Pár festivalů prvního červencového víkendu (6. – 8. červenec)

  • Pár festivalů prvního červencového víkendu (6. – 8. červenec) Fotogalerie (91)
    • 02.07.2007
    • Tisk

    Tento víkend není na festivaly zdaleka tak hojný, jako byly ty předchozí a budou ty následující. Samozřejmě když ale nepočítám obří akci Rock for People, která začíná večírkem pro nedočkavé již toto úterý (3. 7.) a její poslední den je pátek (6. 7.). Více než v Čechách se ale přicházející víkend koná několik velmi záživných mega festivalů v zahraničních.

    Sdílejte článek:

(O festivalu Rock for People, o jeho historii, novinkách a mnoha dalším se dozvíte na DanMusic ZDE)

Hodokvas- 4. – 5. července
Piešťany, Letisko, Slovenská republika

Rock for People je sice velký rockový festival, ale kam se hrabe na slovenský Hodokvas. Alespoň se týče slavných jmen. I když to je samozřejmě dost otázka osobního pohledu. Hodokvas nabíhá sice teprve do osmého ročníku, ale přesto si již za těch pár let stačil vybudovat velkou tradici, zajišťující přítomnost kvalitních muzikantů. Mezi ty letos patří například americké šlechty HC a metalu – Machine Headnebo Korn. Pak také Brian Molokoa jeho Placebo, Apollo 440, nebo Goldie. K tomu ale samozřejmě ještě můžete připočíst desítky dalších kapel jak ze Slovenska, tak mnoha dalších jiných zemí včetně České republiky.

Účinkující:
Placebo, Korn, Machine Head, Apollo 440, Antony B, Goldie, New Model Army, Marky Ramone, The Locos, Jungle Drumer, Bowling Bels, Kosheen Dj`s, Karamelo Santo, Nomeansno, Horkyže síže, Ot Vinta, Polemic, Wickeda, Mojmir Papalescu and The Nihilists, The Last Days of Jesus, Lay out the Traps, SPS, Al Yaman a mnoho mnoho dalších…

Kromě mnoha kapel se také můžeme těšit na divadelní vystoupení, výtvarníky nebo filmové projekce.

Kompletní seznam kapel a program festivalu najdeteZDE

Vstup:
Předprodej: Jeden den – 849,– Sk + 25,– Sk systémový poplatek

Předprodej v Čechách: 730,– Kč + 35,– Kč

Na místě: Jeden den – 999,– Sk, Permanentka – 1.599,– Sk

Vstupenky lze zakoupit v síti Eventim

Web:„
http://www.hodokvas.sk“:[http://www.hodokvas.sk ]
http://www.myspace.com/hodokvas


Creamfields 2007 – 7. července
Wroclav, letiště, Polsko

Polský festival Creamfieldstaké rozhodně patří mezi těch pár, kvůli kterým stojí za to, podívat se doma po pasu. Tentokrát se nejedná o rockové radovánky, ale čistě elektronickou záležitost.

Festival Creamfieldssám sebe skromně zve největším elektronickým a club music festivalem na světě a je dost možné, že má i pravdu. Může se chlubit hoštěním těch největších hvězd clubové muziky, jako Paul van Dyk, The Prodigy, FatBoy Slim, Underworld a dalších. Taková jména se na Creamfields předvedla v minulosti a letos tento festival rozhodně nezůstává pozadu. V sobotu sedmého bude možno vidět The Prodigy, Above and Beyond, Vitalic, L.U.C., Fisz & Emane nebo Husky. A to jsou postavy pouze „Hlavní stage“. Kromě toho nás čeká ještě pět dalších pódií a nacpaných hangárů.

Účinkující:
Detailní seznam účinkujících si můžete prohlédnou ZDEi z ukázkami z tvorby.
Program jednotlivých vystoupení je k nahlédnutí ZDE

Web:
http://creamfields.pl


V Čechách se tento víkend však také úplně zahálet nebude

Černošické Bigbeatové dunění 2007 – 7. července
Černošice, Park Berounka, Středočeský kraj

Bigbeatové dunění patří mezi onu velkou partu menších a klidnějších festivalů, jenž jsou rozseté po českých krajích jako Japonci na staromáku. Není se čemu divit, že množství hudebních fandů právě takovýmto festivalům dává přednost před obřími, masovými akcemi. Proč také ne. Zaplatíte málo, vidíte a slyšíte jen to co chcete, neztratíte se v desetihektarovém stanovém městečku a nikdo vám nešlape po hlavě, když náhodou podnapile ležíte opodál v poli.

Účinkující:
Gaia Mesiah, –123 minut, Mojmir Papalescu and The Nihilists, Abraxas, Tleskač, November 2nd a Janet Robin, Deliqwent, Lokomotiva Planet, Legal Bengal.

Vstup:
200,– Kč za lístek včetně pláštěnky

Web:
http://www.bigbeatoveduneni.cz


Zahrada 2007 – 4. – 7. července
Náměšť na Hané u Olomouce

Jako poslední jsem na tento víkend vybral festival věnovaný spíše starším generacím nebo spirituálněji a přírodně založeným povahám. Zahrada je jeden z největších nejen-folkových festivalů v Čechách. Na jeho pěti scénách můžete slyšet kromě folkutaké world music, rock, country, bluegrass, jazz, tramp, blues, spirituály, Etnonebo folklóra vidět různá taneční a divadelní vystoupení.

Účinkující:
Jablkoň, Jan Nedved, Tereza Terčová, Redl – Samson – Janoušek, Trabant, Sestry Stěinovy, Kamelot, Žalman a spol, Hradišťan, Robert Křesťan a Druhá tráva, Semtex a velká řádka dalších.

Na kompletní seznam a program můžete nahlédnout ZDE

Vstup:
Třídenní Pernamentka (5.-7. 7). – 590,– Kč, na místě 670,– Kč
Čtyřdenní (4.-7. 7.) 690,– Kč, na místě 780,– Kč

Celodenní vstupenka na středu (4.7.) – 160,– Kč , na místě 200,– Kč
Celodenní vstupenka na jednotlivé ostatní dny – 290,– Kč, na místě 360,– Kč

Vstupenky lze zakoupit v sítích Ticketart, Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream a Vstupenky.cz.

Web:
http://www.folkcountry.cz/

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.