Letošní boj Wu-tang Clanu představuje deska a turné

  • Letošní boj Wu-tang Clanu představuje deska a turné Fotogalerie (44)
    • 24.06.2007
    • Tisk

    V České republice není rap zdaleka tak klíčovou a srdcovou záležitostí jako ve Státech. Ano, pár lidí se tu snaží a někomu to dokonce docela dost dobře jde, ale srovnávat naší rapovou kulturu (i když je odlišná a v mnoha směrech kvalitnější) a tu obří americkou, zkrátka nejde. Jeden ze silnějších pilířů amerického rappu je bezesporu celkem početná partička Wu-tang Clan, která se může pyšnit slušným seznamem songů, ale také celkem popsaným rejstříkem a drsnými zážitky.

    Sdílejte článek:

RZA, GZA, Metod Man, Ol` Dirty Bastard, Masta Killa, Ghostface Killiah, Inspectah Deck, Raekwon, U-God. To jsou velká jména, přes patnáct let tvořící velkou knihu rapu. Uznávaní jako jednotlivci i jako obrovsky silná parta typů se silou shaolinských mnichů, jíž všechnu dokáží nabušit do svých ostrých, nekompromisních, kontroverzních, ale i promyšlených rapů, podložených brutální a velmi osobitou muzikou, typicky využívající mnoha samplů ze starých old-school Kung Fu filmů.

Prsty Wu-Tangu zasahují do mnoha různých odvětví showbussinesu. Drsní rappeři si zahráli ve filmech, psali scénáře nebo produkovali muziku (to hlavně RZA – jeden z největších hip hopových producentů), ale hlavně se věnovali tvorbě hudby. Téměř každý z nich natočil minimálně jedno sólové album, ale ani jeden nikdy nezapomněl na svůj klan.

Tento rok se tedy po dlouhé době všichni členové Wu-Tangu (bohužel vyjma mrtvého ODB) sešli do plné sestavy a pustili se do práce na nové desce. Sám RZA (aka The Abott) říká, že minulých šest let v žádném případě nebylo o rozpadu nebo pauze skupiny: „Nikdy jsme svou pozici ani první flek neopustili. Dělali jsme na množství jiných projektů a tahle deska je naší první nahrávkou po šesti letech a první evropská Wu-Tang tour po nějakém čase se všemi členy, vyjma Ol´ Dirty Bastarda, takže je to všechno velmi speciální."

Nové album ponese název 8 Diagramsa je právě ve stavu nahrávání v newyorkských Legacy Recording Studios. Původně měla spatřit světlo světa již v červenci, ale termín se posunul a předběžné ohlášení zní: „polovina září“. Ostří hoši z Wu-Tangu mají rozjeto na nějakých čtyřicet až padesát songů, které plánují zredukovat na zhruba čtrnáct, jimiž osadí nové album.

Produkovat a dohlížet na desku tentokrát nebude jen zkušený RZA, ale do práce se zapojilo ještě pár zvučných jmen jako SteelsM, E.Z. Mo Bee, Marley Marl, Q-Tip, DJ Scratchnebo Nile Rodgers.

Rappeři mají poslední dobou celkem co dělat. Ve studiu se střídají, mění a scházejí ještě více než české politické strany a zároveň také intenzivně makají na letní tour. RZA k evropské šňůře uvádí: „Samozřejmě už hledíme i k naší letní tour. Do Evropy přijedou všichni členové – Raekwon The Chef, Inspectah Deck, Method Man, GZA, já, Ghostface, U-God, Masta Killah i Cappadonna. Tahle tour bude o zábavě. Je třeba ukázat světu, že jsme jako clan stále spolu a silnější než kdykoliv předtím.“

Method Man jen přikyvuje: „Miluju cestování po Evropě víc než po  akémkoliv jiném místě. Proč? Publikum je vždycky vtaženo do dění na pódiu, je vděčné a váží si toho, fans jsou upřímní a tolik energie, co od nich dostaneš, musíš vrátit zpátky hodinu a půl trvajícími koncerty. Jestli myslíš, že můžeš dát v Evropě pětatřicetimi­nutovej koncik, jak to takhle někteří rappeři praktikují v Americe, hluboce se, chlapče, pleteš.“

Při své šňůře Wu-Tang Clan samozřejmě zamíří i do Prahy a vytvoří tak akci nazvanou Triumph! InDoor Hip Hop Festival, odehrávající se 17. července v T-Mobile Aréně. Čechy se tedy mohou těšit na opravdovou rappovou masáž pocházející z jedněch z nejdrsnějších pracek americké hip hopové scény, které nám to nandají stejně tak na brzkém koncertu, jako na dlouho očekávané páté řadovce.

Web:
www.wutangclan.cz
www.wutang-corp.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.