Apollo 440 opět začínají, Čechy budou svědek

  • Apollo 440 opět začínají, Čechy budou svědek Fotogalerie (11)
    • 30.06.2007
    • Tisk

    Parta dvou bratrů Howardaa Trevora Grayových spolčených s trochu zvláštním kytaristou Nokem- Apollo 440 nikdy nebyla jen o elektronice. Nikdy se nedala zařadit do nějakého žánru. Ani jungle, ani drum n basse ani techno a už vůbec ne rock. Tak co tedy? Zkrátka Apollo 440. Elektroničtí, kytarový, multi-instrumentální, zpěvaví i mlčenliví. Takoví jsou liverpoolští zkušení DJové a muzikanti. Kdo ví, je mu vše jasné a kdo neví, může si přijít ochutnat něco z jejich téměř dvacetileté tvorby již 3. července do Roxy.

    Sdílejte článek:

V době boomu elektronické muziky, jenž rozjížděla své beaty po roce 90 si Apollo 440, stejně jako například Moby, Massive Atack nebo The Chemical Brothers, šlapali svojí vlastní originální cestičku. Díky tomu se odlišují i od výše zmíněných interpretů, stejně jako oni od sebe navzájem.

Apollo 440 vládnou lehkou jemností, jíž se můžou chlubit třeba Massive Atack, přesto jsou jejich songy mnohem drsnější a syrovější na povrch. Tam kde jsou Massive Atack tajemní, jsou Apollo mnohem přímočaří a rozjetější. I když jejich hudbu tvoří z největší části elektronické samply, chytře poskládané do sebe na pozadí jiného elektronického podkladu, velmi často můžeme v písních zaslechnout Nokovo kytaru nebo celou škálu mnoha jiných nástrojů.

Třem parťákům chvilku trvalo než se na poli elektronické scény prosadili a až po čtyřech letech dřiny jim vyšlo první albumMilleniu Fever. Jelikož ale Apollo nebyly zatím mimo svou rodnou Anglii příliš známí, album jim jistě radost udělalo, ale neznamenalo pro ně nijak obrovský úspěch. Ten přinesla až druhá deska Electro Glide in Blue, vydaná v roce 1997, jenž celkem silnou ranou zasáhla i takové více méně ignorantské země, jako byla Česká republika. Stalo se tak hlavně díky vcelku komerčnímu hitu Ain't Talkin' 'bout Dub – přemixovanému songu od Van Halen (ze kterého zbyl snad jen kytarový rif).

Právě tento singl se rozletěl po světě a dopřál Apollo 440 zaslouženou slávu. Sám si dost dobře pamatuji, jak jsem s odhodláním vstával v sobotu ráno, abych se podíval, jak právě tuto píseň a její klip uvede Pergnerka v Esu. Vydržel tam tehdy jen jeden týden. Jinde byl tento remix mnohem známější a tak se (možná i nechtěně) Apollo stali vcelku komerční kapelkou. I když, co to bylo ve srovnání například s tehdejším DJ Bobem, že ano.

Po Ain't Talkin' ‚bout Dubpřišel ještě jeden obrovský hit. Byl to song Lost in Space, složený pro stejnojmenný sci-fi snímek. V tu dobu byly Apollo 440 zapsáni na zdi slávy elektronické muziky již celkem pěkně velkým písmem a jejich album, stejně jako koncertní show, znamenalo opravdu slušný zážitek. Po albu Gettin‘ High on Your Own Supply, jenž neslo právě song Lost in Space, vydali Apollo 440 ještě jedno album Dude Descending a Staircase, jenž již bohužel až tak moc velký úspěch nemělo.

Apollo po roce 2003 přestali koncertovat a docela úplně zmizeli z kolbiště hudebního showbussinesu. Jediné zprávy o nich přicházely ze studia, kde Apollo celé ty dlouhé roky makali na novém albu. To však zatím nepřišlo. I když prý již brzy! Jediné co z třech chlapíků za těch pár let vylezlo, byla nějaká muzika pro televizi, něco pro film a tu a tam nějaká ta osamocená perlička.

Apollo 440 nám ale přichystali jiné překvapení. Rozhodnutí znovu se pustit do koncertování, bylo náhlé jako letní bouřka a Apollo zřejmě došli k názoru, že mají opět co předvádět. Co to bude, uvidí Praha jako jedna z prvních míst vůbec. To jsme tedy zvědaví.

Koncert Apollo 440 se koná 3. července v Roxy

Vstupenky lze objednat i koupit v sítich Ticketstream a Ticketpro za 690.- Kč

web:
oficiální stránky
mySpace

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.