Otto von Schirach nám trochu protřepe orgány jako předskokan Skinny Puppy

  • Otto von Schirach nám trochu protřepe orgány jako předskokan Skinny Puppy
    • 03.07.2007
    • Tisk

    Když jsem poprvé slyšel šíleného německého Kubánce Otto von Schiracha, trvalo mi celkem dlouho, než jsem se vzpamatoval. Pokud by jste si chtěli poslechnout OPRAVDU divnou muziku, která je podle mě schopná slabším povahám způsobit vnitřní krvácení, je mistr Schirach přesně to pravé. A právě tento poslech nebude v brzké době nic nereálného. Sám velký ždímač mozků má Českou republiku na svém dlouhém seznamu – 9. 8. v Roxy těsně před Skinny Puppy.

    Sdílejte článek:

To, že říkám, že Schirachova muzika je šílený mix sto padesáti různých stylů rozdrcených, odstředěných, snědených a vyzvracených, není v žádném případě pomluva. Přesně o tom totiž jeho hudba je a v tom je také její síla. Noise, gore grind, IDM glitch, calliope, breakcore gabber jungle, gangsta rap. To vše je možné zaslechnout v běsnící bouři zvuků Schirachovi tvorby.

I když jméno Otto von Schirach malinko zavání spíše nějakým tím německým zámkem, pochází tento zvláštní typ z města slunce, pláží a novodobých gangsterských válek – Miami, kde jej vychovávala poněkud lehce ujetá babička. Trocha voodoo, trocha bílé magie a ze synka vyrostl chlapík s otevřenou myslí, mající smysl pro zvláštnost a bizarnost.

Černošsko-jamajská muzika, smíchaná s ostrým rappem nám malého Ottíka pěkně vychovávala a ten v roce 95 vyfasoval za pár gramů trávy od zkouřeného souseda jednoduchou bicí soupravu. To se později ukázalo jako dost neohleduplný podraz na ostatní nájemníky celého bloku, jelikož Otto do toho začal řezat rovnou pěkně zostra.

Díky citu pro muziku, která se opravdu nikde moc nevidí, již v roce 98 nahrál demáč, jenž v Schematic Records, velkém elektronickém vydavatelství, považovali za naprosto revoluční a tak moc ujetý, že s Ottou uzavřeli kšeft rovnou na čtyři další nahrávky. Tím měl von Schirach vysmáto, ale musel začít makat. Jak řekl, tak splnil a čtvrtá deska mu vyšla loni. Toto album nesoucí název Maxipad Detention je výběr toho nejkvalitnějšího co Ottův napůl kubánský a napůl německý mozek vytvořil a kromě toho, že z ní čiší jistý postoj člověka, který „ví o co mu jde“, se deska pyšní výbornou mixáží Mika Pattona z Ipecac Recordings.

Vlastní alba s nimiž Ottovi pomáhal muzikant La Mano Fria aka El Santo, však nebyly to jediné co spadlo z von Schirachova ponku. Kromě spolupráce s mnoha muzikanty jako Miss Kitten, Venetian Snare, Doormouse, Gut, Ebolanebou Gouch, je úctyhodný počin také čtyř gigabajtová hudební knihovna, jež dal Otto nedávno dohromady pro firmy Fixed Noise a Native Instruments.

Asi největší kapitola Ottova života však bude skupina Skinny Puppy. S tou se dali dohromady v roce 2003, kdy Otto svými šílenými bicími a zvuky z pekla trochu „přiostřil“ hrany jejich alba The Greater Wrong of the Right. A to jejich muzika není zrovna žádná slaďárna na nedelní odpoledne. Touto spoluprácí také začla jejich společná, dlouhá cesta, jež je zavedla již na padesát sedm koncertů. Na těch dělá Otto Skinny Puppy předskokana a svou muzikou vraždí krysy v kanálech pod kluby, zastavuje důchodcům kardiostimulátory a ty slabší povahy jak svou hudbou, tak kostýmy nebo bizarní show, vystraší více vymítač ďábla třídu prvňáčků.

Koncert Skinny Puppy a Otoo von Schiracha se bude konat 9. srpna v pražském klubu Roxy.

Vstupenky zakoupíte v předprodejích sítí Ticketpro, Tickeportal a Ticketstram za 640,– Kč+ poplatky.

web:
www.ottovonschirach.com
www.myspace.com/ottovonschirach

www.skinnypuppy.com

www.roxy.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.