolovými kapelami roztrhl pytel. Před nedávnem se v České republice předvedli Genesis a Ozzy Ozbourne a nás čeká ještě další nostalgie – v srpnu s Rolling Stones. S hannoverskými Scorpions, ale také je na co vzpomínat. Rychlé pecky, pomalé rockové a metalové balady, sexy bábovky a vůbec tak vše co k hard rocku sedmdesátých a osmdesátých let patří. To vše staří dobří Scorpions rozhodně mají.

Hannover 1969
To je místo a datum, kdy se dala dohromady parta mladých vlasáčů v čele sRudolfem Schenkerem (kytara) a Klausem Meine (zpěv). Za neskutečně dlouhou dobu působení (více než čtyřicet let) se v kapele prostřídalo obrovské množství muzikantů, ale tato dvě jména zůstávají jako dva podpůrné sloupy Scorpions až dodnes.

Za tato dlouhá léta prošli „Škorpióni“ slušným vývojem, ale jejich muzika se vždy točila okolo hard rocku a metalu, líných sólových kytar a procítěného zpěvu, lámajícího našim mámám srdce.

Komerční úspěch jim zaklepal na dveře až po slušné řádce let odvedené práce – okolo roku osmdesát, kdy němečtí klasikové vytvořily nezapomenutelné pecky jako Rock You Like Hurricane, Slill Loving You, No One Like You a později také například Wind of Change. Album Love at First Thingobsahující některé tyto songy, bylo ze všech desek komerčně nejúspěšnější, nejzamilovanější a nejuznávanější. Jeho singly byly zařazeny do největších „Power Balads" a „Metal Songs“ a album na sebe nastřádalo multi a triple platinová ocenění.

Po roce devadesát to Scorpions mrskali už jen tak ze setrvačnosti, i když ještě nějaký ten šlágr z nich samozřejmě občas vypadl. Publikum ubývalo, alba se již tolik neprodávala. To však neznamená, že Škorpióni nezůstávají jednou z nejlepších a nejúspěšnějších kapel v dějinách rockové muziky a jejich koncert, i přes docela vyzrálý věk všech interpretů, bude stát za podívání.

Druhá letošní šance
Koncert, který nám Scorpions v sobotu nadělí se odehrává v rámci letošního turné vypichující jejich fungl nové album Humanity – Hour 1, jenž vyšlo 14. května. Staré páky brázdí Evropu opravdu důkladně a jelikož v ostravské ČEZ aréně, kde hráli 14. června, byli oceněni opravdu náležitě (i přes to, že je zde přivítalo pouhých sedm tisíc diváků), zopakují si svou velkolepou show podle letošního plánu ještě jednou, na stadionu AC Start v Karlových Varech. Scorpions tak dopřejí tomu, kdo se čtrnáctého nedostal do Ostravy, ještě jednu jedinečnou šanci. A věřte, že kdo v osmdesátých a devadesátých létech poslouchal magnetofonové pásky popsané jménem těchto hardrockových klasiků, v žádném případě nebude litovat.

Předskokany budou Scorpions tentokrát dělat plzeňští, symfoničtí metalisté Ineritus.

Kocert Scorpions se koná na stadionu AC Start v Karlových Varech, 7. července od 20:00

Cena vstupenek je 930,– Kč, vstupenky v prodeji v sítích ticketpro a ticketstream

web:
www.the-scorpions.com
www.ineritus.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.