The Chemical Brothers přivezou monstrózní scénu | ABradio.cz

The Chemical Brothers přivezou monstrózní scénu

  • The Chemical Brothers přivezou monstrózní scénu Fotogalerie (1)
    • 31.07.2009
    • Tisk

    10. srpna zažije Praha největší taneční party tohoto léta. Po letech se do České republiky totiž vrací nejslavnější taneční elektronické duo současnosti – The Chemical Brothers.

    Sdílejte článek:

The Chemical Brothers byli ještě před vydáním hlavními hvězdami kultovního festivalu v anglickém Glastonbury. Právě tam představili scénu, se kterou jedou letošní velké celosvětové turné. A nejen angličtí fanoušci na místě, ale i zbylí u televizních obrazovek valili oči. Monstrózní scéna, kterou nemají ani ty největší celebrity hudebního průmyslu, se doslova rozprostřela po celé ploše, i mezi diváky. Scénu na světovém turné mají The Chemical Brothers kompletně z Element Labs Stealth Screenů. Jednoduše řečeno, jde o jakousi inteligentní „plochu“, která je složena z milionů „LEDek“ a dokáže vytvářet plastické, pohybující se obrazce, promítat na nich 3D filmy atd. V reálu to vypadá jako když scéna vystupuje z pódia a jde proti divákům. Zní to neuvěřitelně, ale ve skutečnosti je to tak a pro diváky samotné to vypadá opravdu monstrózně a velmi efektně. Při použité těchto screenů je tedy možné plasticky promítat videoklipy, simulovat laserovou show a při refrénech vypustit vokalisty například mezi diváky a následně je vyměnit za tanečníky, kteří tančí přímo nad divákem, či kdekoliv vedle něj. Je jasné, že takto velkolepé pódium si nemůže dovolit každý. Jedná se o jednu z finančně nejnáročnějších pódiových staveb s hudebním businessu. Její cena se šplhá do milionů liber. Mezi těch málo, kteří si mohou takto drahou produkci dovolit, není nikdo menší než královna popu Madonna, která ji částečně představila na svém loňském turné The Confessions Tour 2006.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.